html album

Nisam znao za to u DW.A rijesio sam to ovako
<iframe src="ime albuma kreiranog u ACDsee" width="sirina" height="visina" ></iframe>
Sad sam vidio create
photo album u DW odo vidjeti kako to radi.Hvala na pomoci
 
The Legolas:
Fluid. Kako mogu to da uradim u CS2, da napravim album u flash-u.
E, ovako (pišem ti sve korake iako možda znaš da pronađeš gde su šabloni za pravljenje web galerija):

File > Automate > Web Photo Gallery > Styles (padajući meni) > Flash Gallery 1 ili Flash Gallery 2

Svi ostali stilovi u padajućem meniju su u html-u.

***

Setio sam se još jednog programa koji ima dosta šablona za flash galerije. To je Sothink Glanda.
 
Kako ne eksportuje? Možda to misliš jer ostavlja slike kao eksterne koje se učitavaju u sam film (koji je naravno u flash-u) kad se izvrši neka akcija, npr. kad korisnik klikne na umanjenu sliku ili na strelice napred - nazad. Ovako ti je mnogo bolje nego da sve slike trpaš u jedan film, tj. fajl, pa da se učitava dve svetlosne godine. Videćeš kad uradiš neki album u folderu će se pojaviti flash fajl gallery.swf. Kroz taj fajl koji je integrisan u html stranicu (index.html) sve se učitava. A dobro je još i što u desnom uglu prozora postoje komande među kojima je i slide show.
Kad uradiš galeriju, tj. album, onda lepo izmenjaš natpise, i dr.

Ajde sad lepo da uradiš to što hoćeš pa da postaviš link da te ishvalimo za dobro urađenu galeriju. ;)
 
Da. Tek sam sada primetio. Ma umoran sam pa nisam ni toliko obracao paznju. Smatrao sam da ce drugachije da napravi. Mada dobro si mi rekao, bolje ovako da ochitava sliku po sliku nego da se cheka odredjeni period da bi se otvorio (sam) flash. Malo sam obisao skripte koje je napravio i pregledao ih na brzaka. Nista evo ti, ovo sam smuljao na brzaka. Umoran sam nemogu mrzi me da se sada bakcem sa time. Ako hoce ostali da bace pogled kako to treba da ispadne imate na ovom linku.

Laku noc dobri ljudi.
 
@codemaker
Može kako hoćeš, ali treba više vremena. Ovo je onako instant i lepo izgleda. Za nekoliko klika mišem i više nego dovoljno.

@The Legolas
Što se mene tiče ovo je sasvim pristojna galerija za svaki sajt. Tako da ako budeš postavljao na neki sajt ovako urađenu galeriju uveren sam da će se ljudima sviđati.
 
Da, imas pravo. Zavrsava posao. Male prepravke se urade na albumu i u roku od nekoliko minuta stvar je spremna. Mislim da je ovo dobra stvar. Hvala na savetu @Fluid.
 

Back
Top