Koliko imate dece

Koliko imate dece?


  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .

GazdaMilutin

Obećava
Banovan
Poruka
73
Neki od vas mozda ne znaju a neki i znaju ali Srbi su danas nacija koja nestaje, nacija koja ima najgori natalitet u Evropi.

Danas jedna srpska zena radja samo 0.88 dece a za biolosku obnovu stanovnistva je neophodno da radja 2.3 .

Aktuelnte politicke stranke ne preduzimaju nista povodom ovoga a ovim trendom Srba ce za 50 godina biti duplo manje nego danas a za 350 godian cemo potpuno bioloski nestati.

Zato ja imam predlog kako da se ovaj problem resi.

1. Ukidanje abortusa . Trenutno se u Srbiji obavi 300.000 abortusa godisnje. To je preko 300.000 ubijenih srpski beba. Svako ko zeli da spreci nezeljenu trudnocu ima gomilu kontraceptivnih sredstava na raspolaganju. Abortus nije kontracepcija abortus je ubistvo jednog zivog bica u razvoju.

2. Uvodjenje poreza od 20% na dohodak svih stanovnika iznad 30 godina zivota. Taj porez se uplacuje u fond za decije dodatke . Ljudi koji imaju 1 dete placaju 15% poreza, dvoje dece 10% poreza , a ljudi koji imaju troje dece placaju 0% poreza. Ljudi koji imaju cetvoro i petoro dece ne placaju nista vec dobijaju dodatnu pomoc iz fonda za decije dodatke i to 300 evra mesecno ako imaju cetvoro dece i 500 evra mesecno ako imaju petoro dece.

Na ovaj nacin se nagradjuju porodice koje imaju decu na racun onih koje nemaju. Po mom misljenju ovo je pravedno jer porodice koje imaju dosta dece rade mnogo vise za drzavu od onih koji ih nemaju , jer sutra ce ta njihova deca da ovu nasu drzavu grade, placaju poreze, idu u vojsku itd.

Na ovaj nacin se Srbi stavljaju pred odluku da li ce da finansiraju tudju decu ili svoju. Nekome ovo moze zvucati malo surovo ali sta je alternativa - POTPUNI NESTANAK SRPSKOG NARODA! Da li zelimo da Srbi nestanu? Ja NE i smatram da treba preduzeti SVE da se to spreci!

Neki ce reci da je resenje poboljsanje standarda ali to nije tacno! Pa Nemacka recimo ima najbolji standard u Evropi pa opet ima natalitet skoro jednako los kao i nas! Problem nije u dzepovima vec u glavama ljudi!

Sta mislite o ovome?
 
Kad se sredi država, ljudi će i rađati decu. Ove mere neće postići ništa. Evo stigle pare od Norvežana, pa to dati budućim roditeljima, umesto da se rasparčava ova naknada koja je dodeljena za svako dete. I da na pomenem da te naknade nije ni bilo do pre par godina.
 
jomini:
Kad se sredi država, ljudi će i rađati decu. Ove mere neće postići ništa. Evo stigle pare od Norvežana, pa to dati budućim roditeljima, umesto da se rasparčava ova naknada koja je dodeljena za svako dete. I da na pomenem da te naknade nije ni bilo do pre par godina.
Mislim da gresis.
Ranije su zene radjale po vise od petoro dece i zivele u krajnje primitivnim uslovima.Ni tad drzave nisu bile sredjene,pogotovo Srbija.Mislim da se radi o tome da su se same zene promenile i da one ustvari donose odluku hoce li i koliko imati dece.Danas neke zele karijeru ili da "sacuvaju"grudi i liniju pa radjaju samo jedno ili naj vise dvoje.Gotovo je uvek izgovor pare.Pa bas oni koji imaju pare nemaju obicno vise od dvoje.Nekad sticem utisak da bi same zene neku koja je rodila vise od tri puta smatrale primitivnom.
Poenta je da danas zene donose odluke o broju clanova porodice.Pilule mozes naci gde god zelis.Ranije to nije bio slucaj.Dodje domacin pijan iz kafane navali se na mladu i ups.
Modernizacija uzima danak u krvi 8)
 
