Obelezite sa nama nedelju dojenja!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikki_L

Početnik
Poruka
6
Pozdrav svima na diskusiji Dom i porodica!!

Ja sam iz Udruzenja Roditelj osnovanog početkom godine u Beogradu. Nadam se da je ok da ostavim ovo obavestenje ovde...ako nije moderator neka ga skloni...:))

Naime, naše Udruzenje u saradnji sa casopisom MAMA obeležiće u nedelju, 6. avgusta 2006. godine Svetsku nedelju dojenja akcijom na Kalemegdanu u bašti Paviljona Cvijeta Zuzorić.

Tim povodom ćemo pokušati prvi put u Srbiji da na jednom mestu okupimo rekordan broj majki koje žele i mogu da svoju decu podoje izvan kuće.

Svetska nedelja dojenja obeležava se svake godine u prvoj nedelji avgusta u više od 120 zemalja sveta. Ovogodišnja akcija nosi naziv DOJITE S PONOSOM i odnosi se na informisanje o prednostima dojenja ali se istovremeno bavi i temom dojenja na javnim mestima za koje kod nas još uvek važe brojne predrasude. Na informativnom štandu od 17 do 20 časova, svi zainteresovani moći će da dobiju savete o dojenju, a deliće se i informativni materijal.

Ovim putem bismo želeli da pozovemo sve roditelje i buduće roditelje, a posebno mame koje žele da daju svoj doprinos u postavljanju rekorda PRVOG GRUPNOG PODOJA BEBA U SRBIJI da se pridruže akciji u nedelju, 6. avgusta u terminu od 17 - 20 časova, na Kalemegdanu u bašti Paviljona ¨Cvijeta Zuzorić¨.

Vise informacija i kontakt podatke za eventualna pitanja mozete naći na sajtu udruzenja na adresi http://www.roditelj.org

:)
 
hanibaI77:
izvini ali ideja je grozna :confused:

Ne slazem se.
Kod nas je dojenje jos uvek tabu, kao da je to nesto sramno i neprirodno. Zene se kriju po coskovima i budzacima kad dete zaplace i krisom ih doje.
Zasto mlada mama ne moze da proseta s bebom po gradu da npr. kupi sebi nove cipele koje joj jako trebaju, i kad bebi dodje vreme za klopu, lepo sedne na klupicu ili u kafic, i nahrani svoje cedo. Ne, nego treba da sedi zatvorena u kucu prvih godinu dana jer dete treba hraniti svaka 2-3 sata, pa ne moze nigde ni da krene.
Jbte kad se setim koja je to organizacija i trka bila kad sam morala otici nesto da obavim, npr kupim sebi cipele.
Ne znam jesi musko ili zensko, ali ocigledno nikada nisi bio/la u toj situaciji..
Dojenje je lepo i prirodno i zdravo za bebe!!!! :!: :!: :!:
 
jeste prirodno i sve to ali ipak smatram necim intimnim sto se ne radi pred drugima i dok sam dojila grozila sam se gostiju koji nam dodju u spavacu sobu(u koju sam odlazila da je podojim) i gledaju moje sise!!!
i sex je prirodno i kakenje je prirodno ali ne rade se sve prirodne stvari pred drugima...
ne nameravam da ulazim u diskusiju jer su misljenja razlicita a ja svoje necu promeniti ;)
aaaaa sad tek vidim da me optuzujes da nisam bila u situaciji:lol:
 
Takodje ne zelim da ulazim u svadju, ali tim gore ako si i sama bila u toj situaciji. I ja sam se krila ali vise zato sto sam znala da je drugima bilo neprijatno da to gledaju, a ne meni.
I ne bih poredila sex i obavljanje nuzde s dojenjem, ovo je ipak hranjenje. Majica se uvek moze toliko spustiti da ti niko ne vidi dojke, a beba sretna i zadovoljna.
Ali u pravu si, svako ima svoj stav, zato ce tamo doci zene koje misle kao ja i ne treba im prebacivati. One ostale ce ostati kod kuce i mislice kako je to grozna ideja
 
