morsko pecanje, pomozite

Murder

Obećava
Poruka
98
e ovako, sada za koji dan ja idme na more u herceg novi igalo, i voleo bih da ponesem stapove i tamo malo da pecam, ali neznam kako se tamo peca, koja je tehnika, koji stapovi i na sta ???
ajde molim vas malo mi pomozite ??? :lol:
 
Pozdrav!

Do pre par dana ovde (na forumu) je bilo objasnjenje za ugore, sto se ostale ribe tice, ima ih mnogo vrsta sa razlicitim nacinima pecanja, evo savet za hame (vrsta lice), dakle laki stap sa plovkom, hlebni valjcici i u toku dana napecati sparice ili sitne cipole, po om iskustvu ne drugu sitnu ribu, drzi ih u cuvarki, da budu zivi do uvece(mogu se pecati i uvece ako postoji lampa(obicno na dokovima) iznad vode), sto se tice ostatka, jak stap i masinica, plovak 30tak gr sa mestom za svetlece ampule, trokraka virbla, sajlica i ozbiljna udica (kao za ugora), manje olovo cisto da drzi sistem uspravno. Mesto za pecanje je dok koji zalazi dalje u more, uvece, sa prvim mrakom poceti, kasnije ce se pojaviti hame, dalje zabacivanje ide sto dalje (bar 50m), nisam siguran da ce biti uspeha sa obale ako je voda plitka (dakle dok je obavezan,po meni) Hama grize tako sto zaroni plovak bez najave, drzi ga potopljenog 1-2sec i ako se ne kontrira, keder je pregrizen na pola, posto plivaju u jatu imate pola sata i posle toga mislim da je dalje jedino sreca ili neki zalutali primerak (ovo je sve moje iskustvo - ne mora da bude bas tako, ali sigurno je da odstupanja nece biti velika) Keder se kaci na pola, u gornjoj zoni, tako da bude ziv sto duze. Upecana hama se dobro bori i bice pravo uzivanje vaditi je iz vode!
Pozdrav i bistro na moru
 
s'obzirom da sam došao pre par dana s'mora mogu se pohvaliti (kako ja tako i moja deca) da smo imali uspešan ulov na moru i to sa obale. jedinstven primer svemu tome dao je "moj" matori koji je izvukao sa plaže u sutomoru ugora od 1m teškog oko 5 kilograma. ja sam imao ulov takođe sa plaže, moruna oko 80 cm (nije za podcenjivanje) i mnogo piorki, orada, glavoča i drugih sitnih ribica sa stena kod malibua i sa plaže (posle 20h kada se raziđu kupači - naravno).....:):vatromet:
 
s'obzirom da sam došao pre par dana s'mora mogu se pohvaliti (kako ja tako i moja deca) da smo imali uspešan ulov na moru i to sa obale. jedinstven primer svemu tome dao je "moj" matori koji je izvukao sa plaže u sutomoru ugora od 1m teškog oko 5 kilograma. ja sam imao ulov takođe sa plaže, moruna oko 80 cm (nije za podcenjivanje) i mnogo piorki, orada, glavoča i drugih sitnih ribica sa stena kod malibua i sa plaže (posle 20h kada se raziđu kupači - naravno).....:):vatromet:

oprosti jesu li ti glavoci opasni napadaju li ljude? cuo sam da mogu prst na nozi da odgrizu
 

Back
Top