Koliko imate dece

Koliko imate dece?


  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
U svakom slucaju treba pomagati porodice sa troje i vise dece, i to prilicno. A od koga da uzimamo da bi njima dali? E to je vec malo teze...
Ja znam opet choveka u mom gradu, mladji chovek, a vec ima cetvoro dece, zena ne radi vec pazi na decu, on radi nesto privatno sa kompjuterima i nekako prezivljava. To jeste sa jedne strane odricanje od mnogo chega, ali je sa druge strane to i neprocenjiva nagrada, gledati svoju krv i meso kako raste i izlazi na put. Ko voli decu, imace ih vise.
Ali razumem savrseno ovaj predlog gazda Milutina koji je ocajnicki trzaj jedne nacije u izumiranju.
Najbolje da sacekamo 50 godina da nam se digne standard, pa cemo onda da radjamo decu, ne?
 
GazdaMilutin:
Neki ovde kazu da su problem pare. Ali nije tako. Evo ova statistika to pokazuje. Pogledajte recimo statistiku pet najbogatijih i najsiromasnijih osptina u Srbiji:

.....


Znaci kod Siptara i Muslimana pare nisu problem? A kod Srba jesu? Srbi u ovih 3 opstine zaradjuju 3-4 puta vise nego recimo muslimani i siptari u Tutinu i Presevu pa opet oni imaju 5 puta vise dece od nas! Mi smo bolesna nacija koja nestaje ova statistika to dokazuje! I pare nisu problem!
Da! Kod njih nije problem, kod normalnog sveta jeste. Prelomi to više. Dobro ili ne, ali tako je.
A to što si poredio primanje nakog iz navedenih gradova sa šiptarom u Preševu... Šta to sad treba da znači???
 
jomini:
Nije mi ''ok''.
Znam da će nas biti manje.
Sirotinjska zabava je seks. I prosti su, ne znaju kad treba da stanu ili da vade. Šiptari, Indijci, Cigani... Znaš li kolika je smrtnost njima ili životni vek? Naravno da ne znaš.
A u ostalim razvijenim zemljama je loš natalitet, ali ne katastrofalan kao ovde.
Dakle, PARE. Pare će dati motiv roditeljima jer oni koji sada treba da budu roditelji su proživeli mnoge zaebancije od strane ove bolesne i napaćene zemlje. I sada proživljavaju.
Evo ti moj primer. Imam jedno dete, 6 godina. Misliš da se žurim za drugo? NeMisliš da odlažem? Ne. Ako se zalomi, neka. Ako se ne zalomi, opet neka. A kad budem u stanju da vidim u makar malo bližu dalju budućnost, onada ću i da se ''trudim'' više.
Kolega s posla mi dobio drugo dete. Podstanar. 180 eura kirija. Žena mu je pre porođaja, na sreću bila zaposlena, pa sad joj se nastavlja plata. Ali sa pauzom od tri meseca dok ne stigne prva? Molim??? Ma ebe mi se za ovaj skrnavet ovde. U se i u svoju porodicu! Ostalima ću oči da povadim!

Тооооо, комшо! Отвори се и ти мало, фала богу!

Наравно да је решење у побољшању материјалних услова, али у смислу стимуланса наталитета. На држави је да о томе мисли, планира, делује... Без обзира колико много волимо децу (сматрам да је то природно, нормално), исто тако се прибојавамо да ли ћемо им моћи приуштити пристојно детињство, школовање. Ништа посебно, само оно неопходно, а за то у овим несигурним временима нико од нас не може гарантовати да ће успети са "својих десет прстију". Због тога би држава (скупштина, у облику закона) морала донети општенационални план повећања наталитета.

Новац, безповратни кредити (практично помоћ), станови по повлаштеном статусу, ако треба увести и назовимо то боновима за куповину који би опет били много јефтинији у односу на стварне цене, итд. ЗАКОНОМ!

Законом другачије уредити одржавање трудноће, давати предност приликом запошљавања, бенефиције за школовање, итд. ЗАКОНОМ!

За родитеље са више од два детета направити скалу по којој се све бенефиције процентуално увећавају, опет - ЗАКОНОМ!
 
A kako ja da nateram ženu ako ona neće?
Postoji nešto što se zove "silovanje" pa je kažnjivo
Takodje postoji i "silovanje u braku" što je opet kažnjivo.

Šta da radimo?
Porazgovarajmo sa ženama bez upotrebe sile...
 
