Omiljeni strip

Pre svih, ''Steampunk''.

steampunk.jpg


Zatim, recimo, ''Arawn: Bran The Damned'' (inspirisan velškom mitologijom), ''Caliber'' (mit o Kralju Arturu smešten na Divlji Zapad, koji uz to fenomenalno izgleda), ''The Preacher'', ''Midnight Nation'', ali i ''The Dark Tower'' inspirisan istoimenim serijalom knjiga Stivena Kinga. Nije loš ni ''Otherworld'', ''Hero'', ''Hip Flask'', ''The Sandman'', ''Lillim'', ''Olympus Heights'', ''High Roads'' ili Gejmenov ''Neverwhere'', urađen po istoimenoj BBC-evoj seriji.

Pored njih, recimo, ''Korto Malteze'', ''Dilan Dog'', ''Alan Ford'', a nije mi loš ni ''Le Fléau des dieux'' (''Bič Božiji'') Alekse Gajića. Odličan mi je i belgijski ''Le Scorpion''.
 
Poslednja izmena:
Po kojoj logici mozes da kazes da je Dilan Dog zajebancija?
Mislim ili nikad nisi procitao Dilana u zivotu ili se pravis pametan.
Realno kao svugde imas sranje epizode u svakom serijalu, ali imas toliko fantasticnih Dilana da je greh nazvati ih odlicnim. Poslednji pozdrav, sa druge strane smrti, igra sa smrcu... To mi samo prvo palo na pamet. To su remek-dela, a ako si procitao samo Dilan Dogove koje je izdao Veseli Cetvrtak onda nemas dozvolu da kazes da je zajebancija(mada i tu ima perfektnih delova, kuca duhova, Nekropolis itd)
 
Dilan Dog - mislim da epizode koje se trenutno kupuju na kioscima nisu preterano kvalitetne, ali to me nije sprečilo da ih kompletiram. "Superbook" je pravi mali biser i svaka sveska imala je barem po jednu epizodu koja mi se svidela.

Kalvin i Hobs - najbolja razbibriga. Mislim da je strip doveden do savršenstva.
 

Back
Top