Gajacki dunavac

Sam pitam i odgovaram, mislice neko da sam lud. :D
Dakle, da iznesem svoje utiske.

Pre svega, voda je vrlo cista (ima rakova i skolji na tone), sto sam i pre znao, pomocu net-a. Sigurno da ima svih mogucih vrsta riba, ali ja nisam video nikog da varalicari, mada je bucov ocito navikao da se tamo obilato hrani. Takodje, samo sam jednog tipa video da peca dubinski i to verovatno babusku.
Kad smo kod iste, ima je prilicno i veoma su krupne.

Juce nije htelo da se peca nesto posebno, a sta je htelo:
Na crvica i glistu udarale su sitne platike, sinci (tako ih tamo zovu), i sitne deverike. Gde sam ja pecao nije htela babuska (upecao sam samo jednu), ali sam saznao da ih lokalni ribolovci pecaju najcesce na glistu.
Zanimljivo je kako su mamci bili selektivni juce. Na zito su udarale SAMO deverike (krupnije), a na zrno kukuruza (SAMO i iskljucivo) krupne crvenperke. Ovo naravno sve na istom mestu na kome sam pecao i gore pomenute sitne platike.
Pecao sam na mec stap x2, fiksnim plovkom, jer sam pecao na plitkom mestu i sa obale, a inace svi pecaju iz camca i klizecim plovkom zbog velike dubine.
Prihranjivao sam dubinskom hranom pomesanom sa kuvanim zitom. Lokalni ribolovci prihranjuju samo zitom, mozda da bi izbegli sicu ali ja to nisam znao.
Tesko je pecati sa obale (bar tamo gde smo mi bili), jer su svuda vikendice pa nema gde da se stane. Tamo mozete iznajmiti camac ili zamoliti (citaj: platiti) tipa koji iznajmljuje da vas preveze negde ako nema slobodnog camca.

I jos nesto nevezano za samo pecanje.
Domorodci su zesce neljubazni i neobzirni, deru se ko stoke, kupaju se medju vasim plovcima i prolaze pored vas 30 na sat camcem a uopste ne uspore. Ni na jednoj vodi na kojoj sam pecao nisam sreo onolike seljake!!! :evil: :mad:
 

Back
Top