Tebi sam gazda milutine u prethodna dva posta postavila gomilu pitanja te bi mogao na neko i da odgovoris.A evo ti sad jos jedno.Sta, sad ti ne smeta da budemo kao Siptari(kako ih ti zoves), onako prljavi, smrdljivi, ljudi koji zive po stalama i sta se vec sve ovde pisalo?Izvini, ali ako ti mozes svoje dete da odgajas tako sto ces da mu das samo hleb vodu i gace, ima onih koji to ne mogu.


E sad, dalje, nemojte da pricate o abortusu, mnogi od vas ne znaju ni drugo ime za to, a kamoli kako se radi, sta se desava sa zenskim telom posle toga (nijedna zena sigurno nije ponosna kada to mora da uradi)...Tako, da bolje cutite.I jos jeda stvar tu u toj brojci ima i abortusa koji su izvrseni da bi se sacuvao zivot majke, ili da se dete ne bi rodilo bolesno.To se zove napredovanje medicine, da danas neke stvari mogu da se otkriju na vreme.
 
goxy:
Abortus nije ubistvo ....Svaka žena ima pravo, da , naravno u dogovoru sa ocem deteta izvrši isti.....

Да ли свака жена има право да убије своје дете у рецимо седмом месецу трудноће? Или можда два месеца по порођају? Ако не, зашто? (не питам те о законској регулативи)
 
pilgrim_kg:
Kako da kazem ovo a da ne zvuci pogresno?Prvo, ja sam protivnik abortusa.ALI SAM JOS VECI PROTIVNIK ONOGA KO ZENU SMATRA REPRODUKTIVNOM MASINOM.
Sorry, ali sa kojim pravom neko moze da natera nekog da rodi dete?Odakle drzavi to pravo?
Oni koji hoce, i imaju mogucnosti to ce i da urade, oni koji nece nece.I sta sada, sada ce jos da placaju izbor na to da vode svoj zivot onako kako hoce?Mislim da je ovo totalno sumanut predlog, da ne kazem bezobrazan ili glup.

Sledece, u Srbiji se obavi mnogo vise abortusa, zato sto nema podataka sa privatnih klinika.A otkud ti znas koji su neciji razlozi da abortira?
I na kraju, sta je bolje roditi dete, koje ce biti nepozeljno, koje ce rasti pogresno vaspitano, i postati ko zna sta u zivotu ili jednostavno resiti da prodje bez toga.Ne mora da znaci da ce to dete postati kriminalac, ali u vecini slucajeva je tako.

Niko te ne tera da rodis dete! Ali ako nemas decu ti placas veci porez od onih koji ih imaju - i to je po meni pravedno! Jer taj koji ima 5 dece ima 5 puta vece troskove zivota od tebe koji nemas nijedno i nije posteno da ti i on placate isti porez! Drzava treba da nagradi one koji imaju vise dece na nacin sto ih pomaze decijim dodatkom iz budzeta plus im smanji poreze ili ih potpuno ukine!

Na isti nacin drzava oslobadja poreza na 5 godina preduzeca koja zaposle preko 10 radnika. Pa zasto ono sto vazi za preduzeca ne bi smo primenili i na ljude???
 
jomini:
I još jednom!!!!



BEZ ABORTUSA NA TEMI!!!!!


Ја мислим да је најбоље да ти сам са собом дискутујеш а да те ми гледамо.
Ово би било као кад би неко рекао дозвољена је дискусија о кошарци али је забрањено причати о шутирању на кош.
:roll: .
 
pilgrim_kg:
Tebi sam gazda milutine u prethodna dva posta postavila gomilu pitanja te bi mogao na neko i da odgovoris.A evo ti sad jos jedno.Sta, sad ti ne smeta da budemo kao Siptari(kako ih ti zoves), onako prljavi, smrdljivi, ljudi koji zive po stalama i sta se vec sve ovde pisalo?Izvini, ali ako ti mozes svoje dete da odgajas tako sto ces da mu das samo hleb vodu i gace, ima onih koji to ne mogu.

E sad, dalje, nemojte da pricate o abortusu, mnogi od vas ne znaju ni drugo ime za to, a kamoli kako se radi, sta se desava sa zenskim telom posle toga (nijedna zena sigurno nije ponosna kada to mora da uradi)...Tako, da bolje cutite.I jos jeda stvar tu u toj brojci ima i abortusa koji su izvrseni da bi se sacuvao zivot majke, ili da se dete ne bi rodilo bolesno.To se zove napredovanje medicine, da danas neke stvari mogu da se otkriju na vreme.