meni je ideja skroz bzvz.
i dojenje mi je bzvz.
ali ajde da ne kakim po temi:p
ali mi ovo ko neka sekta..ajmo svi sise napolje da deca ručkaju???
dojite bre gde hoćete i kako hoćete.
pa te koje se kriju su malograđanke, a ne oni koji ne učestvuju u dojenju..
pa št aako gledaju?
mislim...pomirite sa tim.
ako insistirate da dojite na klupi u knezu, očekujte da će neko i da vas fotografiše:lol:
 
i da dodam, ti zagovarači dojenja su takvi smorovi da je to užas.
ja sina nisam dojila jer sam imala ileus pa sam izgubil amleko u bolnici..
jedna od napaljenih babetina zagovornika dojenja mi je napravila pakao od života,
rekavši mi da je ne volim svoje dete. jer neću da ga dojim!!!
o mom zdravstvenom stanju, je bila odlično upućena..
ae bre ljudi gledajte svoja posla.
bavite se nepismenim ženama, a ne nama...
 
Nije poenta u izbacivanju sisa da bi ih drugi videli, kolik osma shvatila jer to imate i bez beba sve ove ala ceca i seka fuj polugole rib,e poenta je da ako ti lizes sladoled ,ejdes gde hoces zasto ne moze to i beba. jel treba da pustim dea mi dete vristi da se ne bi slucajno neko nasao zgozenim mojim sikama(koje uredno pokrijem pelenom).
Ali dobor neke zene ne zele da doje da im sike ne bi poruznele tekoa da.sto ljudi sto cudi. Mislim da je akcija super, podrzavam!
 
pajamaca, na zalost ti spadas u onu grupu zena koje zbog nesdostatka informacija i podrske okoline su odustale i pre nego sto su pocele.
Steta i za tebe i za tvoju bebu, ali naranv oboze moj niko nije umro ako nije dojio ne treba osecati grziu savesti zbog toga, ali misli mda ne treba ni pljuvati po onima koji svojoj bebi daju najbolju mogucu hranu.
 
blpd_girl:
mislim da ta ideja uglavnom neće biti dočekana i ispraćena pozitivnim komentarima...
Sto je najgore, u pravu si
Garant ce se naci gomila kretena koji ce da stoje okolo, bulje, zvizde i komentarisu :evil: A sto kaze Linga golotinje na sve strane i to nikome ne smeta
Ma nek hrani svako svoje dete kako hoce, niko nikoga ne forsira, samo zasto bi neka mama bila riba pa izvadila u parku flasicu i tutnula bebi u usta a ona druga "jadnica" sto doji morala da se krije i sramoti
 
linga:
pajamaca, na zalost ti spadas u onu grupu zena koje zbog nesdostatka informacija i podrske okoline su odustale i pre nego sto su pocele. .
nisam neinformisana!
eto, sada me komentarišeš, a nisi ni pročitala šta sam napisala!!!
linga:
Steta i za tebe i za tvoju bebu, ali naranv oboze moj niko nije umro ako nije dojio ne treba osecati grziu savesti zbog toga, ali misli mda ne treba ni pljuvati po onima koji svojoj bebi daju najbolju mogucu hranu.
ne pljujem.ja ne volim dojenje...meni nije prijalo!
ajde objasni mi molim te šta je najbolje za moju decu?
ko bre ima grižu savesti?
ae bre, dojite gde i kad hoćete, tako i teba,
ne prenemažite se više.
sad ste kao ugrožene?
smarate.
 
Ma daj p-maco bre, sta se jedis ;)
Mislim da nije cilj da se prebacuje zenama sto ne doje, vec da se pomogne onima koje su se za to odlucile
I nije niko ugrozen bukvalno, jednostavno treba to malo ispromovisati da se prihvati kao normalna stvar. Pre su mame vukle decu po njivi, "prikljuce" ih pred svima i kopaju dalje, a sad smo kao veliki (malo)gradjani pa nam bode oci.
Toliko od mene, nije mi cilj da se iko oseca prozvan, samo ja tako mislim
 
