Kako da napravim virtualnu webcam ...

Legolas, moja zamisao je sledeca. Messenger-e koje ja koristim imaju mogucnost slanja video signala koji ide s moje kamere. Ja bih sada hteo da imam mogucnost da umesto mog video signala s kamere dobiju moju prezentaciju, koju dok oni gledaju ja mogu da im pricam ili cak saljem poruke. Da li ima resenja za ovakvu zamisao? Unapred zahvalan! :)
 
Nebudi glup. Ako te pitam neke stvari, pitam te da bi sto bolje mogao da iskoristis odgovor i svoj problem. Sto znachi pomaze ti, ne odmaze ti. Dakle, kada te neko pita nesto, pita te zbog toga jer ima jako puno programa i opcija unutar njih koje treba podesiti. Dakle tebi dolazi u plus ne meni.

Za internet mozes da koristis obichan program koji dolazi ujedno sa operativnim sistemom Xp. Zove se NetMeeting. Nalazi se u Program Files, u folderu pod tim nazivom. Klikni na conf.exe. Popuni sve dodatne informacije, izaberi koju konekciju koristis na svome rachunaru, istestiraj uredjaje (microfon, kameru). Kada sve to uradis, jedino sto ti preostaje jeste to da ljudi koji zele da te kontaktiraju upisu ip adresu tvoga rachunara, i na kraju posle poruke da im dozvolis pristup. Ono sto je dobro kod ovoga programa jeste u tome sto, imas opciju da share-ujes svoj desktop. Tako ces moci bez puno problema da prikazes ono sto korisnici zele da vide na svome rachunaru. To ces uraditi na Tools, Sharing, ili ctrl-s (i izaberati desktop, tu ces moci da definises da li korisnici zele samo da posmatraju tvoj desktop ili mogu i da ga kontrolisu).

Jedino o chemu treba da brines na kraju, jeste koliko je brza konekcija izmedju tebe i korisnika.
 
Hvala na trudu, svima! Uspeo sam da resim problem. Tako da sada mogu da pokazem zeljene slajdove svakom kroz bilo koji messenger, koji podrzava video konekciju. U celoj prici mi je draze sto sam to uspeo sam, al` lepo je znati da ima ljudi koji su voljni da pomognu. Hvala jos jednom, mnogo pozdrava!!!
 
Mozes i preko yahoo-a messenger-om. Izasao je novi, probaj i sa njime. ;)

Nisam hteo dalje da nastavljam da pisem sa kojim programima mozes takodje da radis.
Posto je /I/I@Ī@ resio da ti pomogne. Medjutim nema ga nesto.

Sve u svemu. Drago mi je sto si uspeo da resis problem.
 

Back
Top