muskarci, vasa misljenja bi mi puno znacila

  • Začetnik teme radoznalica
  • Datum pokretanja
R

radoznalica

Gost
:oops:Bez obzira na to sto sam u srecnoj vezi, cesto se prisecam nekih svojih bivsih ljubavi. Nije tu bilo puno muskaraca, ali uglavnom su bile duze veze. Setim se kako nisam bila fer prema nekom, kako sam ga prevarila, a to nije bilo ljudski, kako sam ga izdala na neki nacin. I dodje mi da neke od njih pozovem i porazgovaram sa njima prijateljski, ali stalno nalazim izgovore, tipa :on se preselio i ne znam nista o njemu, mnogo me je voleo i taj poziv bi ga samo pogodio i sl. Pitam vas sada da li i vi nekad razmiljate o bivsim ljubavima, o tome kako ste bezobrazno, ako ste, izigrali necije poverenje i ostavili je na cedilu kad ste joj bili najpotrebniji, iako ste sada, recimo, u vezi sa pravom osobom i potpuno ste njom opcinjeni? Vasi odgovori bi mi puno znacili. Oprostite sto sam bila preopsirna :)
 
a sto te tako grize savest? svako ima pravo na greske.
sto ti je toliko stalo da ljudima koji ti vise ne znace u zivotu i sa kojima nisi u kontaktu ostavis sliku savrsene devojke?
pusti to, sta si uradila, uradila si. niko nije savrsen a glupo je projektovati neku sliku o sebi kad druga strana s pravom ima drugacije misljenje.

ostavi ljude da zive svoj zivot i ostavi im pravo da misle o tebi sta zele da misle.
jedino sto mozes da uradis je da ucis na svojim greskama i da ih ne ponavljas ubuduce.
 
anakin:
a sto te tako grize savest? svako ima pravo na greske.
sto ti je toliko stalo da ljudima koji ti vise ne znace u zivotu i sa kojima nisi u kontaktu ostavis sliku savrsene devojke?
pusti to, sta si uradila, uradila si. niko nije savrsen a glupo je projektovati neku sliku o sebi kad druga strana s pravom ima drugacije misljenje.

ostavi ljude da zive svoj zivot i ostavi im pravo da misle o tebi sta zele da misle.
jedino sto mozes da uradis je da ucis na svojim greskama i da ih ne ponavljas ubuduce.
Potpuno se slazem,ako si nekoga povredila nemoj ga podesecati na stare patnje.Zivi svoj zivot i pusti druge da zive.I nemoj u buducnosti opet da to radis.
 
:cry:Sudeci po dosadasnjim odgovorima, poenta je potpuno promasena. Ja uopste ne zelim da moje bivse ljubavi misle kako sam savrena. Niko to nije, a to posebno vidite kada ste sa nekim u duzoj vezi. Ja sam samo htela da vas pitam da li vama nekad pada na pamet to kako prema nekoj bivsoj ljubavi niste bili fer i imate li nekad potebu da je nazovete i kazete "izvini"
 
Evo ti konacno odgovor koji si trazila: Da, cesto mi pada na pamet i osetim potrebu da tom nekom kazem izvini. Ne moze se reci da to u potpunosti nije ispravno. Uvek je dobro pokajati se, reci izvini, zatraziti oprostaj. Za prave stvari nikad nije kasno!!!! A reci izvini definitivno jeste prava stvar. Znam po sebi, neko ko je mene izneverio, pre dosta vremena, ko me je povredio, volela bih da me jednog dana pozove i kaze izvini. Verujem da bih tad zaboravila sve ruzne scene kao i bol koji sam osecala. I definitivno, ta osoba bi dobila na velicini u mojim ocima iako ne osecam vise nista prema njemu, jer imam sad pored sebe predivnu osobu koja mi mnogo znaci i prema kojoj sam mnogo bolja jer sam ucila na sopstvenim greskama. Slobodno mozes nazvati i zatraziti oprostaj, ali budi spremna na eventualno odbijanje i osudu. Mozda te zaboli ali veruj da ce kad im se strasti stisaju shvatiti da si ispravno postupila i postovace to iako mozda zadrze pravo da te ipak ne pozovu i ne vide vise nikad. Srecno!
 
