Sudbina Libana

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Pa, ako će doći međunarodne trupe u Liban, ko će to biti? Izrael, svi kažu, ne može da dobije taj rat, jer gerilci bolje znaju svoju teritoriju... Dakle NATO, SAD i Britanci tvrde da su prezauzeti, Turci ne odgovaraju Izraelcima...Dakle?
 
dakle, primetio sam da jevreji furaju istu foru ko ameri: pice po civilnim ciljevima kolko god mogu pa onda pricaju kako su to vojni ciljevi i kolateralna steta, a to ko ce tamo da dodje ja mislim da nista nece promeniti, jeshe ce i dalje da rokaju ove kako stignu a ovima ce da tutnu koju kintu u dzep da cjute
 
Pa hajde da dopunim tvoj post današnjim vestima, pa da vidimo koliko Izrael bombarduje položaje Hezbolaha:-Ukoliko Hezbolah bude gađao Tel Aviv, Izrael će namerno rušiti infrastrukturu Libana, dakle to je saopštenje vlade Izraela. Infrastruktura su ko suza čisti civilni ciljevi, dakle NELEGITIMNI kako god okreneš.
-Danas je bombardovan i hrišćanski deo Bejruta-srušen je i poslednji auto-most u gradu-mora da je na mostu bila tajna baza Hezbolaha.
 
a sta ako je upravo to taktika hezbolaha?
da se kriju po civilnim ciljevima, da se tako izrazim...
pre par dana je sravnjeno neko selo, i mnogo civila je izginulo...ALI, par dana pre toga, sam gledao snimke lansiranja raketa upravo iz tog sela....
 
Obersturmfuehrer:
a sta ako je upravo to taktika hezbolaha?
da se kriju po civilnim ciljevima, da se tako izrazim...
pre par dana je sravnjeno neko selo, i mnogo civila je izginulo...ALI, par dana pre toga, sam gledao snimke lansiranja raketa upravo iz tog sela....

MOGUCE JE, A STA AKO SE CIVILI KRIJU MEDJU HEZBOLAHOM?
TOM LOGIKOM , TREBA SVE SRAVNITI, A ONI NEKA SE DELE MEDJU SOBOM...DOSLI U SELO ISPALILI, I VEROVATNO OTISLI, JER KOJE BUDALA DA OSTANE POSLE TOGA...A, OVI POSLE POBILI SVE KOJI SU OSTALI....PRIPADNIKE HEZBOLAHA....ZNAJU SVAKU NJIHOVU BAZU, A TRAZE IH PO LIBANU....KAD ZVEKNU KAZU TAMO SU BILI... LJUDI GINU NA OBE STRANE A ONI IZMISLJAJU RAZLOGE...OD 2 VOJNIKA PA NADALJE...IMALI SMO PRILIKE DA TO OSETIMO NA SVOJOJ KOZI....
 
Ne kažem da Hezbolah nije lansirao iz sela svoje rakete, ali tim definitivno pada u vodu izraelska priča o raznim laserski navođenim pametnim raketama, koje pogađaju maltene u milimetar, da je tako nijedan civil ne bi stradao. Pa naš PVO (pouzdan podatak) je 1999. često menjao mesta-jedne noći, ili dana se brani sa jednog mesta, sutradan sa drugog, dok NATO bombarduje pređašnje,...
Moj komentar za Izraelce ne spada u pristojan rečnik, ali uključuje komentare na račun obrezanja i slično...
 
Ma Izraelci su isfrustrirani ko NATO 99te, nemogu da nadju prave mete pa biju po civilnim.
Kad pogledaš sa njihove strane malo je jasnije, rakete im padaju po gradovima a oni nemogu to da spreče sem ako ne ulete u liban i kazne kolektivno narod jer hezbolah je teško locirati i uništiti.
Da sam ja na njihovo mestu bar bi kupio Tor od Ruja pa da vidim koja raketa će uspeti da preleti. Patriot im se pokazao kao tragično neefektivan.
 

Back
Top