Celeron vs Pentium II
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Celeron vs Pentium II

RSrks
    Guest

Podrazumevano Celeron vs Pentium II

Danas sam svoj Celeron 400 MHz zamenio Pentiumom II (sa ostatkom potpuno iste konfiguracije) i moram da kazem da nesto ne primecujem neku razliku. BTW Celeron je radio na 66 MHZ magistrali a P2 sad radi na 100 MHZ. Da ne spominjem razliku u keshu i (cuo sam) bolju arhitekturu. Da li to sve znaci da su Pentiumi samo neznatno bolji od odgovarajucih Celerona? Voleo bih da cujem jos necije iskustvo.

Obećava
    Učlanjen
    04.12.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Celeron vs Pentium II

Citat Original postavio RSrks
    Danas sam svoj Celeron 400 MHz zamenio Pentiumom II (sa ostatkom potpuno iste konfiguracije) i moram da kazem da nesto ne primecujem neku razliku. BTW Celeron je radio na 66 MHZ magistrali a P2 sad radi na 100 MHZ. Da ne spominjem razliku u keshu i (cuo sam) bolju arhitekturu. Da li to sve znaci da su Pentiumi samo neznatno bolji od odgovarajucih Celerona? Voleo bih da cujem jos necije iskustvo.
    Nemoguce, bolji su...nisi primetio na pravom programu

Guest

U prodavnicama Bozic i sinovi su jeftiniji i do 40% znaci da je verovatno tolika i razlika u kvalitetu

nenad66
    Guest

Podrazumevano

na tim brzinama neznatna je razlika. Može da se primjeti u grafičkim programa. Celeron je, po mojoj procjeni, tek kasnije počeo znatno da odstupa, tj, preko jedan G.

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Anonymous
    U prodavnicama Bozic i sinovi su jeftiniji i do 40% znaci da je verovatno tolika i razlika u kvalitetu
    Vala, srecan si ti kad gledash kod Bozica...heheheh

Primećen član Markoni_kv (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano pentium

Ma ima razlike ne bas neke velike ali osetne,uzmi neki benchmark program i uporedi ih pa ces videti,ili neku igricu.

stormbringer
    Guest

Podrazumevano

kod p2 i celerona je ta razlika najmanja, posle su shvatili u intelu da su ispali glupi jer za mnogo manje pare moze da se dobije dobar procesor (overklokovanjem ) i sad kasape celerone samo tako...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio stormbringer
    kod p2 i celerona je ta razlika najmanja, posle su shvatili u intelu da su ispali glupi jer za mnogo manje pare moze da se dobije dobar procesor (overklokovanjem ) i sad kasape celerone samo tako...
    Kod P2 i Celerona je razlika mala samo u slucaju ako koristis MS Word 6.0. Ako pokrenes neku 3D aplikaciju onda je razlika izmedju njih kao Jugo i BMW M klase. E, ako pokrenes neku aplikaciju za audio/video editing... tu je vec razlika kao izmedju fice i Lamborginia. Za MPEG-2 kompresiju je razlika tako velika da bi je merili svetlosnim godinama

Na jednom PII/350MHz/512k sa 256MB RAM-a mozes mnogo lakse i bezbolnije da radis nego na Celeronu-2 700 recimo.

rSrks
    Guest

Podrazumevano

Da na kraju sam to i primetio. Instalirao sam XP koji je pod celeronom400 radio zastrasujuce sporo. A sad veze kao singerica. Jedino nesto nisam primetio veliku razliku pri pustanju DivX-a.

Slične teme

1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.03.2007., 22:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •