kupovna voda

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
jel verujete u to --- jer odprilike razlikujem ukuse ,, skoro bila aqua viva malo čudnjikava ,, imala trunkice i tako nešto ,, sada promenili ambalazu ,,, a za prolom se opredeljuju ljudi koji više vole česmensku u flaši nego direktno sa česme da je piju ,,, rosa mi se čini tačna ,, ali posle nekih priča ljudi koji rade kao funkcioneri za prolom vodu ,, ko će ga znati
 
I ja pijem rosu, mada je po istrazivanjima tehnoloskog fakulteta najkvalitetnija voda voda. Ipak, meni je njen ukus previse obican, a i ambalaza mi se ne dopada pa je moj izbor rosa, ako nema rose onda prolom, a ako nema ni jedne ni druge onda aqua viva
 
Bas nedavno smo na poslu razgovarali o tome...Meni se najvise svidja " vodavoda"...nekako je pitka,dok je "rosa" malo opora...Inace,ostale vode,osim ove dvije skoro da i ne pijem...A da ima razlike u ukusu...ima...E sad,sta je zdravo i pravo...ko bi to znao...
 
avesic:
jel verujete u to --- jer odprilike razlikujem ukuse ,, skoro bila aqua viva malo čudnjikava ,, imala trunkice i tako nešto ,, sada promenili ambalazu ,,, a za prolom se opredeljuju ljudi koji više vole česmensku u flaši nego direktno sa česme da je piju ,,, rosa mi se čini tačna ,, ali posle nekih priča ljudi koji rade kao funkcioneri za prolom vodu ,, ko će ga znati
A kakve su price tih funkcionera?
Sto se tice ukusa,on zavisi od sastava vode.
Inace i ja imam utisak da se danas flasira sve i svasta.Neka ambalaza nije cak dobro ni zatvorena fabricki,pa flasa "dise" i curi.Amaterizam do panja,a i cena(proprcija je obrnuta,naravno i sve na stetu kupca).
O deklarisanom sastavu vode ne znam da li vredi i pricati.Kada bih samo mogao verovati etiketi. :sad: A tek da imam priliku videti proces proizvodnje.Verovatno bih bio :shock:

Kada sam uporedjivao nekoliko voda,bio sam iznenadjen koja je imala najbolje karakteristike.E,jedino mi voda voda nije dosla pod ruku.
Pravilo je da ne treba piti uvek istu,ali...
Porazavajuce je to da samo voda voda ispunjava Evro standarde,s obzirom na cenu pojedinih voda.Nekima bas nece prijati ulazak u EU jednog dana(morace da se modernizuju :shock: ) :twisted:
 
Ma kakav marketing, u odnosu na gore pomenute proizvodjače, Mivela nema ni m od marketinga, nažalost...ali ona je gazirana, tako da ne znam koliko se uklapa u temu...inače ima dosta magnezijuma za razliku od ostalih mineralnih voda, znam da je lekari preporučuju ljudima sa srčanim problemima
 
Meni je Rosa blago recheno odvratna.
Ako vec pijem flasiranu onda je to Voda Voda, a za Mivelu sam i ja cula da je jedna od tri najbolje vode (informacija od pre jedno 6 g), ali je retko pijem jer nemam naviku.
 
koliko je skupo ziveti na tim vodama...ali nije lose ne znam zasto ih volim, da li je stvarno ukus ili sam snobchina :)
meni je favorit voda voda mozda zbog flase...mada ne razlikujem ukuse i ne pratim previse dogadjanja na tom trzistu
i bistra je mozda ok
 
avesic pobeze,a ne odgovori kakve su to price za prolom vodu.
Kao sto rekoh,ukus zavisi od sastava vode,njenog pH...ali to je subjektivna kategorija.
Ako se nekom ne svidja ukus,ne znaci da voda ne valja.
Cak i najbolja voda ne mora za svakoga da bude najbolja,jer i zdravstveno stanje odredjuje "podobnost" neke vode.Npr. osobe sa povisenim krvnim pritiskom ne treba da unose mnogo vode sa visokim vrednostima natrijuma,jer on povecava vrednost krvnog pritiska.
Ima tu dosta kombinatorike.
 