GazdaMilutin:
1. Ukidanje abortusa . Trenutno se u Srbiji obavi 300.000 abortusa godisnje. To je preko 300.000 ubijenih srpski beba. Svako ko zeli da spreci nezeljenu trudnocu ima gomilu kontraceptivnih sredstava na raspolaganju. Abortus nije kontracepcija abortus je ubistvo jednog zivog bica u razvoju.

odlicna ideja, od tih 300 000 mogucih beba verovatno bi bar trecina zivela bez roditelja, po domovima, po ulici i tako dalje, bez roditeljskog staranja, u ko zna kakvoj atmosferi u kuci (kao nezeljeno dete) itd...
eto nama dakle i novih 100 000 buducih lopova, kriminalaca i manijaka...
 
sumnjivo lice:
Mislim da gresis.
Ranije su zene radjale po vise od petoro dece i zivele u krajnje primitivnim uslovima.Ni tad drzave nisu bile sredjene,pogotovo Srbija.Mislim da se radi o tome da su se same zene promenile i da one ustvari donose odluku hoce li i koliko imati dece.Danas neke zele karijeru ili da "sacuvaju"grudi i liniju pa radjaju samo jedno ili naj vise dvoje.Gotovo je uvek izgovor pare.Pa bas oni koji imaju pare nemaju obicno vise od dvoje.Nekad sticem utisak da bi same zene neku koja je rodila vise od tri puta smatrale primitivnom.
Poenta je da danas zene donose odluke o broju clanova porodice.Pilule mozes naci gde god zelis.Ranije to nije bio slucaj.Dodje domacin pijan iz kafane navali se na mladu i ups.
Modernizacija uzima danak u krvi 8)
Ranije se drugačije ii živelo. Kao šiptari sad. I da prihvatim da su se desile promene u svesti žene, to je i razlog više da se izađe u susret. Dakle - PARE!!!
 
Pa nek ih roditelji i predaju domovina ta deca bi makar IMALA SANSU DA POSTANU LJUDI. Ovako kad ih likvidiras - normalno da nemaju.

Znas li ti koliko u Srbiji ima roditelja koji ne mogu da imaju decu? Pa sva ta deca koju njihovi bioloski roditelji ne zele bi mogla da se daju ovim parovima na usvajanje!

Tvoje razmisljanje je sovinisticko, jer ti hoces da kazes da svako ko se rodi kao siroce je automatski predodredjen da bude lopov kriminalac i manijak! Sramota!
 
jomini:
Ranije se drugačije ii živelo. Kao šiptari sad. I da prihvatim da su se desile promene u svesti žene, to je i razlog više da se izađe u susret. Dakle - PARE!!!

Pa zasto onda u drzavama koje imaju daleko vise para od nas je takodje veoma los natalitet?

Ako su problem pare kako to da u siromasnim drzavama tipa Indije, africkih drzava se radja toliko dece? Kako to da njihove zene nece pare a nase hoce?

Znaci ja trebam da budem milioner da bi mi zena rodila cetvoro dece? Ako nemam pare, nemam ni dece?

Da li znas da ako mi sad nesto ne preduzmemo da ce za 50 godina biti duplo manje Srba nego danas? Tebi je to ok?
 
Koliki psihopata je neko ko bi ukinuo abortus i primoravao zene i devojke (medju kojima je i gomila maloletnih) na porodjaj ?
A ideja o oporezivanju na brak i na broj dece je brutalno krsenje ljudskih prava i bezobrazno zabadanje nosa u licni zivot individue od strane onih koji najcesce nemaju sopstveni zivot.
Predlazem autoru ove teme da se iseli u Iran ili Afganistan,tamo ce naici na drustvo u koje ce se po stepenu razvoja najbolje uklopiti.
Ako takvi kao ti izumru jednog dana,svet ce biti mnogo bolje mesto.
 
