Kontracepcija

S

SANDRA.

Gost
Zanima me da li su moguci neki kontra - efekti
Pri tome mislim na promenu rada hormona
Da ne bude posle - zastitila sam se i nisam trudna ali necu nikad ni da budem jer kad mi poraste brada pobeci ce decko daleko i niko nece ni hteti da ima nesto sa mnom :lol: 8)
Hvala unapred
 
dr:
To su price nasih mama i baka,kojima kad spomenes kontraceptivnu pilulu odmah kazu,porasce dlake.Opusti se,ok su.

E super sto si mi bas ti odgovorila :wink:
Imam jos jedno pitanje za tebe: da li smem da ih koristim bez konsultacije sa ginekologom , tj na svoju ruku?
 
NEEEEEEEEEE!!! :shock: :shock: :shock:
Mora da se uradi pregled,hormonski status,pregled dojke,pa nisu ti to bombone.
Prvo kod ginekologa,nemoj da se salis da ih uzmes na svoju ruku.
Pozdrav!
 
moja situacija: Počnem ti ja tako za vreme ovulacije da krvavim.Naravno nisam ni znala šta je taj braon iscedak,tada. Odem ja posle mesec dana kod ginekologa
dobijem inekcije, 2 kutije palitreksa i endometril.Dobijem ja posle i sve bude u redu do ovulacije, kad opet braon iscedak.Tad odem na studensku polikliniku i dobijem palitreks i vaginalete. Sad dobijem 45 dan ciklusa. Trajalo 6 dana. Rekli mi hronična upala jajnika.Itreći put prokrvamim 14 dan ciklusa e tad sam se uplašila fest. I da mi endometril i posle toga frivalon 9 meseci. Kad sam počela da pijem frivalon dobijem bolove u stomaku i vagini creva sam morala i rukom da vraćam jer su znala da se baš naduvaju i završim u hitnoj sa 10% ubrzanim radom srca i 150/90 pritiskom. Moj normalan pritisak je 110/70. Posle poslednje tablete frivalona utrnemi vilica počne glavobolja povraćanje nesanica bila sam kao zombi jedno 7 dana. Sve sam obišla sem infecijske klinike. Nadju mi gastritis i akcioznu reakciju sa elementima panike.Priznajem bila sam se uplašila ali tek kad mi se stanje pogoršalo.P a mi ginekolog da cikloproginom(jer sam prekinula sa frivalonom)Internista mi zabrani cikloproginov i doktor opšte prakse i neurolog i gastreolog i psihijatar.Ultrazvuk svih organa mi je bio b.o. ali kad sam tražila od ginekologa da mi rade hormone rekao je to je procedura. I sad imam povremena krvarenja čak počnu i 22 dan ali rekošemi ovulacija je relativna.Skoro sam radila ultra zvuk vaginalnom sondom( u inostranstu) i našli mi policistične jajnike uz obrazloženje da kod mene nije strašno da ima igorih oblika. Verovatno bi bilo drugačije da je odmah uradjen hormonski status pa nakon toga utvrdjena terapija.
 
Ja sam pila Diane tri meseca. Mogu ti reci da su meni smetale, mada su mi sredile problem koji sam imala. Smetale su mi u tom smislu sto sam imala povremene vrtoglavice i lupanje srca. Nikako nemoj da konzumiras alkohol dok ih pijes. Ja sam htela od samo jedne case crnog vina da umrem! Nedavno sma cula da su izbacene neke nove koje sadrze nizi nivo hormona. Po pravilu trebala bi da uradis analizu hormona da bi ti lekar odredio koje pilule da uzimas.
 
she:
Ja sam pila Diane tri meseca. Mogu ti reci da su meni smetale, mada su mi sredile problem koji sam imala. Smetale su mi u tom smislu sto sam imala povremene vrtoglavice i lupanje srca. Nikako nemoj da konzumiras alkohol dok ih pijes. Ja sam htela od samo jedne case crnog vina da umrem! Nedavno sma cula da su izbacene neke nove koje sadrze nizi nivo hormona. Po pravilu trebala bi da uradis analizu hormona da bi ti lekar odredio koje pilule da uzimas.

A da li je tacno da se povecavaju grudi od tih pilula i da uticu na to da ten bude cistiji?
Tako mi je rekla osoba koja ih je koristila
 
Ten jeste cistiji,one se koriste i u lecenju problematicne koze,a za grudi pa nisam bas sigurna...individualno ali mislim da se vise radi o osecaju nego o velicini.
 
imala sam problema s jajnicima,( što je utjecalo naravno i na kožu), ali to je manje bitno, jer je postalo upitno hoću li ikada moći imati djete. obavila sve pretrage i nakon dva neuspjela pokušaja u pronalaženju pravih pilula,ostala sam na diane-35. nakon 6mj. sve se vratilo u normalu i proglašena sam zdravom osobom.
na početku uzimanja, mislim prvih mjesec dana, imala sam velike promjene raspoloženja ali nakon toga sve je bilo za pet.
iako sam od jedne žene čula kako ih je zdrava počela uzimati, a nakon 6mj otkrivene su joj ciste na jajnicima. znači da zavisi od organizma do organizma, dobro se raspitaj kod doktora prije samog korištenja. ako te zanima potraži na google ime :vesna harni,naći ćeš njenu jako dobru adresu gdje možeš otkriti SVE o bolestima i ostalim ženskim problemima. sretno!
 