Evo da ti odgovorim. Bolje da budemo prljavi, smrdljivi i da nas ima nego da budemo ocesljani i cisti - a da nas nema. Kad biras izmedju dva zla uvek biras ono manje. Barem ja.

Drugo u Srbiji koliko znam niko nije gladan . Niti je iko umro od gladi. Ako ti imas da jedes imace sigurno i za tvoju decu. To znaci da ako kuvas rucak za sebe i muza kuvaces istu kolicinu mozda 10% vecu za sebe muza i svoje malo dete. Ako imas troje dece mesto u serpu od 2 litra pasulj kuvas u serpu od 3 litra. Drugim recima svako ko ima za sebe da ishrani ima i za decu.

Novac uopste ovde nije problem nego je problem ljudski egoizam i bolest nase nacije koja nije spremna da se odrekne nekih gluposti zarad buducnosti svoje porodice i svoje nacije!
 
GazdaMilutin:
Evo da ti odgovorim. Bolje da budemo prljavi, smrdljivi i da nas ima nego da budemo ocesljani i cisti - a da nas nema. Kad biras izmedju dva zla uvek biras ono manje. Barem ja.

Drugo u Srbiji koliko znam niko nije gladan . Niti je iko umro od gladi. Ako ti imas da jedes imace sigurno i za tvoju decu. To znaci da ako kuvas rucak za sebe i muza kuvaces istu kolicinu mozda 10% vecu za sebe muza i svoje malo dete. Ako imas troje dece mesto u serpu od 2 litra pasulj kuvas u serpu od 3 litra. Drugim recima svako ko ima za sebe da ishrani ima i za decu.

Novac uopste ovde nije problem nego je problem ljudski egoizam i bolest nase nacije koja nije spremna da se odrekne nekih gluposti zarad buducnosti svoje porodice i svoje nacije!
A ti gazda onda prodaj računar i imaćeš za dovoljno pelena za jednu bebu. Onda prodaj auto i imaćeš za školovanje dvoje dece. Možda. Kad mogu Indijci i Cigani, što ti ne bi mogao? Nego si se polakomio i kupio računar i auto...
 
GazdaMilutin:
Niko te ne tera da rodis dete! Ali ako nemas decu ti placas veci porez od onih koji ih imaju - i to je po meni pravedno! Jer taj koji ima 5 dece ima 5 puta vece troskove zivota od tebe koji nemas nijedno i nije posteno da ti i on placate isti porez! Drzava treba da nagradi one koji imaju vise dece na nacin sto ih pomaze decijim dodatkom iz budzeta plus im smanji poreze ili ih potpuno ukine!

Na isti nacin drzava oslobadja poreza na 5 godina preduzeca koja zaposle preko 10 radnika. Pa zasto ono sto vazi za preduzeca ne bi smo primenili i na ljude???

Slazem se. Ima li neko neki bolji predlog od ovog sem onih izandjalih floskula 'poboljsanje standarda' od kojeg uzgred nema nista u skorijoj buducnosti.
 
GazdaMilutin:
Niko te ne tera da rodis dete! Ali ako nemas decu ti placas veci porez od onih koji ih imaju - i to je po meni pravedno! Jer taj koji ima 5 dece ima 5 puta vece troskove zivota od tebe koji nemas nijedno i nije posteno da ti i on placate isti porez! Drzava treba da nagradi one koji imaju vise dece na nacin sto ih pomaze decijim dodatkom iz budzeta plus im smanji poreze ili ih potpuno ukine!

Na isti nacin drzava oslobadja poreza na 5 godina preduzeca koja zaposle preko 10 radnika. Pa zasto ono sto vazi za preduzeca ne bi smo primenili i na ljude???

Nemam ja nista protiv toga da drzava ngradjuje one koji imaju petoro dece, ALI NE IZ MOG DZEPA.A ako drzava nema , znaci problem su PARE, ko sto ti je Jom rekao.
Zamisli ovako- moj komsija ima mnogo lepsu kucu, vecu, lepse dvoriste, bolje kuce, kvalitetniju ogradu,.I sta sad jel on treba da daje pare, da bih ja imala to isto?