GazdaMilutin:
Pa zasto onda u drzavama koje imaju daleko vise para od nas je takodje veoma los natalitet?

Ako su problem pare kako to da u siromasnim drzavama tipa Indije, africkih drzava se radja toliko dece? Kako to da njihove zene nece pare a nase hoce?

Znaci ja trebam da budem milioner da bi mi zena rodila cetvoro dece? Ako nemam pare, nemam ni dece?

Da li znas da ako mi sad nesto ne preduzmemo da ce za 50 godina biti duplo manje Srba nego danas? Tebi je to ok?
Nije mi ''ok''.
Znam da će nas biti manje.
Sirotinjska zabava je seks. I prosti su, ne znaju kad treba da stanu ili da vade. Šiptari, Indijci, Cigani... Znaš li kolika je smrtnost njima ili životni vek? Naravno da ne znaš.
A u ostalim razvijenim zemljama je loš natalitet, ali ne katastrofalan kao ovde.
Dakle, PARE. Pare će dati motiv roditeljima jer oni koji sada treba da budu roditelji su proživeli mnoge zaebancije od strane ove bolesne i napaćene zemlje. I sada proživljavaju.
Evo ti moj primer. Imam jedno dete, 6 godina. Misliš da se žurim za drugo? NeMisliš da odlažem? Ne. Ako se zalomi, neka. Ako se ne zalomi, opet neka. A kad budem u stanju da vidim u makar malo bližu dalju budućnost, onada ću i da se ''trudim'' više.
Kolega s posla mi dobio drugo dete. Podstanar. 180 eura kirija. Žena mu je pre porođaja, na sreću bila zaposlena, pa sad joj se nastavlja plata. Ali sa pauzom od tri meseca dok ne stigne prva? Molim??? Ma ebe mi se za ovaj skrnavet ovde. U se i u svoju porodicu! Ostalima ću oči da povadim!
 
GazdaMilutin:
Tvoje razmisljanje je sovinisticko, jer ti hoces da kazes da svako ko se rodi kao siroce je automatski predodredjen da bude lopov kriminalac i manijak! Sramota!

nije sovinisticko.
cinjenica je da vecina olosa dolazi iz upropascenih porodica, iz domova, iz porodica u kojima ih je keva maltretirala, a cale bacao u zid....

sem toga, abortus se ne moze smatrati ubistvom, bar u prva 2-3 meseca trudnoce, posto je coveciji fetus u to vreme na jako niskom evolutivnom nivou, cak se meriti sa nekim zivotinjama.
 
jomini:
Ranije se drugačije ii živelo. Kao šiptari sad. I da prihvatim da su se desile promene u svesti žene, to je i razlog više da se izađe u susret. Dakle - PARE!!!
Vrlo jednostavno je pogledati gde je natalitet u porastu,a gde je u opadanju.
Latinska Amerika,Bliski Istok odnosno Arapske zemlje,Afrika.Svuda je natalitet u usponu ,para nemaju,ali se u tim na tim kontinentima zena i ne pita bas puno.Islam,ili okoreli katolicizam kao u J.Americi.Odlican primer je Irska.Dok nije usla u EU crkve su im bile pune,a bili su teska beda.Porastom standarda crkva je izgubila po nekim procenama 40% venika.To jest toliko je opala posecenost vernika na misama.
Evropa i S.Amerika gde zene danas drze muskarce za J..a je u opadanju.Tamo zena kad rodi u braku dete je njeno.Muskarac je za sud dobrovoljni davalac sperme.U slucaju razvoda dete pripada zeni a muskarac placa alimentaciju.Pre par godina su uveli u Nemackoj zakon da muskarac nemoze da trazi utvrdjivane ocinstva.Gledao sam prilog o coveku iz Berlina koji je poslao uzorak detetovei i svoje kose u Holandiju na DNK test.Odgovor je bio da dete 99% nije njegovo.To za Nemacki sud ne vazi a ti brale placaj svaki mesec alimentaciju.Covek place pred kamerama, a kuja od zene kaze preko interfona da se gubi ili ce zvati policiju!I sat ce i on i TV ekipa povlacenje 8)
Danas je u Evropi i S.Americi muskarac bik za rasplod i rogonja ako se usprotivi zeni.Ona ce naci uvek svalera a ti brale placaj alimentaciju i jos ti ostavi dugove od kredita. :lol:
 
