web sajt za jedan dan

  • Začetnik teme www nenad
  • Datum pokretanja
i ti to nazivas sajt jedna strana sa 9 slika i pasus teksta i to sve za jedan dan a ja to uradim za 2 sata maximum.
I sta ima tu za jos interesantno, bar si mogao/la prve dve slike da podesis da ti visina buude ista jer ipak stoje jedna pored druge a cini mi se da sam 6-tu sliku vec video na netu
 
Ovaj sajt si mogo sigurno da uradis za manje vreme, ali nije stvar u vremenu postoji tolika gomila sajtova koji lice na tvoj , nedovrseni , bez ikakvog reda.
Pohvaljujem to sto si naso za shodno da postavis skript za one koji koriste Nav4.

Pomoć za početnike
Da bi na ekranu imali domaća slova kliknite na VIEW zatim
stanite na ENCODING i kliknite na AUTO - SELECT
-----------------------------------------------------------------------------------------
Isto tako TEXT SIZE stavite na MEDIUM

ovo se lako resava utf-8 kodingom koji postavis u head deo charset=utf-8

preporuka ako hoces da imas vise od 3 strane koristi css fajl i za svaki text stavljaj <div>

toliko od mene
 
Ovo nije nikakvo hvaljenje sajta ovo je pokazivanje apsolutnim početnicima da je vrlo jednostavno napraviti sajt za jedan dan i da treba od nečega da počnu. Prema tome profesionalci koji radite sajtove nemojte komentarisati već ako baš hoćete da budete pametni pomozite amaterima da im sajtovi budu bolji.
Najgori su oni koji lupe cenu odrade sajt i posle zaborave na njega . Pravi profesionalac održava sajt koji je naplatio i sledećih godinu dana ali kod nas je takvih samo 0.1%.Ali zato za pljuvanje ih ima koliko hoćeš.Ali kakva država takvi i programeri.
 
Da pojasnimo
Ja sam u penziji,znam da kucam na pisaćoj mašini,
kompjuter sam koristila samo u Wordu da kucam pisma.
Za sve je internet BAUK i oni koji znaju da prave web sajt prave od toga još veću nepoznanicu da bi uzeli što više para.
Onda sam uzela knjigu "Kako napraviti web sajt za jedan dan i staviti ga na internet besplatno".
Nisam verovala ali...
Prvo sam otvorila foldere u vindovs eksploreru,onda sam obradila slike u photošopu,zatim napravila prezentaciju u drimviveru,otvorila besplatno mesto na netu i nakraju sa komanderom prebacila moj sajt na net.
Za to mi je trebalo tačno 4 (četiri) sata.
Napominjem da i dalje neznam tačno šta sam radila ali radila sam po uputstvima iz knjige i dobila svoj sajt a ostalo nije važno.
Sigurno ću i ja za 5 godina biti mnogo,mnogo bolja kao i svi koji se toliko hvalite ali volela bih da vidim bilo kog od tih programera da "pokupe čoveka sa ulice i nauče ga da za 4 ( ČETIRI SATA) stavi svoj sajt.
Znači svi vi koji se plašite kompjutera morate da shvatite da je to samo mašina koja sluša vaše komande.Ja sada ti znam a dalje je mnogo lakše.
www.mira.angelcities.com
 
Nijedan sajt nikada nije završen, uvek može da se radi na njemu i poboljša,sve zavisi koliko znanja imate.Kolko sam shvatio u toj knjizi su osnovni koraci za svakog ko počinje da pravi sajtove a sve dalje je stvar učenja i rada. Mislim da je uradjena dobra stvar jer kada god nekoga pitate da vam pomogne svi kriju znanje ali hoće samo da ga prodaju za SKUPE pare ili da se prave važni kako sve znaju.
Baš zato što se sećam svoga početka pre puno vremena smatram da je ovde sve za pohvalu.
 
Ma ljudi, nije poenta napraviti sajt za jedan dan ili za mesec dana, vazno je da on radi svoj posao. Znaci da ima kvalitetan sadrzaj, da je na pravom domenu, da ga pretrazivaci vide i da se pojavljuje na prve dve strane rezultata pretrage, da je lepog dizajna,... Period izrade je najmanje bitan.
 

Back
Top