Ceska Republika - Srbija

Pa odlicno smo igrali. Mislio sam da Klemente forsira defanzivnu igru, ali ovo veceras me razuvjerilo. Odusevio me Pantelic. Vidi se da puca od zelje u dresu Srbije.Kovacevic je odradio posao za 10. Svaka cast. Ova utakmica mi je ponovo ,po ko zna koji put, vratila vjeru u nas fudbal. SRBIJA
 
Treba tu jos malo da se poradi; Cesi su igrali vise nego ocajno,ali i nasi su u ovom sastavu igrali prvi put tako da je to to.Moglo bi nesto i da bude od ovog tima.
Nego samo da ne pozove Kezmana kad mu istekne kazna,to bi bilo kraj svih nasih nada za plasman na PE.
Inace treba napomenuti da su iz nase grupe Belgija i Kazakstan igrali 0-0 u Belgiji.
Belgijanci su stvarno dno.U principu samo Portugal i cudljiva Poljska su problem ovi ostali pojma nemaju.Protiv ostalih (ako Kezman ne bude igrao) trebali bi sve pobede da ostvarimo.
 
Česi su u svojim komentarima savršeno realni. TV komentatori su priznali da smo u individualnoj igri, jedan na jednog, oduvek bili bolji od njih. Priznaju nam i savršenu igru loptom u svim kolektivnim sportskim igrama.
Ali moje vidjenje stvari unosi mi dozu nepoverenja. Prvo poluvreme smo bili očajni u prelasku sa sredine terena u napad. Razigrali smo se u drugom poluvremenu kada su Česi netaktički ostavljali naše igrače slobodne a ovi to umeli da iskoriste. Češka najslabija tačka je bio i uvek će biti kada stane na gol Blažek. Taj čovek ne zna da brani!!! Guraju ga jer Sparta hoće da ga proda a prste u tome ima Košt´al, bivši predsednik Sparte a sada je neki **** u Fudbalskom savezu. Naši su pokazali izuzetnu individualnu tehnizku spremnost ali to neće paliti kada se budu igrale druge utakmice sem prijateljskih. Ako ste primetili, Česi su izuzetno malo faulirali. Naši ne. Ponekad vucaranje za dres, opasni klizeci startovi i hvatanje i udaranje rukom kada za to ima najmanje potrebe. Imaju naši dosta propusta u igri i ne treba da nas zavarava ova prijateljska utakmica.
 
Ja samo da se pridruzim cestitkama. Zemljacima preko Drine svako dobro. Ovde je kod nas utakmicu prenosila RTRS (Radio Televizija Republike Srpske), koja je neka vrsta drzavne TV u Srpskoj, a za vreme utakmice Srb-Cz je bila BiH-Fra. Ovde su ljudi odusevljeni svime, i dresovima i himnom (mada je svi fudbaleri ne znaju i malo su je sfuserili, ali dajmo im vremena :-D ), a pogotovu veoma solidnom igrom. Ovo je bio veliki dan za nas fudbal.

Jos jednom pozdrav zemljacima u Srbiji i van nje....
 
@DeteSunca

malo pre sam pricao sa tatom, on je inace u Novom Gradu tj u selu pored...i koliko sam ga razumeo nije bilo prenosta...mora da ga nisam dobro razumeo!
Bio sam u RS za vreme tekme Milan - Zvezda....sve pohvale nasim zemljacima u RS...svaka ima cast za sve!
 
promenio sam misljenje o dresovima,
dobro izgledaju,yes da su crveni ;)

p200608150729901zq3.jpg
 
Vidim na sajtu proleterske omladine(B 92) neki se bune kao sad se opet delimo....komunjarama nikako da udje u glavu da podela u kojoj je odnos 99:1 nije nikakva podela....ali dosta o politici i shabanima....

Svaka chast!Ja ovo nisam ochekivao.Tek sada se vidi koliki je debil bio Petko i do koje mere je on amaterski vodio nashu reprezentaciju...o selekciji igracha da i ne govorim.Kezman moze slobodno da jede banane sa onim drugim i trecim majmunom na nekom splavu.Ovo je samo pripremna utakmica ali ne verujem da je pobedu iko ocekivao.....po najmanje Cesi koji su nas izgleda bash potcenili...ipak sumnjam da bi Nedved tek tako zeleo da se oprosti od reprezentacije porazom...zato su i izabrali nas...al se zayebali.:lol:
 
Dobro je. Bolje nego na svetskom prvenstvu, mada to i nije neko poredjenje. Samo da sad ne zavlada euforija, kakva je zavladala kad smo se plasirali na SP, pa da svi mediji proglase selektora, kraljem, sampionom, nema boljeg od njega..., pa kad odemo na evropsko da bude posle drvlje i kamenje po istima koji su samo koji mesec pre glorifikovani.
 
Enfroz2891.:
.......Ovo je samo pripremna utakmica ali ne verujem da je pobedu iko ocekivao.....po najmanje Cesi koji su nas izgleda bash potcenili...ipak sumnjam da bi Nedved tek tako zeleo da se oprosti od reprezentacije porazom...zato su i izabrali nas...al se zayebali.:lol:
Ovde si grdno pogrešio. Utakmica je dogovorena još u toku Svetskog Prvenstva. Česi nikada nikog ne potcenjuju. Ovo je za njih isto pripremna utakmica a ako ste primetili sastav je bio bez: 1. Čech, 2, Jankulovski. 3. Rosicki. 4. Baroš, 5. Šmicer 6. Poborski i 7. Galasek 8.Nedvěd (drugo poluvreme). a njihov selektor je takodje na početku stvaranja novog tima.
A evo ti Nedvědova izjava posle utakmice:
"U ovom slučaju, ovoga puta se nije radilo o fudbalu, pre svega o emocijama.Kada sam izlazio na igralište, tresle su mi se noge a suze počele da teku.Bio sam potpuno dotučen emocijama. Fudbal i nisam primećivao a ni ne znam kako se igralo prvo poluvreme. Sa utakmice ništa ne pamtim, rastanak je za mene bio mnogo težak."
Od igrača u ovakvom stanju ne možeš očekivati ništa od fudbala.¨
PS: Ne želim time da umanjim vrednost naše pobede. Jednostavno, njihova nova selekcija nije uspala da se nosi sa nama.
 

Back
Top