Kradje na letovanju u Bugarskoj

Supaplex

Početnik
Poruka
1
Poneo bih digitalni fotoaparat na letovanje u Bugarsku, ali sam od par ljudi cuo da su im iz soba bili ukradeni aparati, novcanici sa pasosima i novcem itd. Aparat je glomazan pa i nije bas za stalno nosenje sa sobom, tako da bih rado saslusao neki savet, tj. kako da se osiguram da ne ostanem bez aparata.
Citao sam da u akva parkovima postoje sefovi za ostavljanje vrednih stvari, ali da li postoji tako nesto i u samom gradu. Zanima me tako nesto u Nesebaru?

Hvala unapred...
 
Ma nigde ti nije sigurno ako si nepazljiv i ako te hoce baksuz...moji sa posla bili u Italiji,nagrdili ih u hotelu,u nekoliko soba upali,svasta ljudima odneli,a jednoj zeni iz grupe,posle dva dana,oteli torbicu u Firenci,pasos,pare...jedva se vratili zbog nje :-|
Mi u Bugarskoj nismo imali nikakav problem,i nikada,nigde-ali znam da je to stvar srece,od sada sam resila da uzimam sef i da nosim fotokopije pasosa(bar brojeve da znamo),jer treba biti obazriv,srecu ne treba previse iskusavati!
 
Ja bila u Nesebru pre tri godine (2003) i to u privatnom smeštaju i sve je bilo super. Tada je bilo još mnogo mojih drugara po različitim smeštajima i niko nije imao nikakvih neprijatnosti. Najveća neprijatnost koja se mojoj drugarici desila je ta što je ušla u menjačnicu a nije pogledala kurs koji je bio istaknut na tabli pa je za 20e dobila 20leva umesto skoro 40...Ali na to su nas upozorili da gledamo, ona je kriva...
 
Evo moji drugari se vratili...znaci kradja na sve strane...jednom momku lancic...drugoj dvojici 700 evra...a nasim blizim drugarima upali u stan...provalili...odneli mobilne...pare i dva kofera sa probranom garderobom...posto su losu garderobu ostavili...
 
Slicna situacija desila se i na nasem letovanju u Nesebru. Verovali ili ne, jedna devojka je bila toliki baksuz da su je cak 3 puta pokrali. Naj cesce se to desavalo u prevozu, tacnije autobusima gde je guzva, jednostavno vam ziletom iseku tasnu i izvuku sve a da se to i ne primeti, a desava se na putu Nesebar-Suncev breg, jer se zna da turisti iz Nesebra idu tamo u Aqua park i da nose bar 20-30 eura, 10 za ulaz,... meni se licno nista slicno nije desilo, Vodim racuna o stvarima, jer sam dosta proputovala i videla sve i svasta, a kradja vam se moze desiti bilo gde.
 
Pa, u Bugarskoj imaju gusare ili pirate (kako volite) na Dunavu - samo se pojave iza neke okuke ili sl. , kukama se zakace, popnu i kupe sve redom... cak i cekice, kljuceve i drugi brodski alat. A, o drumskim razbojnicima da i ne govorim... samo vas presretnu i... (Robin Hud i kompanjoni iz servudske sume su bili uctiva gospoda za gorepomenute).
Gusari na Dunavu i drumski razbojnici po bugarskim putevima je egzotika koju vise nigdje ne mozete doziveti.
To je iskorenjeno pre vise stotina godina u normalnom svetu... ali... mozda oni ulaze u EU upravo zbog toga - ko zna?
KUDA VODI OVAJ SVET???
 
aron:
Pa, u Bugarskoj imaju gusare ili pirate (kako volite) na Dunavu - samo se pojave iza neke okuke ili sl. , kukama se zakace, popnu i kupe sve redom... cak i cekice, kljuceve i drugi brodski alat. A, o drumskim razbojnicima da i ne govorim... samo vas presretnu i... (Robin Hud i kompanjoni iz servudske sume su bili uctiva gospoda za gorepomenute).
Gusari na Dunavu i drumski razbojnici po bugarskim putevima je egzotika koju vise nigdje ne mozete doziveti.
To je iskorenjeno pre vise stotina godina u normalnom svetu... ali... mozda oni ulaze u EU upravo zbog toga - ko zna?
KUDA VODI OVAJ SVET???

A da to nije Rumunija?
 
Guru_NS:
Evo moji drugari se vratili...znaci kradja na sve strane...jednom momku lancic...drugoj dvojici 700 evra...a nasim blizim drugarima upali u stan...provalili...odneli mobilne...pare i dva kofera sa probranom garderobom...posto su losu garderobu ostavili...


Brateeeeeeeeee,sta je ona radila sa 700 e u Nesebaru,ja sam jedva potrosio 300e i to po ceo dan sam visio po kafanama i po celu noc po diskotekama,.....
Ali to je stvarno katastrofa sta im se desilo
 
Supaplex:
Poneo bih digitalni fotoaparat na letovanje u Bugarsku, ali sam od par ljudi cuo da su im iz soba bili ukradeni aparati, novcanici sa pasosima i novcem itd. Aparat je glomazan pa i nije bas za stalno nosenje sa sobom, tako da bih rado saslusao neki savet, tj. kako da se osiguram da ne ostanem bez aparata.
Citao sam da u akva parkovima postoje sefovi za ostavljanje vrednih stvari, ali da li postoji tako nesto i u samom gradu. Zanima me tako nesto u Nesebaru?

Hvala unapred...


Ja sam dosao pre deset dana iz Sozopola i nisam cuo ni jedan slucaj kradje,ali ukoliko ti se pokvari digitalni fotoaparat (ne daj Boze) nemas gde da ga popravis,jedino u Sofiji :( nazalost
 
Salvadore:
Brateeeeeeeeee,sta je ona radila sa 700 e u Nesebaru,ja sam jedva potrosio 300e i to po ceo dan sam visio po kafanama i po celu noc po diskotekama,.....
Ali to je stvarno katastrofa sta im se desilo


Brate radili su sa 350 evra...i DVIJICA je trebalo da pise a ne DEVOJKA...pogresno sam napisao...DVOJCI...pa si pogresno protumacio...a sto se tice kesa...neko nosi i vise recimo ako ide u Suncev Breg....tamo je ipak skuplje...po meni Bugarska uopste nije jeftina...kao sto je bila...
 

Back
Top