Obersturmfuehrer:
odlicna ideja, od tih 300 000 mogucih beba verovatno bi bar trecina zivela bez roditelja, po domovima, po ulici i tako dalje, bez roditeljskog staranja, u ko zna kakvoj atmosferi u kuci (kao nezeljeno dete) itd...
eto nama dakle i novih 100 000 buducih lopova, kriminalaca i manijaka...
nemora biti da bi svih 100 bili nesto lose. ali bar pola bi bilo svakako, i nazalost to je tacno.
 
sumnjivo lice:
Vrlo jednostavno je pogledati gde je natalitet u porastu,a gde je u opadanju.
Latinska Amerika,Bliski Istok odnosno Arapske zemlje,Afrika.Svuda je natalitet u usponu ,para nemaju,ali se u tim na tim kontinentima zena i ne pita bas puno.Islam,ili okoreli katolicizam kao u J.Americi.Odlican primer je Irska.Dok nije usla u EU crkve su im bile pune,a bili su teska beda.Porastom standarda crkva je izgubila po nekim procenama 40% venika.To jest toliko je opala posecenost vernika na misama.
Evropa i S.Amerika gde zene danas drze muskarce za J..a je u opadanju.Tamo zena kad rodi u braku dete je njeno.Muskarac je za sud dobrovoljni davalac sperme.U slucaju razvoda dete pripada zeni a muskarac placa alimentaciju.Pre par godina su uveli u Nemackoj zakon da muskarac nemoze da trazi utvrdjivane ocinstva.Gledao sam prilog o coveku iz Berlina koji je poslao uzorak detetovei i svoje kose u Holandiju na DNK test.Odgovor je bio da dete 99% nije njegovo.To za Nemacki sud ne vazi a ti brale placaj svaki mesec alimentaciju.Covek place pred kamerama, a kuja od zene kaze preko interfona da se gubi ili ce zvati policiju!I sat ce i on i TV ekipa povlacenje 8)
Danas je u Evropi i S.Americi muskarac bik za rasplod i rogonja ako se usprotivi zeni.Ona ce naci uvek svalera a ti brale placaj alimentaciju i jos ti ostavi dugove od kredita. :lol:
Pazi, kod nas je čovek privrženiji porodici, tako da te stvari ne bi imale maha. Uz neki vid obezbeđivanja normalnog života za petočlanu porodicu (koliko nama treba, je l'?) Svako će se odlučiti za to. Ženin brat ima troje dece... Patnja! Šta reći! Živi on, ali se čovek zadužuje da bi platio išta poput mora. Te za jedno dete, te za drugo (srednjoškolci), onda ekskurzija za jedno, pa ekskurzija za drugo, pa izlasci.. Ova najmlađa je u osnovnoj školi, pa knjige za svo troje... Ako mu sutra crkne veš mašina, da li ste svesni da će snajka prati na ruke bar dva meseca???
 
KiLLeR_WhaLe:
Koliki psihopata je neko ko bi ukinuo abortus i primoravao zene i devojke (medju kojima je i gomila maloletnih) na porodjaj ?
A ideja o oporezivanju na brak i na broj dece je brutalno krsenje ljudskih prava i bezobrazno zabadanje nosa u licni zivot individue od strane onih koji najcesce nemaju sopstveni zivot.
Predlazem autoru ove teme da se iseli u Iran ili Afganistan,tamo ce naici na drustvo u koje ce se po stepenu razvoja najbolje uklopiti.
Ako takvi kao ti izumru jednog dana,svet ce biti mnogo bolje mesto.

