Instalirao WAMP i sta sad?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Instalirao WAMP i sta sad?

Zainteresovan član red boy (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Instalirao WAMP i sta sad?

Skinuo sam wamp5_1.6.4a(18.5MB)...i instalirao...Na particiji d(gde mi je xp instaliran)napravio je dva foldera:
    1.wamp (100MB)...tu je sve instalirano
    2.Inetpub...
    Meni localhost radi kada fajlove stavim u folder "../Inetpub/wwwroot",tu su jos Adminscripts...
    Znaci "http://localhost/vezba.html" radi ako se tu nalazi fajl...

Jel to oK??
    Mislim tako funkcionise(ja sam ocekivao da sve bude u wamp jer i tamo ima folder www(pretpostavljam da mu je ista svrha)???
    Da li ima sada podesavanja za mysql(tipa password...),kao i php jer nikako da se snadjem...Znaci sta sve treba sve da podesim da bi mi radila baza??
    Primer da ako snimim fajl sa ekstenzijom "index.php",IE ne otvara stranu vec prozor za "open/save" kao da se radi o ekstenziji .exe , .avi ...kao da ne prepoznaje .php

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Instalirao WAMP i sta sad?

Ako koristis XP ne znam zasto bi koristio bilo sta drugo nego njegov IIS ? Da bi mogao lokalno (pa i on line ako imas fiksni IP) da testiras, ne treba ti nista dodatno. Osim ako ti ne treba viwe web sajtova, jer XP dozvoljava samo jedan.

A PHP i SQL ionako moras posebno instalisati i konfigurisati.

Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Taj isti ISS sam instalirao ali nisam mogao da podesim...pratio sam uputstvo(ja mislim sa beotela),i sve je bilo dobro dok se meni ne pojavljuje prozor za dodavanje/menjanje ekstenzije...i tu je bio kraj

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Nisi mogao da podesis IIS ili Web Sajt koji bi taj IIS podrzavao?
    Sta ce ti za to beotel? Imas Help sistem i dosta dobro je objasnjeno

Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

ISS nisam mogao,znaci otvorio sam Admin tools,pre toga instalirao...i kada je doslo da se steluju ekstenzije(meni se taj deo ne otvara)Inace uputstvo je bilo slikovito sta treba da uradis...
    A sto se tice WAMP(windows-apache-mysql-php(skracenica)instalira sve cak i myadmin...I odmah mi radio localhost,samo sto mi ne radi mysql i php(ekstenziju .php ne prepoznaje)
    Ako u IE ukucas "http://localhost/index.php" on ti otvara prozor za download/save kao da je ekstenzija .exe, .avi, .mp3...
    Help file sam procitao ali tu je samo objasnjenje za instalaciju a ne i za dodatna podesavanja...

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Čekaj malo, pa Inetpub se instalira inicijalno uz IIS. Ako hoćeš da apache sluša na portu 80 (default), isključi IIS, a pokreni Apache. Ako hoćeš oba, onda moraš postaviti da slušaju na različitim portovima... Kod WAMP-a je valjda PHP instaliran kao modul - čim se pokrene web-server, radi i on. Znači, isključi IIS, pokreni Apache i postavi dajlove u htdocs folder Apača (ili ako ima www, ali NJEGOV)...
    Let the boy try

Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

U pravu si ,posto ovo radim prvi put,nisam primetio da nisam iskljucio IIS...iskljucio sam IIS i
    wamp5 je proradio(radi localhost,a prepoznaje i .php ekstenziju...)Jedino je ostalo problem podesavanje mysql i koriscenje baze podataka...(tacnije neznam kako da ubacim password za koriscenje baze...)Jer nemam "setup"...

Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Trebalo bi da u okviru WAMP-a imaš PHPMyAdmin, PHP aplikaciju za upravljanje bazom. Tamo je inicijalno postavljen jedan korisnik (root) bez lozinke. Možeš da postavljaš nove korisnike, kreiraš baze i sve ostalo preko tog PHPMyAdmina. Isprobaj, pa javi... Ako nemaš ovaj program (skript), na netu postoji brdo front-end rešenja za upravljanje MySQL-om, a tu je naravno i komandni prompt
    Let the boy try

Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Da,ima index.php strana ,preko koje moze da se kreira baza podataka kao i novi korisnici(ja sam mislio da to treba prilikom neke instalacije)...
    Samo jedno pitanjea li ja bazu podataka koju kreiram na mom racunaru mogukasnije da prebacim na server(da funkcionise)ili moram sve iz pocetka(drugim recima da li mogu recimo bazu koju imam na serveru,menjajuci provajdera da prebacim mysql na drugog provajdera)??
    Jer vidim da ovde ima "domacin"-(localhost,koristi tabelu domacina,koristi tekst polje: )...

P.S.Mogli bi moderatori da postove iz ove teme postave na "lepljivu stranu",jer ovaj program dosta lako podesava php,apache,mysql okruzenje na windows platformi...
    HVALA NA POMOCI

Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Da, baza može da se izveze (export), a onda uveze na serveru...
    Let the boy try

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

red boy treba mi tvoj msn za chat u vezi wamp

Slične teme

1. WAMP
    Autor qwertynis u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.09.2007., 08:02
  2. Instalirao sam Vistu ali kod koji dobijem ima jos...
    Autor Figaroo u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.08.2006., 09:54

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •