Celeron vs Pentium II

R

RSrks

Gost
Danas sam svoj Celeron 400 MHz zamenio Pentiumom II (sa ostatkom potpuno iste konfiguracije) i moram da kazem da nesto ne primecujem neku razliku. BTW Celeron je radio na 66 MHZ magistrali a P2 sad radi na 100 MHZ. Da ne spominjem razliku u keshu i (cuo sam) bolju arhitekturu. Da li to sve znaci da su Pentiumi samo neznatno bolji od odgovarajucih Celerona? Voleo bih da cujem jos necije iskustvo.
 
RSrks:
Danas sam svoj Celeron 400 MHz zamenio Pentiumom II (sa ostatkom potpuno iste konfiguracije) i moram da kazem da nesto ne primecujem neku razliku. BTW Celeron je radio na 66 MHZ magistrali a P2 sad radi na 100 MHZ. Da ne spominjem razliku u keshu i (cuo sam) bolju arhitekturu. Da li to sve znaci da su Pentiumi samo neznatno bolji od odgovarajucih Celerona? Voleo bih da cujem jos necije iskustvo.

Nemoguce, bolji su...nisi primetio na pravom programu
 
kod p2 i celerona je ta razlika najmanja, posle su shvatili u intelu da su ispali glupi jer za mnogo manje pare moze da se dobije dobar procesor (overklokovanjem :lol: ) i sad kasape celerone samo tako...
 
stormbringer:
kod p2 i celerona je ta razlika najmanja, posle su shvatili u intelu da su ispali glupi jer za mnogo manje pare moze da se dobije dobar procesor (overklokovanjem :lol: ) i sad kasape celerone samo tako...

Kod P2 i Celerona je razlika mala samo u slucaju ako koristis MS Word 6.0. Ako pokrenes neku 3D aplikaciju onda je razlika izmedju njih kao Jugo i BMW M klase. E, ako pokrenes neku aplikaciju za audio/video editing... tu je vec razlika kao izmedju fice i Lamborginia. Za MPEG-2 kompresiju je razlika tako velika da bi je merili svetlosnim godinama :)

Na jednom PII/350MHz/512k sa 256MB RAM-a mozes mnogo lakse i bezbolnije da radis nego na Celeronu-2 700 recimo.
 
Da na kraju sam to i primetio. Instalirao sam XP koji je pod celeronom400 radio zastrasujuce sporo. A sad veze kao singerica. Jedino nesto nisam primetio veliku razliku pri pustanju DivX-a.
 

Back
Top