kao princeza na zrnu graska

pa kad me baš dohvati da se princezišem....
ja se prenemažem do iznemoglosti:lol:
ali za to mora da postoje idealni astrološki aspekti:lol:
da su deca kod babe, da nije na poslu, da je dobro raspoložen (nije umoran)...
 
kraljica htela sina da zeni i pozvala sve "princeze" da spavaju na 12 duseka,a ispod je stavila zrno graska. Kada je sve pitala kako su spavale,sve reke odlicno,a samo je ova odgovorila uzasno da su je bolela ledja. i tako su provalili da je ona jedina princeza
 
Cinjenica je ako su ti standardi niski i nista ne zahtevas onda nista ni ne ocekuj ,ako pak postavis ciljeve pa princ zna sta mu je ciniti onda ste oboje ,na konju ili na magarcu zavisi od standarda !Nema to veze sa nikakvim epitetima ,etiketama ,nego sa onim sto imamo u glavi ako je bajka onda je PRINCEZA,a ako je horor onda je VESTICA Sve mi izaberomo zanr same i iskljucivo i jedino mi !
 
Ne osecam se tako, nikad!

Vise kao divljakusa u lovu na zeleni dijamant. :lol: 8-)

Nemam osobine princeze, nit bih volela neko tako da me kapira.

A kad sam bila mala, nikad nisam htela da budem princeza Lea, nego Chubi! :)
 
Ja se tako mogu prenemagati kod mojih roditelja, posebno kad dodjem na raspust, ali bukvalno se ponasam kao princeza, cak me tako i oslovaljavaju. Jos sam tatina mezimica. Ali umem da uzvratim i neznoscu, ne ponasam se bas kao debil, da me ne shvatite pogresno.
 
Zrno graška i cela ta priča ima veze sa OSETLJIVOŠĆU. Kad gajiš biljku pod staklenim zvo nom, njoj će i blagi povetarac delovati kao orkan. E pa taj rad, devojka i zrno graška, isto.
Ne vidim zašto bi neko u današnjem svetu uživao da bude osetljiv :roll: Neki ljudi imaju tu hipersenzitivnost, neki nemaju, važno je hendlovati to, svakako, ako i se zalomilo, bar da pretvoriš u prednost, a ne u teret!
Ja ne osećam prezir, nego sažaljenje prema princezici :) Jeste da se (verovatno) dobro udala, ali nije njoj lako, verujem!
 
alexandrra:
Kakve veze sponzorusa ima sa tim?

Pa kako nema?

"Princeza" mashta o princu. Ne mashta o skromnom prostodusnom decacicu iz svoje sredine vec o princu i velikom dvorcu.
Zar ne uvidjas analogiju sa sponzorusom...

Sto se ove bajke konkretno tice, sva pokisla devojka po mrkloj olujnoj noci koja se eto slucajno zatekla sama putem po nevremenu, pokuca na vrata dvorca samo zarad prenocista.
Ni kriva ni duzna, krajnje nenamerno i neocekivano u princevom dvorcu zatice princa i osvaja njegovo srce na prvi pogled.
Ovo me podseti na slucaj, bilo je u novinama, kad su neke sponzi-ribe kao greskom banule u hotel gde su odseli nasi kosarkasi u ns na ep.

Njegova majka je testira zrnom graska. Odnosno kako je princeva majka i sama sponzorusa, zeli da i snaja bude iz te branshe, odnosno treba zenu slicnog sistema vrednosti u svojoj blizini. To potvrdjuje sama vrsta testa. Sto joj recimo nije dala da radi zadatke iz algebre? Ali ne, ona algebru ne smatra bitnom.
Majka tu igra duplu igru, u princevim ocima testira navodno njenu prefinjenost, senzualnost, cistotu, ali istina je da u stvari testira devojkinu biovlast sekusalnost, odnosno sposobnost manipulacije ovim.

Mala naravno ima njuh za te stvari, a i u dosluhu su na nesvesnom planu ove dve zene, te klinka pre spavanja proverava krevet i nalazi podmetnuto zrno, a ujutro izlazi sa prichom.
Majka je odusevljena iako zna da ova folira, ali bitno je da princ poveruje. Ubrzo dolazi do velike bogate svadbe.
 
srećica:
da li nekad zelite da se osecate tako i sta radite da biste izgledale tako?
Meni neko nedavno rece da sam ja kao princeza na zrnu graska...preosetljiva do te mere da mora da pazi sta ce da kaze...Mozda princeza tada zaplace i oseca se tuzno a ja se bogami pretvorim u ratnika sa tiganjem u ruci...ni princeze nisu vise kao sto su bile....naravno salim se...lepo je biti princeza...ne stoji svakome...
 
A zar nije princeza kraljeva kci? Pa onda je i normalno da masta o princu - to je njen bekgraund...
A sponzorusa - ruzne li reci - trazi sponzora jer nema vlastita sredstva....

Inace, ne palim se na tu bajku... ni na jednu drugu u kojoj se velica slabost ili osetljivost ili krhkost (iako jesam prilicno osetljiva :) ) Niti se palim na pokroviteljsko-zastitnicki fazon - u stvari, to mi bas ide na zivce
 
@random

hm, davno sam citala, al pamtim poente..cini mi se da je poenta ove price da PRAVA princeza , cak i kad je u ritama, ostaje prava princeza..ona, jedna jedina, koju on zasluzuje..toliko nezna i senzibilna, da i jedno zrno graska oseca...

ah, sto ja volim bajke:lol: :lol: :lol:
 
Ma ok, sindi, to je klasicno tumacenje, ali i pored njega, svako zadrzava pravo da iznese i drugacije vidjenje bajke.

Ja jednostavno nisam mogao da predjem olako preko cinjenice da je kao slucajno upala u dvorac, niti mi zvuci moguce da se ispod ako se ne varam 12 duseka oseti zrno graska.
Uveren sam, radi se o podmetacini, ali namenjenoj princu. Dok je podmetnuto zrno princezi, samo manifestni, vidljivi sloj bajke. No nije bitno, neka svako prida smisao bajci u skladu sa svojim filingom.
 
ne volim da se prenemazem........lepse mi je kada je pored mene neko ko voli da mi ugadja,a ja cutim.......nekako mi prenemaganje,deluje kao signal za pomoc.Inace nikad nisam bila princeza,i kao malu princeze me nisu privlacile........vise su me privlacili kauboji,i ribe tipa Kalmati Dzejn......
 

Back
Top