Pre neki dan me je iznenadila bivsa. Zvala je tek onako, da vidi kako sam i sta radim, usput me bombardujuci tonom meni nepotrebnih podataka o njenim drugaricama i ukucanima (valjda da opravda razlog poziva). To je nesto sto mi uopste nije trebalo. Da sam znao ne bih se ni javljao na telefon. Definitivno ne otvaraj stare rane - narocito ako su jos rovite.
P.S. I ja sam bio u dugoj vezi :(
 
Nisi rudy shvatio poentu. Tebe je bivsa nazvala onako!!!!!!!??????? Da ti prica gluposti, verovatno nije ni svesna tvoje rane (zalosno). Ali nasa draga prijateljica ima potrebu da zaleci te rane. Vidis da hoce da ispravi greske. Pitanje je koji bi bio tvoj komentar da si sa druge strane zice cuo pokajnicki ton i izvinjenje, mozda objasnjenje...
 
Ja sam bio suvise iznenadjen njenim pozivom i verovatno bih isto odreagovao kada bi mi se i izvinila. Inace, saslusao sam je i na kraju rekao da je lepo sto joj ponovo cujem glas. Ona je ocekivala nervozu i ljutnju...nisam pao u vatru. :?
Znam da je jos nisam preboleo do kraja, ali sam na dobrom putu...
 
Znas sta mene vise zanima? Mog decka tj. verenika cesto zovu njegove bivse iako nemaju za sta da se izvinu. Ili zovu jedino bas te koje nemaju za sta da traze oprostaj, a one koje bi mogle da se izvinu te ne zovu. Zanima me koji djavo ga zovu kad su raskinuli davno , sa nekom pre 2 god., sa nekom jos pre 6 godina. U cemu je poenta. A znaju da se zeni! Znaju da je srecan i sta zele postici tim pozivima???
 
Savetnica:
Znas sta mene vise zanima? Mog decka tj. verenika cesto zovu njegove bivse iako nemaju za sta da se izvinu. Ili zovu jedino bas te koje nemaju za sta da traze oprostaj, a one koje bi mogle da se izvinu te ne zovu. Zanima me koji djavo ga zovu kad su raskinuli davno , sa nekom pre 2 god., sa nekom jos pre 6 godina. U cemu je poenta. A znaju da se zeni! Znaju da je srecan i sta zele postici tim pozivima???

meni se cini da to ima veze sa sujetom, ali rekli mi da sam promasila temu :?

ja nemam potrebu da se izvinjavam posle toliko vremena. ako napravim nesto ruzno, izvinim se odmah.
nemam obicaj ni da se preterano osvrcem na svoje bivse veze, a u glavnom sam sa bivsima u prijateljskim odnosima. mislim, niti ja ocekujem da mi se neko za nesto izvinjava niti da se ja tu nesto pravdam.
ali ako ti je bas necista savest zbog necega...ne znam. ti ljudi sad zive neke drugi zivote, mozda nije ni preterano pametno podsecati ih.
 
radoznalica:
:oops:Bez obzira na to sto sam u srecnoj vezi, cesto se prisecam nekih svojih bivsih ljubavi. Nije tu bilo puno muskaraca, ali uglavnom su bile duze veze. Setim se kako nisam bila fer prema nekom, kako sam ga prevarila, a to nije bilo ljudski, kako sam ga izdala na neki nacin. I dodje mi da neke od njih pozovem i porazgovaram sa njima prijateljski, ali stalno nalazim izgovore, tipa :on se preselio i ne znam nista o njemu, mnogo me je voleo i taj poziv bi ga samo pogodio i sl. Pitam vas sada da li i vi nekad razmiljate o bivsim ljubavima, o tome kako ste bezobrazno, ako ste, izigrali necije poverenje i ostavili je na cedilu kad ste joj bili najpotrebniji, iako ste sada, recimo, u vezi sa pravom osobom i potpuno ste njom opcinjeni? Vasi odgovori bi mi puno znacili. Oprostite sto sam bila preopsirna :)
Ete pacijenta, oce kaki nece kaki.
Kada gazis nesto ili nekog gazi ga do kraja. A ne sada se kajes kako si nekom nesto ucinila nazao, o tome je trebalo onda da se razmislja, zar ne?
 
Savetnica:
Znas sta mene vise zanima? Mog decka tj. verenika cesto zovu njegove bivse iako nemaju za sta da se izvinu. Ili zovu jedino bas te koje nemaju za sta da traze oprostaj, a one koje bi mogle da se izvinu te ne zovu. Zanima me koji djavo ga zovu kad su raskinuli davno , sa nekom pre 2 god., sa nekom jos pre 6 godina. U cemu je poenta. A znaju da se zeni! Znaju da je srecan i sta zele postici tim pozivima???

mislim da tvarno nemas razloga da se brines. zovu, pa sta? Ako su oni odlucili pre 2 ili 6 godina da im veza neide nikuda, to neznaci da moraju da prekinu sve odnose. njihova veza se izrodila u drugarstvo i ja nevidim nista lose u tome...eh kada bi se samo sve veze tako zavrsavale.
a, ne bio si sa nekim godinu dana, a sada kada se sretnete na ulici ni ne javite se jedan drugom
 
Stvar je upravo u tome sto se ne vidjaju ni na ulici ni nigde, nemaju drugarsku vezu. On njih ne zove, nego se one tako sete jednom u 2-3 meseca pa zvrckaju. kao : sta ima novo, kako si... bla bla.... Mi smo vec bili zajedno pre 3 godine pa smo raskinuli i on je onda nasao drugu curu i ja drugog decka. Sudbina nas je ponovo spojila iako smo bili iz razlicitih gradova. E sad, ona se tripuje da smo bili u kontaktu i dok su se njih dvoje zabavljali i sad tako povremeno zivka? Sta joj to znaci?
 
Slusaj ako si ga prevarila ostana ga na miru, ti si u srecnoj vezi a mozda je i on, cak je vrlo verovatno da je nasao neku koja je bolja od tebe pa da te se vise i ne secas niti zeli da te se seti, a tu neprijatnost nemoj sebi da dozvolis. A kako bi tvoj decko odreagovao na to? Ne zelim da te vredjam, ali verovatno nisi ranije mislila o tome dok si ga VARALA a sada je kasno, i da te podsetim da muskarci imaju slabije pamcenje sto se tice detalja, ali naravno to se ne zaboravlja. Poenta je nemoj ga zvati jer mi se cini da muskarci kada ih devojka prevari odmah je eliminisu i omrznu, da li je i sa vama bio takav slucaj?
 
e to je i mene nerviralo kod moje bivse devojkei jednostavno sam prekinuo, to mije strasno porazavajuce to vracanje na stare ljubavi

anakin:
Savetnica:
Znas sta mene vise zanima? Mog decka tj. verenika cesto zovu njegove bivse iako nemaju za sta da se izvinu. Ili zovu jedino bas te koje nemaju za sta da traze oprostaj, a one koje bi mogle da se izvinu te ne zovu. Zanima me koji djavo ga zovu kad su raskinuli davno , sa nekom pre 2 god., sa nekom jos pre 6 godina. U cemu je poenta. A znaju da se zeni! Znaju da je srecan i sta zele postici tim pozivima???

meni se cini da to ima veze sa sujetom, ali rekli mi da sam promasila temu :?

ja nemam potrebu da se izvinjavam posle toliko vremena. ako napravim nesto ruzno, izvinim se odmah.
nemam obicaj ni da se preterano osvrcem na svoje bivse veze, a u glavnom sam sa bivsima u prijateljskim odnosima. mislim, niti ja ocekujem da mi se neko za nesto izvinjava niti da se ja tu nesto pravdam.
ali ako ti je bas necista savest zbog necega...ne znam. ti ljudi sad zive neke drugi zivote, mozda nije ni preterano pametno podsecati ih.
 
