Da li ste za otvaranje podforuma o poljoprivredi

sis:
Cudi me da je se neko setio moje inicijative za podforumom o poljoprivredi ipak za mene nije uvreda da kazu da sam seljak ja zivim od poljoprivrede . Na selu sam rodjen i na njemu zivim nije strasno biti seljak samo kad se hoce .

Za normalne ljude nije, onaj moj post je bio...iskrivljena stvarnost...
Tuzno mi je shto imamo gradjane koji nisu otkrili lijek protiv raka, ili leteli u Kosmos, ali (daj da u bar nechemu)potencira vishu vrijednost, jer ispod njega je seljak...pa tu rijech koristi kao ponizavajuci epitet ljak-sa, ljan-ka,fuj selo, a pogotovo tuzno shto se ne radi o stanovnicima Tokija...(kad budesh malo duze na forumu prochitacesh bisera , koji chak nisu ni smijeshni). Podjednako tuzno kao seljaci koji u gradu imitiraju Paris Hilton, a seljacima zovu sve one koji su doshli posle njih, a vikend sluzi da se napune torbe...odakle...sa sela. Podjednako tuzno kao shto na selu imamo dame koje nece da uprljaju svoje ruchice i posade pershun ili odgaje pile, iako imaju prostora (koji je presudan)...i jedna drugoj daju epitete :''Vidi onu seljanku, radi na njivi''...ili ce i korov i samu biljku ''sprziti''sredstvom protiv korova, da se ne bi kopalo (a za''svoju djecu'' ima posebna parcela)...
Mozda ce jednog dana postojati Forum Poljoprivreda-Stocharstvo, na kojem ce moci iskustva da razmjenjuju sa ljudima koji su seljaci, zato shto na selu neguju svoja zitna polja i stoku na svojim mini farmama, obezbjedjujuci brashno za hleb nasushni, kroasane,bureke i mleko za sladoled i instant kafu...Nadam se...
 
se;ljak to je kad je neko seljak kad pljuje po ulici do yaya...shta bi sa izvozom malina za englesq?...shta bi sa pokretom obnove shta je sa svima onima shto se busaju u grudi pri pomenu srbije...gde ste kloshari glupavi da objasnite shta je ralo a shta tanjiracha i kako se seje krompir koja je najbolja sorta...svi bi da upoznaju ljubav prema naciji dok sede i gledaju televizor svi bi da vole ono shto jesu a da ne znaju shta su...
 
early_blight_02.jpg
 

Back
Top