To koliko ce neko da ima dece je samo njegova stvra (i onog drugog roditelja) i u to nema niko pravo da se mesa.Znaci, ni onom ko odluci da ima samo jedno dete, ni onom ko odluci da ima 10 dece.Stvra izbora, ako imas pare, imas.Ako nemas, nemoj da ocekujes od mene, koja cu npr. mozda da imam samo jedno dete, jer mislim da drugo ne bi mogla da izdrzavam, trazis pare za svoje.
 
untouchable:
Ја мислим да је најбоље да ти сам са собом дискутујеш а да те ми гледамо.
Ово би било као кад би неко рекао дозвољена је дискусија о кошарци али је забрањено причати о шутирању на кош.
:roll: .

Slušaj ti, imaš medicinu pa tamo drvi šta je abortus.
 
GazdaMilutin:
Drugo u Srbiji koliko znam niko nije gladan . Niti je iko umro od gladi. Ako ti imas da jedes imace sigurno i za tvoju decu. To znaci da ako kuvas rucak za sebe i muza kuvaces istu kolicinu mozda 10% vecu za sebe muza i svoje malo dete. Ako imas troje dece mesto u serpu od 2 litra pasulj kuvas u serpu od 3 litra. Drugim recima svako ko ima za sebe da ishrani ima i za decu.

!


Ja stvarno mislim da ti ne mislis ovo sto si rekao.Stvrno se nadam.
Hoces da kazes da ako ima za mene jednu, imace i za nas 4 (npr, ja, moj muz i dvoje dece)?Mislim, jesi li imao ti matematiku u skoli.
I sledece, nece svi da jedu pasulj.
 
Pa iz necijeg dzepa mora. Tebi ako se ne svidja to - ti se iseli u neku trecu zemlju ili placaj porez. Jer interes zajednice je bitniji od interesa pojedinca. Bolje da propadnes ti ili ja , nego da propadne cela drzava i narod.

Drzava novac dobije tako sto oporezuje gradjane i onda taj oporezovani novac usmerava u bitne stvari. Da bi drzava pomogla i dala novac porodicama sa dosta dece mora da uzme od nas koji imamo dvoje , jedno ili nijedno dete. Ja bih takodje dosao pod udar tog poreza i to smatram da je pravedno. Jer ko je kriv meni i mojoj zeni ako mi necemo ili ne mozemo da imamo vise dece. Jedino mi sami.

JA razumem da ti imas drugacije misljenje od mojeg.

Ja bih najvise voleo da se o ovoj temi sprovede referendum pa cisto da vidimo dal hocemo da opstanemo ili da nestanemo.

Problem treba resavati ODMAH , jer vec je SUTRA KASNO , jer vec sutra ce jos veci broj Srba umreti a jos se manji broj Srba roditi.

Mozda je ovo za tebe nebitno, mozda si ti prema ovome ravnodusna ali kao sto ni otac ne moze mirno i nezainteresovano da gleda propadanje svog deteta - tako ni ja kao Srbin ne mogu da mirno i nezainteresovano gledam propadanje moje celokupne nacije!
 
Ej piligrim, iz tvog dzepa se izvlace pare za toliko toga, da i ne znas za sta sve. Onih 300 dinara koji ti ne predstavljau problem za televizijsku pretplatu, bolje je da odu u svrhe koje je gazda objasnio.
 
Iron Lord:
Slušaj ti, imaš medicinu pa tamo drvi šta je abortus.

По наредби модератора, нећу расправљати о абортусу, иако је то пре свега политичко питање, баш као и еутаназија - јер примена зависи од законске регулативе.
 
a sta sa onima koji ne mogu iz medicinskih razloga da imaju decu?
a sta sa onima (kao sto sam te vec pitala) koji nece da imaju vise dece jer ne bi mogli da ih izdrzavaju?Sta od njih ces da uzimas pare?pa oni mozda bas zato nece, jer nemaju novca.
 
goxy:
poslovni prostor i stan ;)
I kupio veš mašinu. A Indijci mogu da peru na ruke... I šta im fali? :roll:
Inače, ta stvar sa Indijcima, Ciganima, Šiptarima... I oni polako dolaze sebi... Imaš ih i po forumima, ima civilizovanih... Misliš da će neka snajka koja je sad na Forumu skrljati petoro dece? Hoće, baš je zabole...
 
GazdaMilutin:
Ako ti imas da jedes imace sigurno i za tvoju decu. To znaci da ako kuvas rucak za sebe i muza kuvaces istu kolicinu mozda 10% vecu za sebe muza i svoje malo dete. Ako imas troje dece mesto u serpu od 2 litra pasulj kuvas u serpu od 3 litra.
d035.gif
d035.gif
d035.gif
car
 

Back
Top