da li ste za moskovski recept?

Kapiram da se članarina ne odnosi na beogradjane (koji su ovde rođeni i tu žive generacijama) - ja sam za! I još nešto, moraju za 6 meseci da nauče da govore normalno, da se ne frljaju sa padežima i raznoraznim naglascima, inače svi da plaćaju kazne!
 
Ma moje je misljenje da to naseljavanje Bgd-a,NS-a,Nisa nije zdravo za Srbiju,generalno.
Naravno uvek je toga bilo ali ne u ovoj kolicini.Sada bukvalno odredjeni delovi Srbije ostaju pusti i svi se nabijaju u 2-3 grada i onda i u njima postaje ocajno.Mozda bi trebalo jednostavno uvesti radne dozvole za 3-4 grada u Srbiji i odrediti neku granicu ,na primer ko je dosao posle 1999 ne moze da dobije radnu dozvolu i da se zaposli.Moze da dodje u Bg ali ne i da se zaposli osim na crno.
S tim sto bi vlada morala da mnogo vise ulaze u unutrasnjost Srbije da bi se ti ljudi zadrzali tamo i poceli da rade nesto.A evo sad su dobili 1,5 milijardi i sve neka grunu tamo u obnovu fabrika itd.
 
Članarinu ne, ali kaznu da. Osnovno obrazovanje je obavezno i sasvim dovoljno da se čovek opismeni. Sad, kad me vučete za jezik, uvela bih ja još mnogo štošta i za pridošlice i za nas, na primer kurseve lepog ponašanja, održavanja higijene i slično...(baš sam se jutros iznervirala u autobusu).
 
ginjasvinja:
Kapiram da se članarina ne odnosi na beogradjane (koji su ovde rođeni i tu žive generacijama) - ja sam za! I još nešto, moraju za 6 meseci da nauče da govore normalno, da se ne frljaju sa padežima i raznoraznim naglascima, inače svi da plaćaju kazne!
Pa vidim da si pravi rodjeni Beogradjanin, toliko si pravi da ti nedostaju svinjci...
 
ginjasvinja:
Imaš neki problem sa mnom ili mojim nick-om? Ili se osećaš prozvano? Čini mi se da je ovo drugo...
Da te podsetim:
Beograd je metropola koja ima oko 2.000.000 stanovnika koji zive u njemu. Gradili su ga razni narodi, a izmedju ostalih Kelti,Madjari, Srbi, Turci, Austrijanci, Nemci itd. Kroz Beograd, dnevno, procirkulise jos oko 1.000.000 ljudi iz unutrasnjosti Srbije kao i turista iz inostranstva. Pa ti ja onda postavljam jedno prosto pitanje: kako mogu da ti smetaju naglasci kada je i to pored ostalog deo, i na kraju ,zasto da ne, imidz Beograda? Verovatno nemas dovoljno svesti da shvatis i da razumes da u jednom velikom gradu ne postoji naglasak, nego naglasci, ili si mozda ti ta koja se oseca prozvanom. :roll:
 
Da ti odgovorim:

Beograd je metropola koja ima oko 2.000.000 stanovnika koji zive u njemu. Gradili su ga razni narodi, a izmedju ostalih Kelti,Madjari, Srbi, Turci, Austrijanci, Nemci itd.
Otvorio si mi oči :shock:

Kroz Beograd, dnevno, procirkulise jos oko 1.000.000 ljudi iz unutrasnjosti Srbije kao i turista iz inostranstva.
Da i ti turisti se vrate svojim kućama,a ovi iz unutrašnjosti ostanu ovde. I nema problema, neka ostanu, ali nek nauče kako da se ponašaju u metropoli.

Pa ti ja onda postavljam jedno prosto pitanje: kako mogu da ti smetaju naglasci kada je i to pored ostalog deo, i na kraju ,zasto da ne, imidz Beograda?
Taj "imidž Beograda" ste mu nametnuli vi iz raznoraznih krajeva naše lepe zemlje. A inače imidž Beograda je da je grad otvorenog srca u kome ima mesta za sve pa čak i za one koji ga ne poštuju ni malo, koji ga prljaju i uništavaju.

Verovatno nemas dovoljno svesti da shvatis i da razumes da u jednom velikom gradu ne postoji naglasak, nego naglasci, ili si mozda ti ta koja se oseca prozvanom
Imam dovoljno svesti da ne želim da se raspravljam sa tobom.

Da te podsetim:

Ovo o čemu ti pričaš je već ispričano u ranijoj temi. Trebalo je jednostavno da se izjasniš da li si za moskovski recept ili ne.

Da ti pojasnim:

Za tebe bih uvela doživotnu članarinu (plus PDV) i još nekolicinu kurseva iz ponašanja(besplatnih ali obaveznih).

Pozdrav! ;)
 
Pa generalno narodi iz ovih krajeva su prilicno strokavi.Pogledaj malo nase gradove kako odisu "cistocom" i sve ti je jasno.Pljuvanje,bacanje pikavaca,smeca,saranje po zgradama i ulazima,izvodjenje kucnih ljubimaca da kenj-aju po parkovima i coskovima zgrada ti je normalna stvar u zemlji Srbiji.
 

Back
Top