Medicinski je dokazano da je abortus ubistvo. Cisto ubistvo jer od momenta zaceca fetus je zivo bice u razvoju.

Sto se tice "krsenja ljudski prava" i to je totalna glupost. Nije krsenje ljudskih prava ako ti oporezujes gradjane svoje zemlje. Takodje nije krsenje ljudskih prava ako nagradis oslobadjanjem poreza oni koji rade u interesu drzave i nacije.

Ja razumem da bi ovome b ilo dosta otpora - ali sta je alternativa ? NESTANAK SRBA?

Ako ti mislis daj e moja ideja losa - daj da cujemo tvoju kako bi resio problem nestanka srpskog naroda?
 
Kako da kazem ovo a da ne zvuci pogresno?Prvo, ja sam protivnik abortusa.ALI SAM JOS VECI PROTIVNIK ONOGA KO ZENU SMATRA REPRODUKTIVNOM MASINOM.
Sorry, ali sa kojim pravom neko moze da natera nekog da rodi dete?Odakle drzavi to pravo?
Oni koji hoce, i imaju mogucnosti to ce i da urade, oni koji nece nece.I sta sada, sada ce jos da placaju izbor na to da vode svoj zivot onako kako hoce?Mislim da je ovo totalno sumanut predlog, da ne kazem bezobrazan ili glup.

Sledece, u Srbiji se obavi mnogo vise abortusa, zato sto nema podataka sa privatnih klinika.A otkud ti znas koji su neciji razlozi da abortira?
I na kraju, sta je bolje roditi dete, koje ce biti nepozeljno, koje ce rasti pogresno vaspitano, i postati ko zna sta u zivotu ili jednostavno resiti da prodje bez toga.Ne mora da znaci da ce to dete postati kriminalac, ali u vecini slucajeva je tako.
 
sumnjivo lice:
Vrlo jednostavno je pogledati gde je natalitet u porastu,a gde je u opadanju.
Latinska Amerika,Bliski Istok odnosno Arapske zemlje,Afrika.Svuda je natalitet u usponu ,para nemaju,ali se u tim na tim kontinentima zena i ne pita bas puno.Islam,ili okoreli katolicizam kao u J.Americi.Odlican primer je Irska.Dok nije usla u EU crkve su im bile pune,a bili su teska beda.Porastom standarda crkva je izgubila po nekim procenama 40% venika.To jest toliko je opala posecenost vernika na misama.
Evropa i S.Amerika gde zene danas drze muskarce za J..a je u opadanju.Tamo zena kad rodi u braku dete je njeno.Muskarac je za sud dobrovoljni davalac sperme.U slucaju razvoda dete pripada zeni a muskarac placa alimentaciju.Pre par godina su uveli u Nemackoj zakon da muskarac nemoze da trazi utvrdjivane ocinstva.Gledao sam prilog o coveku iz Berlina koji je poslao uzorak detetovei i svoje kose u Holandiju na DNK test.Odgovor je bio da dete 99% nije njegovo.To za Nemacki sud ne vazi a ti brale placaj svaki mesec alimentaciju.Covek place pred kamerama, a kuja od zene kaze preko interfona da se gubi ili ce zvati policiju!I sat ce i on i TV ekipa povlacenje 8)
Danas je u Evropi i S.Americi muskarac bik za rasplod i rogonja ako se usprotivi zeni.Ona ce naci uvek svalera a ti brale placaj alimentaciju i jos ti ostavi dugove od kredita. :lol:


sumnjivo lice slazem se sa tobom. Na zapadu je dosta stvari koje treba da usvojimo i iskoristimo ali je jos i vise stvari koje su bolesne i koje treba da odbacimo, sem ako necemo da unistimo sami sebe.

