Ostavljanje duvana

Gost
pored jake volje sta je potrebno da bi se uspesno ostvarilo odvikavanje od cigareta? ako neko ima iskustva kako procistiti organizam i ublaziti posledice bilo bi lepo da ovde podeli sa nama... ;)
 
svako jutro casa mlake vode sa sokom od pola limuna...puno vode svakodnevno, integralni pirinac...
kasika jabukovog sirceta u casi vode + kasika meda.

to cisti organizam od toksina....
 
:D Iskreno se nadam da cu ih ostaviti od nove godine. Ono sto sam ja procitala je da treba smanjiti unos hrane jer svaka cigareta sagoreva 10 kalorija kada pomnozis sa kutijom dnevno to je 200kal . Odprilike mesecno dobijes 3kg pogotovo ako si sklon gojenju. :) Srecno
 
Posle 10 godina intenzivnog pusenja, ostavila sam cigarete. To znaci da sam promenila nacin zivota, jer su za mene cigarete bile nesto na sta prvo pomislim kada se probudim i poslednje pre nego sto zaspim.
Prestala sam da pusim na sred kutije, ali sam je i narednih par meseci nosila sa sobom. Cisto zbog neke sigurnosti, da me ni bi hvatala panika sto sam ostala bez cigareta (sto mi se nije nikada dogodilo). Meni je uteha bila laz, u stvari lagala sam samu sebe. U fazonu, ajde izdrzi jos danas, pa sutra ako bas moras zapali jednu. I tako opet sutra. Uopste mi nije bilo lako. Nekako ti svi kazu kako je najvaznije da rascistis u glavi i to je to. Ali kako, to niko ne kaze.
Prvih nedelju dana sam dosta spavala. Bukvalno sam bila u stanju da legnem u 21h, samo da ne bih imala vremena da mnogo razmisljam. Dosta sam radila na tome da sebe zaposlim, posebno ruke. Jela sam dosta voca (koje inace ne volim) i pila sam velike kolicine caja. Jako je vazna podrska ostalih. Mislim da su svi shvatili pa je retko ko u mom prisustvu i pominjao cigarete, a kamoli zapalio neku.
Ne postoji neko odredjeno vreme koje je potrebno da prodje da bi prestali da mislimo na taj uzitak zapaljene cigarete, bitna je samo volja da se istraje u tome. Ne pusim vec 3 godine i mesec dana i vrlo cesto mislim na njih. Desava mi se da se budim nocu posle vrlo lepih snova i da uplasena mirisem oko sebe ne bih ustanovila da li sam zaista zapalila cigaretu ili sam to ipak samo sanjala. Mislim da kada bih sada presla preko svega, da bih izneverila samo sebe samu, cemu onda toliko odricanja. A da ne pominjem zdravstvenu stranu, da se ujutru mnogo lakse budim, disem punim plucima, nema kaslja,... Sve u svemu, vredi.
 
vec dve nedelje ne pusim i provalila sam jutros da su mi zubi malo belji :D sta je jos super, a da, pa nista, isto sam skopcala koliko je stetno da kad stresne situacije u organizmu stvaraju toxine unositi dodatne kolicine preko cigareta... a onaj pocetak mog topica, pa nista, sad mi smesno, ali ja sam se od obicnog pms-a isparanoisala da je to posledica ciscenja organizma... :lol:
 
danas mi je 8 dan kako ne pusim.posle 20 godina staza odlucio sam ne pusiti vise i za sad mi uspeva.mislim da necu vise zapaliti nikada.tako sam odlucio jer su mi pocele smetati zdrastveno a i covek pocinje smrdeti na duvan.mislim da covek treba samo da ima volu da ne pusi eto ja posle 20 godina nadjoh volju i evo me.jako se ponosim sobom.puno pomazu biljne cigarete po imenu honeyrose.zapalite po neku cisto iz psiholoske potrebe jer fizicke posle 2 dana nema.[/b] :D
 
evo mene opet.za tri dana bice mesec dana kako sam prestao pusiti.sada ne pusim ni one biljne cigarete.sada jednostavno ne zelim pusiti.cigarete su odvratne.osecam se mnogo bolje,i sada znam da se moze ostaviti i posle 20 godina samo ako imas volu. :)
 
Anonymous:
pored jake volje sta je potrebno da bi se uspesno ostvarilo odvikavanje od cigareta? ako neko ima iskustva kako procistiti organizam i ublaziti posledice bilo bi lepo da ovde podeli sa nama... ;)
Potrebno je:prvo jaka volja, a da bi sve to bilo lakse, treba ukinuti neke navike:jutarnju kafu, izbaciti jaka i zacinjena jela, slatkise i izbegavati drustvo pusaca.Treba :sto vise tecnosti, voca, grickati sveze povrce i voce kad god vam se pusi, baviti se sportom sto vise, kretanje i dosta sna.Pozdrav!
 
biljne cigarete se kupuju u apotekama i zovu se HONEYROSE.one kostaju oko 5 eura.ja sam popusio 4 kutije,znaci 20 eura.sad nepusim ni te .znaci ja sam sebi kupio za te pare zdravlje.ja pijem kafu isto kao pre sad mi ima bolji ukus,jedem manje i imam istu kilazu jer malo vise setam.nije ni meni bas bilo lako posle tolikog staza ali ja imam dete kojem zelim biti dobar primer dobrog roditelja a i on je jos uvek mali pa cu mu trebati u zivotu jos pomoci.neznam mislim da je to najveci razlog zasto sam prestao pusiti.od 3 moje cigarete koje popusim doktori kazu jedna je onog koji sedi sa vama,prema tome jasno je. :) [/b]puno je razloga zar ne?
 
nikotin:
biljne cigarete se kupuju u apotekama i zovu se HONEYROSE.one kostaju oko 5 eura.ja sam popusio 4 kutije,znaci 20 eura.sad nepusim ni te .znaci ja sam sebi kupio za te pare zdravlje.ja pijem kafu isto kao pre sad mi ima bolji ukus,jedem manje i imam istu kilazu jer malo vise setam.nije ni meni bas bilo lako posle tolikog staza ali ja imam dete kojem zelim biti dobar primer dobrog roditelja a i on je jos uvek mali pa cu mu trebati u zivotu jos pomoci.neznam mislim da je to najveci razlog zasto sam prestao pusiti.od 3 moje cigarete koje popusim doktori kazu jedna je onog koji sedi sa vama,prema tome jasno je. :) [/b]puno je razloga zar ne?


Da li je jos neko koristio ove biljne cigarete??? Ja sam kupila jednu kutiju (400 din) isti dan je i popusila i usput zapalila samo dve ili tri obicne cigarete. Inace sam strastven pusac, vise puta sam pokusavala da ostavim duvan i nista... E sad, interesuju me iskustva i drugih, da li ste uz pomoc ovih cigareta uspeli da ostavite duvan i koliko dugo je to trajalo???
 
Meni je hemoterapija delovala vrlo stimulativno na motivaciju da mi više nikad na pamet ne padne da uzmem to đubre ni u ruke.
Takođe je vrlo upečatljivo videti sveže operisane pacijente na onkologiji kako trećeg dana po operaciji ustaju i izlaze na hodnik da pripale.
Svako ima svoje prioritete!
 
Postoji više načina da se čovek odvikne od pušenja. Ali koliko vidim ovde ljudi ne znaju za jednu alarmantnu činjenicu za koju mislim da bi trebalo da znaju. U poslednje vreme odvikavanje od pušenja je sve teže i teže. A evo i zašto.

Kako se u svetu sve više vodi kampanja protiv pušenja i pušači se na većini mesta tretiraju kao "niži društveni sloj" (npr. zagušljivi separei u kafićima...) i sve više ljudi je počelo da ostavlja nikotin, duvanske kompanije su se dosetile da ubace amonijak u duvan. Pazite, da namerno ubace amonijak u duvan. Amonijak je, inače, toksičan za naš metabolizam (istina, i telo samo stvara amonijak ali on se odmah veže u jedinjenje koje se zove urea i koja se bezopasno izlučuje mokraćom).
Amonijak ovako ubačen u cigarete ide iz pluća direktno u krv a odatle deo dospe do mozga. U mozgu, laički rečeno, amonijak "otupljava" receptore za nikotin što tera ljude da puše sve više i više kako bi postigli željeni "fix".

Pre nego što je pre 4 godine ubačen amonijak u cigarete, kažu da je "čelična volja" bila dovoljna da se cigarete ostave, u savetovalištu, čak do 20-30% slučajeva. Otkako pušimo amonijak, ovaj procenat je opao na gotovo nula procenata.

Naravno, te biljne cigarete i ostale stvari mogu da pomognu. Međutim, postoji i pravi pravcati lek za ostavljanje pušenja. Komercijalno ime mu je Zyban. Prvo je počeo kao lek za smirenje, a onda se ustanovilo da njegovim korišćenjem ljudi "onako usput" ostavljaju cigarete. Sam lek nije dovoljan, nije efikasan baš za sve(posebno otkako je amonijak uveden u cigarete), ali kažu da postiže fenomenalne rezultate

A sada, loše vesti.
U Savetovalištu za borbu protiv pušenja (ili kako se već zove) se ovaj lek može nabaviti po povoljnoj ceni od "samo" 3500din. po kutiji. Inače kažu da u privatnim apotekama naplaćuju i po 5000din.

Ako nekoga interesuju dodatne informacije o ovom leku ili uopšte o odvikavanju, najnovijim istraživanjima i brojkama, mogu da potražim broj Savetovališta i da ga okačim na ovaj forum. Jeste da će vam tamo malo popovati, ali bar hoće da pomognu.

Samo da se zna da nisam za to da teram ljude da prestanu da puše. Ali sam mislio da bi trebalo ovo da znate. Ali ovaj potez duvanskih kompanija me je potpuno prenerazio. Koliko su oni u stanju da namerno naškode ljudima samo zato što im je zinulo dupe na svemogući dolar... strašno.
 
Da li je neko uspeo da ostavi duvan uz pomoc biljnih cigareta??? Ja sam vec stvarno dosadna, po koji put postavljam ovo pitanje... ali me interesuje da li ima onih koji su probali da ostave duvan uz pomoc proizvoda "honeyrose".
 

Back
Top