Pomoc

Nisam,jer nemam bolova....neke stvari sam prenosio i napravio nagli trzaj i osecam neugodnost i manji bol u tetivi(pored rucnog zgloba).Znas li neki recept za saniranje takve povrede.....
 
Makarije
bol? otok? ogranicena pokretljivost?
Lomio sam se, istezao, sak mi je i naprsla ahilova tetiva jednom prilikom mnogo puta. I veruj mi kada je nesto ozbiljno, to boli u vraziju mater, toliko da ne bi pozeleo ni najgorem neprijatelju. Jednom sam slomio stopalo tako sto sam udario nogom u betonski stup vezbao malo da budem bruce-li, mila majko, I JOJ, nagazim ja na urgentnom gresnom na tu nogu. KUKU
 
Sad nemoj nista da radis, miruj, videces ujutro.Ako se pojavi otok, pocne da boli ujutro se javi lekaru, verovatno nije nista , sto ti kazes nezgodan pokret ali opet ne mogu da pricam napamet.
Nadji polozaj u kome nemas osecaj bola i nelagodnosti i tako drzi ruku.
 
Ostavi je bez zavoja, samo stavi oblogu, ako je zamotas ,pa stegnes, pa jos se ruka nadje u nezgodnom polozaju prilikom spavanja napravices do jutra jos gore.
Znaci stavi oblogu, zavij obicnim zavojem lagano i spavaj, pa ujutro javi kakvo je stanje, naravno ne moram ti reci ako bude pogorsanja da odes kod lekara.
 

Back
Top