E boze , ovakva voda onakava voda, pa ovakva voda, pa ovo pice pa ono pice, pa ovo pa ono, pa ovakva cetkica za zube pa onakva pa ovakav konac pa ovakav, pa ovo ima ove sasojke pa ovo one, pa oj ha citava nauka.

Moj pradeda umto sa 113 godina bog da mu dusu prosti, nit je mislio o sastojcima vode, nit o cetkicama za zube, do 105-e je iso na pijacu, zdrav ko dren, srce, pluca, sve zdravo ko nista.
Jedino sto je stradalo su oci, zato sto je odbio kapi od doktora. Pa je u sto i nekoj ostao slep.

Sa 100 i kusur je imao EKG za primer.

Sto ljudi vise misle, pre riknjavaju.
 
Sve te flasirane vode su uglavnom „banjske” vode. Kada neko ode u banju, lekar mu propise koliko tacno te vode sme da popije, zbog minerala i ostalih elemenata koji, ako se pretera mogu da budu stetni. Drugo, sta mislite koliko moze da bude dobra voda koja je lezala desetak dana u magacinu, u plasticnoj flasi? Radi se o industriji koja okrece velike pare, a price o neispravnosti, na primer beogradske vode cesto se namerno lansiraju da bi se posejala panika i trziste usmerilo na samousluge. Stoji doduse, i prica o starim cevima, ali ipak mislim da je ta prica prenapumpana od strane onih kojima to odgovara. Ja glasam ipak za cesmovacu.
 
Cao svima.
Ne bih da pravim reklamu odredjenim fabrikama vode ali prema analizama koje smo radili u Istrazivackoj stanici Petnica (kod Valjeva) naj kvalitetnija voda je "Rosa"(njen gorak ukus potice od povisene koncentracije magnezijumovih jona koji se nalaze u obliku magnezijum sulfataciji je trivijalan naziv"Gorka so").Naj vazniji problem koji koji prati minerAlne vode je totalna ne obavestenost stanovnistva koje misli da su sve flasirane vode iste i da nije vazno koju vodu piju.Ovo je samo jedan kratak komentar o veoma opsirnoj temi.
 
AcaBg82:
E boze , ovakva voda onakava voda, pa ovakva voda, pa ovo pice pa ono pice, pa ovo pa ono, pa ovakva cetkica za zube pa onakva pa ovakav konac pa ovakav, pa ovo ima ove sasojke pa ovo one, pa oj ha citava nauka.

Moj pradeda umto sa 113 godina bog da mu dusu prosti, nit je mislio o sastojcima vode, nit o cetkicama za zube, do 105-e je iso na pijacu, zdrav ko dren, srce, pluca, sve zdravo ko nista.
Jedino sto je stradalo su oci, zato sto je odbio kapi od doktora. Pa je u sto i nekoj ostao slep.

Sa 100 i kusur je imao EKG za primer.

Sto ljudi vise misle, pre riknjavaju.

Tvoj pradeda je mogao da pije vodu i direktno iz rijeke ili potoka,a da li sad ti mozes tako?:roll:
 
moja sestra studira hidrogeologiju i njeni profesori su radili istrazivanje i dokazali su da je rosa puna algi i da je ne treba piti. Akva Heba je ukrala onu zelenu jabuku da je zdrava hrana sto nije. A Minakva da je otrov od vode. Prolom vodu treba piti samo ukoliko doktor prepise,a za svaki dan nije dobra. Najbolja voda je Akva Viva,a na drugom mestu se nalazi Voda Voda koja ima neke nedostatke. Nisata bitne za nas organizam,ali po savrsenosti AKVA VIVA. Eto,nadam se da sam pomogla...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top