Ove primere koje si ti naveo odlicno prikazuju apsurd "modernog evropskog drustva" . Na kraju od tih modernih drustava nece ostati nista i njihove drzave i zemlje ce naslediti "nize rase" Arapi, Turci, Kurdi, Albanci i latinoamerikanci . Zasto?

Zato sto oni nisu mentalno oboleli kao amerikanci i evropljani da ne prave decu.
 
suhoj37:
da zene uopste vise ne trebaju da radjaju, neka se bave biznisom, a muskarci ce da radjaju

Sta si hteo da kazes ovom recenicom?
Ne, najbolje bi bilo ako bi zena mogla da sedi kuci kuva rucak, pere i pegla, naravno i da stancuje decu ko fotokopir aparat, a muskarac ce da radi, zaradjuje pare, i bude glava porodice koja moze sve da zaebava...?E pa decko, ti nisi omasio samo vek, vec i eru u kojoj zivis...
Mozda bi najbolje bilo da ukinemo svim zenama pravo da se skoluju, tako ne bi imale sta drugo da rade, nego da radjaju decu...

I na kraju, evo pitanja za sve one koji se slazu sa ovim, koliko vi braca i sestara imate, ili dece ko ih ima?
 
GazdaMilutin:
Medicinski je dokazano da je abortus ubistvo. Cisto ubistvo jer od momenta zaceca fetus je zivo bice u razvoju.

ako cemo tako, ja cu biti presrecan, posto ce i lov na kucice, macice, pecanje riba takodje postati ubistvo, pa cemo svi krivicno da odgovaramo...

sem toga, gde je to "naucno" dokazano?
ko je razgranicio trenutak javljanja svesti od gomile podeljenih celija?
tacnije KAD u trenutku razvoja embrion postaje zivo, svesno bice?
 
Neki ovde kazu da su problem pare. Ali nije tako. Evo ova statistika to pokazuje. Pogledajte recimo statistiku pet najbogatijih i najsiromasnijih osptina u Srbiji:

Najbogatije opštine Srbije
1. Apatin
broj stanovnika 19.320
prosečna starost 41 godina
broj muškaraca 9.401
broj žena 9.919
najbrojnije stanovništvo 50-54 godine
prosečna plata iznad 33.000 din.
najpoznatije preduzeće „Apatinska pivara"
narodni dohodak po stanovniku 304,7
stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 81,4

2. Pančevo
broj stanovnika 127.162
prosečna starost 39 godina
broj muškaraca 61.769
broj žena 65.393
najbrojnije stanovništvo 45-49 godina
prosečna plata iznad 31.000 din.
najpoznatije preduzeće Rafinerije
narodni dohodak po stanovniku 271,9
stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 105,3

3. Novi Sad
broj stanovnika 299.294
prosečna starost 39
broj muškaraca 142.033
broj žena 157.261
najbrojnije stanovništvo 45-49 godina
prosečna plata iznad 29.000 din.
najpoznatije preduzeće Naftna industrija Srbije
narodni dohodak po stanovniku 159,6
stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 143

NAJSIROMAŠNIJE OPŠTINE SRBIJE
1. Tutin
broj stanovnika 30.054
prosečna starost 30
broj muškaraca 14.838
broj žena 15.216 najbrojnije stanovništvo 15-19 godina
prosečna plata oko 13.000 din.
narodni dohodak po stanovniku 26,3
stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 31,4

2. Preševo
broj stanovnika 34.904
prosečna starost 29
broj muškaraca 17.361
broj žena 17.543
najbrojnije stanovništvo 5-9 godina
prosečna plata oko 12.000 din.
narodni dohodak po stanovniku 23,6
stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 36,6

Znaci kod Siptara i Muslimana pare nisu problem? A kod Srba jesu? Srbi u ovih 3 opstine zaradjuju 3-4 puta vise nego recimo muslimani i siptari u Tutinu i Presevu pa opet oni imaju 5 puta vise dece od nas! Mi smo bolesna nacija koja nestaje ova statistika to dokazuje! I pare nisu problem!
 

Back
Top