SANDRA.:
Zanima me da li su moguci neki kontra - efekti
Pri tome mislim na promenu rada hormona
Da ne bude posle - zastitila sam se i nisam trudna ali necu nikad ni da budem jer kad mi poraste brada pobeci ce decko daleko i niko nece ni hteti da ima nesto sa mnom :lol: 8)
Hvala unapred
diane 35 nisu bile napravljene kao kontracepcijske pilule več su prvenstveno bile namenjene ženama sa problemom androgenizacije koji je večinom posledica PCO (policistični ovariji)... sadrže anti androgen i smanjuju efekat istog, prema tome one u biti smanjuju nivo muških hormona u telu i time smanjuju dlakavost, probleme s kožom itd... anti-baby funkcija im je kao dodatak ali su kvalitetne kao i ostale ... uslov za izboljšanje stanja je dugotrajno i redovno uzimanje...
 
Da li ste znale zene, devojke da umesto lekova ili spirale postoji jedno jako efikasno sredstvo da zena neostane trudna.a to je da ti u levu ruku sa unutrasnje strane u misic stave malu plastiku i to sprecava da zena neostane u drugom stanju.oziljak je jako mali 1milimetar do 1,5milimetra prosto se nevidi.traje 3godine pa se menja. ako je neko vec imao iskustvo sa tim neka mi javi posto neznam sta da radim dali to ili spiralu.Lekove nemogu da pijem.pozdrav
 
Pa spirala je dosta zeznuta ako si mlada žena. Najbolje je da muškarac zna šta radi i da bude
savestan, bez obzira na kontracepciju. Naranvo tu veliku ulogu igra i poverenje.
Većina devojaka koje znam uzimaju horm.tablete, pilule.
A za implant sam čuo, ali ništa ne znam u vezi toga : ), najbolje pitaj doktore.
 
Da li ste znale zene, devojke da umesto lekova ili spirale postoji jedno jako efikasno sredstvo da zena neostane trudna.a to je da ti u levu ruku sa unutrasnje strane u misic stave malu plastiku i to sprecava da zena neostane u drugom stanju.oziljak je jako mali 1milimetar do 1,5milimetra prosto se nevidi.traje 3godine pa se menja. ako je neko vec imao iskustvo sa tim neka mi javi posto neznam sta da radim dali to ili spiralu.Lekove nemogu da pijem.pozdrav

:eek::eek: :dontunderstand:

:hahaha:
 
Meni ovo deluje kao jednostavan nacin po principu sipas i ne mislis, kod tableta me je najvise nerviralo to sto moraju da se piju svaki dan i naravno da zaboravim neki put i onda se budim nocu sva uspanicena =/.
 
To su hormonski implanti - hormoni se oslobadjaju postepeno (to su nekada radi li u Francuskoj, ne znam dal` se to jos radi) - slicno je kao kada se koriste hormonski flasteri (ne mislim na kontracepciiju vec na delovanje hormona: zaobilazi se zeludac).
Potrebna je kontrola ista kao kada se piju tablete za kontracepciju, ali je ovo pogodnije za one zene koje su zaboravne.
Ja nisam za hormone, sto remetiti prirodni balans.
Stara dobra dijafragma je nepotrebno zaboravljena, za nju je potrebno samo malo znanja iz anatomije i da dr odredi velicinu.
 
sto se tice poverenje u muza iman nismo planirali prve dve godine decu i stvarno je vodio racuna.sad ih imamo hvala bogu dvoje i neplaniramo vise.da nebi razmisljala za svaki slucaj bi koristila nesto. a zasto mislis da spirala nije dobra.vise sam cula da lekovi nisu dobri.mozda gresim.posto povecaju rad hormona primer vise rastu dlake itd.kao goji se vise od lekova...
 
Uh. Dokle. Vise.

Savremena sredstva za hormonsku kontracepciju su sigurna UKOLIKO ti ginekolog na osnovu pregled ai analiza potvrdi da mozes da ih koristis. Sto se tice pratecih pojava.... NAJMANJI je problem ako su to dlake i da se ugojis. Hajd' jos i kapiram protivnike pilula koje se plase da ne dobiju neku bolest i sl. Ali ovo sa dlakama je zaista bezveze. Kao, svako bi da ih koristi, ali nece, jer eto, mzoe da se desi planetarna katastrofa i da se "odlakavi".

Koristim pilule i nisam odlakavila i nisam se ugojila.
 

Back
Top