athlon 2000+ problem

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
imam Athlon 2000+ i imam problema sa njim...
realna frekvencija njegovog rada je 1. 67 Ghz-a ali o cemu se radi... imam tecno hladjenje thermal take koje je potpuno ispravno ... procesor se i sa njim pregreva... ne trpi vecu frekvenciju od 1.38 Ghz-a ... sta da radim... drugar ima isti procesor i njemu radi normalno iako on ima losije hladjenje / ima obican kuler a ja skupo wodeno hladjenje/

u cemu je problem... da nije mozda procesor pri kraju.. ili ga jednostawno tecno hladjenje od 80 eura nehladi dobro... :?
 
nismo se razumeli... hladjenje je postavljeno korektno... ali ipak na realnoj frekvenciji dolazi do samorestartovanja kada mu spustim frekvenciju na realnih 1450 mhz-a onda radi bez problema i ne restartuje se... sumjliv mi je procesor ... jer ako ga thermal take - vodeno hladjenje ne hladi kako treba onda neznam sta ce ... :cry:
 
eeee.....da ...nisam ni rekao... na realnoj frekvenciji rada nece cak ni da se digne sistem samo se automatski restartuje iznova i izniva ... tome nema kraja toliko je uporan da moram da mu restartujem bios.. i da vratim bios podesavanja na difolt.. pa tek onda da bilo sta uradim... sada mi recimo radi na 1450 mhz-a i nema problema .... cim malo dignem restartuje se... o deklarisanoj frekvenciji nesmem ni da pomisljam a kamoli o nekom overkloku....
 
1.Dali si imao problema sa procesorom i pre vodenog hladjenja?
2.Dali si siguran da se procesor pregrejava?
3.Kakvo ti je napajanje?
Podesi na default u biosu restartuj pa ponovo udji u bios i pogledaj koja je temperatura procesora.
 
imao sam i pre problema sa procesoro... dok sam imao box... ovo kada je bilo 36... 37 ctepeni... padao mi je sistem zbog temperature... sto se tice napajanja imam frontijer 400 wati... ja mislim da je sasvim dovoljno!!!
 
2000+ zajeban procesor. Mom kumu su pokusali tako da uvale 2000+. Neispravan i ne radi na 133MHz, pa ga oborili na 100-ku. Na srecu poveo je i mene u kupovinu. Shta da ti kazem to ti je srbin trgovac voli da zajebe nekog vise nego hleba da jede.

Trebao si odmah da reklamiras procesor kad si ga kupio, a ne da pokusavash da ispravish stvar kupovinom preskupog hladjenja.
 
Dobro pitanje od strane -men-a dali si siguran da ti je ploca isoravna ma koja bila a moze biti razlog restartu i memorija . Po meni procesor ili radi ili ne radi , da radi polovicno to jos nisam video.
 
mnozilac je namesten na AUTO.. a ono sto menjam je magistrala... fabricka je 133.. a nece... probao sam da se poigravam i sa mnoziocem ali nema leba...

ploca mi je MSI KT4AV... sa via cipsetom...

nemam garanciju na procesor... nabavio sam ga polovnog i jedno par meseci je radio kako valja a posle.... ...prso.... :(
 
Mnozilac i da stelujes nema svrhe ploca ce ti to dozvoliti ali ti je procesor zakljucan i kao sto rekoh samim tim nema svrhe. Proveri napone dali su na default , i to moze biti razlog pregrevanja. I kao sto rekoh vec jednom moze biti razlog restartu i neispravna ploca ili neispravna memorija. Ne bih ja taj procesor tako lako odpisao.
 
Svi Athloni 2000+ se pregrevaju u odnosu na druge procesore, valjda su zato i bili toliko jeftini. Kod mene mu je radna temperatura bila od 45 C do 52 C sa obicnim hladjenjem, cak sam ga malo i overklokovao, ali nije bilo problema u radu. Ipak sam ga se resio!
 
sta znam ... razmisljam se da uzmem :
AMD

Model : Sempron 2400+ Box TB 130nm Socket A



Arhitektura
Serija : AMD Sempron

Jezgro : Thoroughbred

Izrada : 0.13 µm

Podnožje : Socket A



Ostalo
Radni takt : 1.67 GHz

Magistrala : 333 MHz,

L1 keš : 128 KB

L2 keš : 256 KB

Sta mislite o njemu???.. slican je mom athlonu 2000+ stim da je mozda cak malo i bolji zbog magistrale...

Gde da skinem sa interneta dobar program sa kime cu moci da testiram ispravnost swoih komponenti u racunaru... zamolio bih vas za adresu i ime tog programa... hocu da ga danloudujem... hvala i pozzz..... ;)
 
Kako to mislish da ti se komp restartuje? Ja imam isti procesor i plochu, pa kad npr. preteram sa OC-om nece da butuje, ali se NIKAD ne restartuje! Inache "mashina" je stara 3 god. i od kad je kupljen, nikad nije radio na manjem taktu od 10x166. Inache radi i na 10x200, ali zna biti nestabilan (zbog box coolera). Jesi li siguran da je problem do procesora, tj. da li ne radi zbog takta od 1670MHz, ili je problem do onih 166MHz (tj. do magistrale). Da li siprobao da ga stavish na recimo 8x175? Ako nece tad da butuje, onda je problem u plochi (mem. kontroler) ili memoriji. Mislim da je najbolje da probash sa nekim drugim procesorom, a ako planirash kupovinu, preporuchujem ti da nadjesh Barton 3000+, poshto ga plocha podrzava, ili 2500+ (otkljuchan) pa da ga kloknesh malko. Nisi rekao koju memoriju imash, i na kom taktu radi? I da li imash one 4 lampice u dnu kucishta sa zadnje strane, i ako imash, dokle stizu u trenutku restarta?
 
pa lepo se restartuje... ugasi se i upali sam od sebe... napomena nije do operativnog sistema 100 posto... probao sam te tvoje parametre... ali nece... neradi...mislim na fsb...i mnozilac...memorija mi radi na minimumu za ddr... neke je losije marke... lanpice nemam ... :oops: :???: :-(
 

Back
Top