motorni neuron

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
velikadebelalopta:
Da li je motorni neuron nasledna bolest? (nadam se da nisam promašila naziv,tj da sam se dobro izrazila)

Motorni neuron nije bolest to je tip neurona, cija je uloga da vrsi pokretanje misica najednostavnije objasnjeno. Postoje jos senzitivni, simpaticki i parasimpaticki neuroni.

Debelo si promasila naziv.

Dr izvini sto dajem odgovore a nisam strucan, nemoj da se ljutis :)

Idealno bi bilo da napises sve sto pise u nalazu pa ce onda neko od doktora ovde da ti kaze sta je tu bolest.
 
Sve sto vas ineteresuje o ovoj bolesti pitajte svog neurologa.U pitanju je usko specijalisticka stvar tako da pravu informaciju mozete dobiti samo od ordinirajuceg neurologa, sve ostale grane medicine nisu upoznate sa gore navedenom bolescu i bojim se da bi mogli dobiti netacne informacije.
 
marina.c:
A šta, Aco, ako ta žena ne zna engleski??!
Ajd' sad da sve ovo lepo prevedeš! A onda pojednostaviš- na narodnom jeziku!!! :-?

Pojednostavljeno na narodnom jeziku 90% slucajeva su spontani dok su 10% slucajeva familijarni tj imaju istoriju iste bolesti u familiji, pokazano je da se radi o poremecaju na genima koji kontrolisu neke enzime. Zna se da se poremecaj prenosi dominantno i da su sanse kod takve vrste nasledjivanja 50% za normalno i 50% za bolesno potomstvo.

Jel dosta narodno?
 
velikadebelalopta:
Hvala na odgovorima. Naravno,pitala sam neurologa-rečeno mi je da nije nasledna bolest,ali sam negde čitala o porodici u kojoj je nekoliko članova obolelo.Nisam se setila da tražim na engleskom jeziku...

Ne bi da ulazim u to da li je neurolog u pravu ili nije, ali ja engleski govorim ko Srpski s obzirom da sam ziveo napolju, i odlicno znam sta sam procitao. A tamo pise ono sto sam procitao i ono sto sam rekao. E sada ko bolje zna nasi ili zapadni neurolozi, pre bi rekao zapadni. Bez i najmanje uvrede.
 
Jos kad bi znao da tumacis to sto citas bilo bi dobro.
Mani se onoga za sta nisi kompetentan.
Ne ostavljaj postove na ovom forumu i ne daji komentare za dijagnoze, ozbiljno me nerviras!
 
dr:
Jos kad bi znao da tumacis to sto citas bilo bi dobro.
Mani se onoga za sta nisi kompetentan.
Ne ostavljaj postove na ovom forumu i ne daji komentare za dijagnoze, ozbiljno me nerviras!

Mislim da ti ovde nerviras svojim nadmenim ponasanjem ne samo mene nego i ostale, ali ozbiljno tako se cini. Ja sam se bar potrudio da nadjem u literaturi ono sto pise.

A sto se tumacenja tice odlicno znam sta znaci kada se nesto prenosi dominantno na potomstvo, genetiku zaista ne moras da mi dovodis u pitanje, s obzirom da sam je otsluso pre 4 meseca, sigurno mi je daleko svezija nego tebi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top