Savetnica:
Stvar je upravo u tome sto se ne vidjaju ni na ulici ni nigde, nemaju drugarsku vezu. On njih ne zove, nego se one tako sete jednom u 2-3 meseca pa zvrckaju. kao : sta ima novo, kako si... bla bla.... Mi smo vec bili zajedno pre 3 godine pa smo raskinuli i on je onda nasao drugu curu i ja drugog decka. Sudbina nas je ponovo spojila iako smo bili iz razlicitih gradova. E sad, ona se tripuje da smo bili u kontaktu i dok su se njih dvoje zabavljali i sad tako povremeno zivka? Sta joj to znaci?

znachi da ti je decko neki dobar dasa ;)
 
Anonymous:
radoznalica:
:oops:Bez obzira na to sto sam u srecnoj vezi, cesto se prisecam nekih svojih bivsih ljubavi. Nije tu bilo puno muskaraca, ali uglavnom su bile duze veze. Setim se kako nisam bila fer prema nekom, kako sam ga prevarila, a to nije bilo ljudski, kako sam ga izdala na neki nacin. I dodje mi da neke od njih pozovem i porazgovaram sa njima prijateljski, ali stalno nalazim izgovore, tipa :on se preselio i ne znam nista o njemu, mnogo me je voleo i taj poziv bi ga samo pogodio i sl. Pitam vas sada da li i vi nekad razmiljate o bivsim ljubavima, o tome kako ste bezobrazno, ako ste, izigrali necije poverenje i ostavili je na cedilu kad ste joj bili najpotrebniji, iako ste sada, recimo, u vezi sa pravom osobom i potpuno ste njom opcinjeni? Vasi odgovori bi mi puno znacili. Oprostite sto sam bila preopsirna :)
Ete pacijenta, oce kaki nece kaki.
Kada gazis nesto ili nekog gazi ga do kraja. A ne sada se kajes kako si nekom nesto ucinila nazao, o tome je trebalo onda da se razmislja, zar ne?
Mislim da si u ovom slucaju pacijent jedino ti. "Kada gazis nesto ili nekog, gazi ga do kraja" - mislis da je to bolje resenje? Kad prodje izvesno vreme i hladne glave razmisljas o nekome ili necemu, a pri tom si i stariji(ja), normalno je da pozelis da kazes tom nekom "izvini", ako si ga(je) povredio(la). I to je ljudski, zar ne?
 
Mislim da je to ljudski da te grize savest zbog nekih gresaka iz proslosti.Ma,nema te osobe koja bar jednom nije zazalila za neku nepravdu koju je nekom ucinila i verovatno bih to ispravila da moze.Najgore je to potiskivati.Moj savet je da sve sto te u zivotu muci sa tim se treba izboriti a ne gurati pod tepih,jer ce se javljati ponovo u jos jacem obliku.Zato nazovi sve ljude koje si povredila na bilo koji nacin na pice pa onda tu polako im reci sta imas da im kazes.Nemoj da to ispadne povod vidjenja jer onda nece doci jer je njima verovatno teze da ih podsecas na nesto bolno iz proslosti.I na kraju"trudi se da to stvarno bude iskreno" ako nije tako bice samo jos gore.
 
Radoznalice, ne mozes se dvaput okupati u istoj vodi, rekose Stari Latini, i zaista tako je ... Ako si svesna da si nekog ko te je silno voleo, prevarila, povredila, ostavila na cedilu,i sl. najbolje je, kao sto su Ti i drugi preporucili da ga ne zoves . Tu nikakvo 'izvini' ma kako iskreno bilo, ne vredi. Na ljutu ranu ide ljuta trava... Vreme ce zaleciti onu drugu stranu, a na Tebi je da istu gresku ne ponovis. Ovo govorim iz licnog iskustva, mene je 'izigrala' devojka koju sam beskrajno voleo i slepo joj verovao... Proslo je skoro sest meseci, a jos ne mogu da se 'sastavim' . Mnoogoo boli!
 

Back
Top