pajamaco vrlo si nevaspitana ali je to tvoj pbolme. Odakle tebi pravo da tako govoris o nama kada ne znas nista o nama? znaci radis iisto sto i ja smao si prva pocela. Da neces da nam zabranis da pozivamo ljude?
Koliko vidim ti si jedina ovde lose reagovala.
nebitno, ima ljudi koji VERUJU daj e majcino mleko najbolja hrana za bebu i ima zena kojima je STALO da doje svoje dete a nemaju informacije i pomoc. Za njih smo tu!
info@roditelj.org
 
linga ja nemam pojma zašto si se naljutila.
ali to potvrđuje moju teoriju, da ako neko ne misli kao vi, koji zagovarate dojenje,
može biti i kamenovan.
inače...ja nemam ništa protiv dojenja, ko može..
a ti očigledno opet nisi pročitala moj prvi post..
ok.
ne ljuti se, pa ovde smo da komentarišemo,
a ne da aminujemo ama baš sve što se napiše.
 
Citam ove redove, pa proradi u meni bundzija. Imam i ja sta da dodam na temu dojenja u javnosti.
Moj stav je da je to dojenje na javnom mestu UZAS JEDAN!!!!

Ne da nevolim to da vidim nego bi sve te sto moraju da podoje bas tu pred nasim ocima lepo kaznila zatvorom.
Da se razumemo i ja sam majka , i dojila sam i znam sta je to, tj kakva tantalova muka, ali sve se to fino obavi kod kuce pa onda sa svojom bebom seta koliko ti volja.

Ako nisi u stanju da se organizujes da podoj zavrsis van javnog mesta , a ti lepo nemoj nigde ni da ides. Sedi kuci i doji, bice dana za setnju kad prestane dojenje, jer ni to ne traje vecno.
Podrzavam dojenje, ko moze - treba da doji , ALI NE PRED NASIM OCIMA .

Pa pobogu ljudi ovo je 21 vek.... ima pumpica , pa se sve moze i drugacije resiti...

Eto izduvala sam se ... to sam htela da kazem ....

Pozdrav svima koji doje i koji ne doje ... :D
 
A da jos nesto.... Nisu to "predrasude" o dojenju Van kuce ... to je stav.... Ja sam jedna moderna mlada zena ( bar ja tako mislim) , bez srama i kompleksa pa opet nikad nisam dopustila sebi da dojim na javnom mestu, jer dojenje smatram vrlo intimnim cinom !!!!

Bas se nesto pitam koliko je to higijenski dojiti u parku ili na ulici ?
Terala me doktorka da se svaki pud pred podoj tusiram , pa sad mi Vi recite da je ok dojiti na ulici....

Druze Sanja uz tebe sam..... :lol:
 
hanibaI77:
jeste prirodno i sve to ali ipak smatram necim intimnim sto se ne radi pred drugima i dok sam dojila grozila sam se gostiju koji nam dodju u spavacu sobu(u koju sam odlazila da je podojim) i gledaju moje sise!!!
i sex je prirodno i kakenje je prirodno ali ne rade se sve prirodne stvari pred drugima...ne nameravam da ulazim u diskusiju jer su misljenja razlicita a ja svoje necu promeniti ;)
aaaaa sad tek vidim da me optuzujes da nisam bila u situaciji:lol:

Apsolutno se slažem!
 
linga:
pajamaco vrlo si nevaspitana ali je to tvoj pbolme. Odakle tebi pravo da tako govoris o nama kada ne znas nista o nama? znaci radis iisto sto i ja smao si prva pocela. Da neces da nam zabranis da pozivamo ljude?
Koliko vidim ti si jedina ovde lose reagovala.
nebitno, ima ljudi koji VERUJU daj e majcino mleko najbolja hrana za bebu i ima zena kojima je STALO da doje svoje dete a nemaju informacije i pomoc. Za njih smo tu!

Ma niko ne kaže da je dojenje loše. Treba dojiti bebu ukoliko za to postoje mogućnosti. Ali, aman zaman, pa odkud tolika potreba da se to radi baš na javnom mestu. Mislim, OK je ako se negde zadesiš pa baš moraš, mada i tada može da se nađe neki ćošak, neko manje prometno mesto. Ne moraš da izađeš baš na sred Terazija i da dojiš kako bi svi videli kako ti dojiš ili kako bi ti videli sise!

Meni ovo, ali najiskrenije, liči na egzibicionizam, koji se racionalizacijom opravdava.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top