IZBEGLICE IZ SRBIJE

untouchable:
дајте ако може без најодвратније патетике и тоталних глупости...
Nije patetika,vec realnost.
'91 je mnoge u beg naterao vojni poziv u rezervu.Rezervisti su isli na ratiste,a tamo se ginulo.
Odlasci od 2001. pa na ovamo su plod cistog pragmatizma.Iako se ocekivao brz prikljucak razvijenom svetu,ljudi su odlazili jer su znali da je na zapadu lakse krenuti od nule,nego ovde oziveti bilo sta sto je nekad funkcionisalo.
Jedan lekar je '92. otisao pred vojnom policijom u Nemacku i tamo je pravio okvire za slike,dok se nije malo "orijentisao" i nasao posao u struci.On bi i ulicu bio cistio,samo da ne ide vise na ratiste.
Lako je tebi,nedodirljivom,da pricas. :lol:
 
untouchable:
Ја претпостављам да су отишли разочарани увидевши да су свих оних година лагани о "ужасном режиму Милошевића" - кад ето дођоше гори.
Gori od slobe :shock: ....Tebi je DOS gori od slobe .....cccccccc......
 
untouchable:
Позивање у резерву и на војне вежбе имаш у свим државама код којих постоји обавезно служење војног рока - па и у једној Швајцарској.
Naravno. A toga je bilo i posle '92. Zar ne?
 
goxy:
Gori od slobe :shock: ....Tebi je DOS gori od slobe .....cccccccc......

Па данас ретко ко може озбиљно да тврди да су пост-петооктобарске власти боље од Милошевића. По мом мишљењу не да нису боље него су лоше да лошије тешко могу бити.
 
jomini:
Kakve vojne vežbe sad? Ako misliš na jedenje prasića za dnevnicu, teško... '95 sam dva puta bio na granici sa Hrvatskom. To nije bila vojna vežba.

Ма шта кажеш, није била војна вежба? Онда мора да си ратовао са Хрватима?
То што си се ти укењао од самог приближавања граници не мења стање ствари.
 
untouchable:
Ма шта кажеш, није била војна вежба? Онда мора да си ратовао са Хрватима?
То што си се ти укењао од самог приближавања граници не мења стање ствари.
Pa zna se šta je vojna vežba. A da sam se ukenjao, teško. Mada sam više hteo da budem kući i na poslu...
 
goxy:
Pay pal....Izdajniče :lol:
E to bih ja voleo. I takve stvari... Ali polako, stići će. Sad imam kartice, imam opciju e-bank, mogu sebi priuštiti klimu, nov TV, nov kompjuter, mobilni telefon koristim bez sputavanja... Pre je bilo teško ili nemoguće... A ratove i svađe prepuštam ''junacima'' i ''ratnicima''.
 
jomini:
E to bih ja voleo. I takve stvari... Ali polako, stići će. Sad imam kartice, imam opciju e-bank, mogu sebi priuštiti klimu, nov TV, nov kompjuter, mobilni telefon koristim bez sputavanja... Pre je bilo teško ili nemoguće... A ratove i svađe prepuštam ''junacima'' i ''ratnicima''.
sajber voriora na sve strane........Zar niko s foruma ne ide na more ili tako nešto....Svi su stalno prisutni...Nek odu malo se odmore izluftiraju mozak......Opušta , zaista! ;)
 
Не бих рекао да се примећује разлика у актуелности добара која просечни потрошач може набавити данас у односу на период рецимо пре 1999....
 
Извини молим те, али оно што ти причаш једноставно није истина. То што данас има више рецимо мобилних телефона последица је огромног пада цена апарата, а не раста стандарда. Ја сам и пре те 99 имао прилично актуелан компјутер, и не сећам се да ми је било теже набавити га тада него данас...
 
untouchable:
Извини молим те, али оно што ти причаш једноставно није истина. То што данас има више рецимо мобилних телефона последица је огромног пада цена апарата, а не раста стандарда. Ја сам и пре те 99 имао прилично актуелан компјутер, и не сећам се да ми је било теже набавити га тада него данас...
Ne kažem da se nije moglo, ali sada je dostupnije širim masama.
 

Back
Top