Instalirao WAMP i sta sad?

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Skinuo sam wamp5_1.6.4a(18.5MB)...i instalirao...Na particiji d(gde mi je xp instaliran)napravio je dva foldera:
1.wamp (100MB)...tu je sve instalirano
2.Inetpub...
Meni localhost radi kada fajlove stavim u folder "../Inetpub/wwwroot",tu su jos Adminscripts...
Znaci "http://localhost/vezba.html" radi ako se tu nalazi fajl...

Jel to oK??
Mislim tako funkcionise(ja sam ocekivao da sve bude u wamp jer i tamo ima folder www(pretpostavljam da mu je ista svrha)???
Da li ima sada podesavanja za mysql(tipa password...),kao i php jer nikako da se snadjem...Znaci sta sve treba sve da podesim da bi mi radila baza??
Primer da ako snimim fajl sa ekstenzijom "index.php",IE ne otvara stranu vec prozor za "open/save" kao da se radi o ekstenziji .exe , .avi ...kao da ne prepoznaje .php
 
Ako koristis XP ne znam zasto bi koristio bilo sta drugo nego njegov IIS ? Da bi mogao lokalno (pa i on line ako imas fiksni IP) da testiras, ne treba ti nista dodatno. Osim ako ti ne treba viwe web sajtova, jer XP dozvoljava samo jedan.

A PHP i SQL ionako moras posebno instalisati i konfigurisati.
 
ISS nisam mogao,znaci otvorio sam Admin tools,pre toga instalirao...i kada je doslo da se steluju ekstenzije(meni se taj deo ne otvara)Inace uputstvo je bilo slikovito sta treba da uradis...
A sto se tice WAMP(windows-apache-mysql-php(skracenica)instalira sve cak i myadmin...I odmah mi radio localhost,samo sto mi ne radi mysql i php(ekstenziju .php ne prepoznaje)
Ako u IE ukucas "http://localhost/index.php" on ti otvara prozor za download/save kao da je ekstenzija .exe, .avi, .mp3...
Help file sam procitao ali tu je samo objasnjenje za instalaciju a ne i za dodatna podesavanja...
 
Čekaj malo, pa Inetpub se instalira inicijalno uz IIS. Ako hoćeš da apache sluša na portu 80 (default), isključi IIS, a pokreni Apache. Ako hoćeš oba, onda moraš postaviti da slušaju na različitim portovima... Kod WAMP-a je valjda PHP instaliran kao modul - čim se pokrene web-server, radi i on. Znači, isključi IIS, pokreni Apache i postavi dajlove u htdocs folder Apača (ili ako ima www, ali NJEGOV)...
 
U pravu si ,posto ovo radim prvi put,nisam primetio da nisam iskljucio IIS...iskljucio sam IIS i
wamp5 je proradio(radi localhost,a prepoznaje i .php ekstenziju...)Jedino je ostalo problem podesavanje mysql i koriscenje baze podataka...(tacnije neznam kako da ubacim password za koriscenje baze...)Jer nemam "setup"...
 
Trebalo bi da u okviru WAMP-a imaš PHPMyAdmin, PHP aplikaciju za upravljanje bazom. Tamo je inicijalno postavljen jedan korisnik (root) bez lozinke. Možeš da postavljaš nove korisnike, kreiraš baze i sve ostalo preko tog PHPMyAdmina. Isprobaj, pa javi... Ako nemaš ovaj program (skript), na netu postoji brdo front-end rešenja za upravljanje MySQL-om, a tu je naravno i komandni prompt ;)
 
Da,ima index.php strana ,preko koje moze da se kreira baza podataka kao i novi korisnici(ja sam mislio da to treba prilikom neke instalacije)...
Samo jedno pitanje:Da li ja bazu podataka koju kreiram na mom racunaru mogukasnije da prebacim na server(da funkcionise)ili moram sve iz pocetka(drugim recima da li mogu recimo bazu koju imam na serveru,menjajuci provajdera da prebacim mysql na drugog provajdera)??
Jer vidim da ovde ima "domacin"-(localhost,koristi tabelu domacina,koristi tekst polje: )...

P.S.Mogli bi moderatori da postove iz ove teme postave na "lepljivu stranu",jer ovaj program dosta lako podesava php,apache,mysql okruzenje na windows platformi...
HVALA NA POMOCI
 

Back
Top