60 miliona evra za kulturu...

Културни радници годинама таворе у запећку, како материјално и егзистенцијално, тако и у медијском смислу, јер политичари, "аналитичари" и "експерти" су им одузели сву медијску пажњу.
Надам се да ће ових 60 милиона евра (колико, узгред поседује сваки тајкунчић), барем мало одразити на поправљање крајње понижавајућег материјалног положаја уметника.
 
Iron Lord:
Idem da tražim svoj deo, neće me prevariti!8-)
"Ne moze to tako!Hocu i ja svoj deo...videtje oni!"

Na zalost do snimanja filmova ko ovog shto sam citirao ima debelooo da se nachekamo.....ako ikada neshto slichno i dochekamo....isto vazi i za ostale sfere kulture ali ne samo zbog nedostatka para......nek ne daju Shotri ni dinara i ja sam zadovoljan.
 
Iron Lord:
mnogi sebe danas olako nazivaju "umetnikom"...
I meni je drago, za kulturu, nego sta (a Ironu ne pripada ni promil, nek se ne zanosi)!
Konacno ce biti obnovnljeno i ono strasilo od Biblioteke (gradske) u Beogradu, ali, ruku na srce, tamo ima knjiga, koju god da zatrazis, ima.
Mi ovde imamo biblioteku zaista lepo uredjenju, jedna pravi kulturni spomenik, ali, slabo opremljenu knjigama. Cesto, kad za neku knjigu pitate, izraz lica bibliotekarke vam govori;Aaaaaaaaa, sta rekoste?!
Strelo, bas mi je drago:)
 
mmmda.....a inace je ovo sa "najbolje" kragujevacke televizijske stanice...mislim najgledanije...
ali sto je najgore bilo je jos vecih 'bisera' i ispada...strasno, sta reci sem 'kulturo, evE me!"...:)
nisam bas ponosna na ovo, ali sta da radim, moj grad...
 
Narodu se kaže da daje novac za porez , da bi imalo za lečenje...
Narod poveruje, a lečenje plaća.I lekari nezadovoljni plus. I nestručni sve više.
Narodu se kaže da daje novac za porez, da bi imao za obrazovanje.
Narod poveruje , a obrazovanje nikakvo, pa se mora ići u privatne škole ili privatne časove.
Narodu se kaže da daje novac za porez , da bi radilo sudstvo...
Narod poveruje, a sud i prvobranilac i pravda postoje samo za onoga ko ima da DUGO plaća advokata.
Narodu se kaže da daje novac za porez, da bi dobio kulturu.
Narod poveruje da je cifra za kulturu, a ne za svečanosti, za pranje novca, za jednokratne pomoći "dobili ste sad , sad ćutite godinu bar".

Da se pitam , ovima ne bih dao ni dinar, dok ne uvedu da kontrola bude 3:1 u odnosu na službe...
I dok bar jedan ili više njih političara ne ode u zatvor na duži rok...kao nemaju zbog čega...
Dajte mi da izaberem 10 studenata sa pravnog pred diplomiranjem, 10 elektrotehničara pred diplomiranjem i malo keša da im plaćam pola poslaničke dnevnice , njima i ljudima iz naroda i da vidiš kako bi se za 6 meseci i godinu mnogi preznojili , jer kad se ne gleda samo trenutno stanje papira već tokovi akcija , preduzeća , novca, transformacija, prodaja i privatizacija, onda sve postaje vidljivo.

Ovako , hajde da se lažemo da je kultura pred procvatom...Al kanta je bušna , je bušna , je bušna majstore moj....
 
Strela:
Културни радници годинама таворе у запећку, како материјално и егзистенцијално, тако и у медијском смислу, јер политичари, "аналитичари" и "експерти" су им одузели сву медијску пажњу.
Надам се да ће ових 60 милиона евра (колико, узгред поседује сваки тајкунчић), барем мало одразити на поправљање крајње понижавајућег материјалног положаја уметника.
Ja sam cuo da im je za vreme SPS-SRS vladavine bilo NEUPOREDIVO BOLJE?
Cuo sam da su pisali peticije da i se vrate plate iz tog doba...kaze ovo sad nije zdravo,svi su presli na kokain...a onda su pili samo bensedine i ponekad vuttra.
 
А хоће ли синдикати имати користи од тога?
142.gif
 

Back
Top