Deljenje intenet konekcije izmedju korisnickih naloga?

Kaiser

Zainteresovan član
Poruka
119
Mali problem.
Kako da na Guest account podesim da moze da bira internet konekciju koju sam predhodno podesio u administratorskom nalogu. Sustina je u tome da ne zelim da drugi korsinik na racunaru petlja oko mojih intenet konekcija (i mog racuna), vec da ima unapred definisani izbor.
Nesto sam pokusavao, ali iako iako se konekcija vidi u Guest nalogu , ne moze se pokrenuti (jednostavno slova su bleda , tako da ne dopusta da se klikne).
Inace particije su NTFS (ako nesto znaci)
Da li trebam cekirat File and Printer sharing u okviru Netw. propert. ???
 
Da, znaci da i nalog Gosta na racunaru ima mogucnost koriscenja intenet konekcije koju je napravio administrator. Ne mogu to nikako da provalim kako se radi.
Posto je u pitanju notebook, pa kada dam na koriscenje kolegama, da mogu koristiti internet sa naloga gosta.
Ili jos jednostavnije... kada se prijavis kao gost na racunaru, pa kliknes na Connect to (ili precicu internet veze na desktopu) da me poveze na internet. Zvuci jednostavno, ali jedino kada sam na administratorskom nalogu, ali nikako da provalim sa Guest account-om.
 
Ovako. Pretpostavimo da lap top nije na serveru i ostalo, vec da je obichan porodichni rachunar.
uradi sledece. Postavi sifru na svome accountu (tako da zastitis svoj prvo korisnichki profil).
Zatim napravi konekciju u svome profilu koju zelis da korisnik koristi.

Sada da se pozabavimo account-ima.
Start, kontrol panel. Computer managment. Local Users and groups, (otvori folder users). Desni klik i izaberi (new user).Ispuni podatke o korisniku. Zatim desni klik na tog usera kojeg si kreirao klikni i izaberi opciju properties. vrlo je vazno da mu nedas odredjena prava nad svojim rachunarom. Zato izbrisi sve i ubaci ga kao (member of users). Nemoj da mu stavljas (member of guest, jer tako nece imati privilegovana prava nista da radi, da znas unapred). Kada to uradis. Korisnik ce moci da ide na internet i da surfuje bez bilo kakvog chachkanja tvoga rachunara. Ukoliko imas podatke na svome rachunaru, prebaci ih u my documents (pa u tvoj folder "kaiser's documents".
Tako ces zastiti i podatke. E sada postoji jako puno opcija ako zelis da mu podesis da bukvalno nesme nista da radi, mozes da odes na gpedit.msc (grupne police za sve korisnike na rachunaru). Tu mozes da postavis takva prava, da ono sto mislis da netreba da radi to iskljuchis, ako se razumes malo bolje prelistaje i te police.
 
Kaiser.

Ne mogu to nikako da provalim kako se radi.Posto je u pitanju notebook, pa kada dam na koriscenje kolegama, da mogu koristiti internet sa naloga gosta. Ili jos jednostavnije... kada se prijavis kao gost na racunaru, pa kliknes na Connect to (ili precicu internet veze na desktopu) da me poveze na internet. Zvuci jednostavno, ali jedino kada sam na administratorskom nalogu, ali nikako da provalim sa Guest account-om.
Legolas.

Vrlo je vazno da mu nedas odredjena prava nad svojim rachunarom. Zato izbrisi sve i ubaci ga kao (member of users). Nemoj da mu stavljas (member of guest, jer tako nece imati privilegovana prava nista da radi, da znas unapred). Kada to uradis. Korisnik ce moci da ide na internet i da surfuje bez bilo kakvog chachkanja tvoga rachunara.

Ovde je caka. ;)
 

Back
Top