KLIME I FASADE

Kad bi samo malo razmislili pri ugradnji klime da crevo ne ostave tek tako da visi ili ga podupru sa necim ali opet voda kaple dole, nego da crevo sprovedu do najblize vertikale oluka, probuse oluk na tom mestu i gurnu crevo unutra
 
A ja stvarno volim da me kljucne po neka kap iz klime - ionako je to cista voda i dodje mi kao neko malo osvezenje u ove tropske dane.
Pre neki dan sam videla golbove kako se "kupaju" ispod odvoda jedne klime. Bilo mnogo lepo i slatko ;) pa, tako i ja, kao ti golubovi :) uzivam u osvezenju :)
 
predre:
danas idem gradom i jedno 5-6 puta me je popišala klima.Te seljake koji samo tutnu crevo napolje treba nemilosrdno kažnjavati i oduzeti aparat na licu mesta

pih, to je najmanji problem...
ovvde je problem estetske prirode, sto se lepe fasade u centru budze klimama i na taj nacin totalno odudaraju od svog stila gradnje...
za nbg mi je svejedno, i onako sve izgleda kao ogromna fabrika, cak belilo spoljasnje jedinice moze i da doprinese :)
 
razmisljalica:
A ja stvarno volim da me kljucne po neka kap iz klime - ionako je to cista voda i dodje mi kao neko malo osvezenje u ove tropske dane.
Pre neki dan sam videla golbove kako se "kupaju" ispod odvoda jedne klime. Bilo mnogo lepo i slatko ;) pa, tako i ja, kao ti golubovi :) uzivam u osvezenju :)

bolje bi ti bilo da ukljucis malo mozak.Ta voda moze biti puna bakterija...legionela itd
 
torrente_bg:
L.1 NEMA KLIMU,L.1 NEMA KLIMU ....UTA-TA! UTA-TAAA! :)

Ima Lider klimu ali živi u kući i van centra grada.......
I ako nešto ružim onda je to samo fasada moje kuće,ma da je klima potpuno zaklonjena i ne bode oči...
Ali brate priznaćeš da je ono što se radi po centru KATASTROFA....
Silne pare su uložene u rekonstrukciju fasada,meni samo smeta to što niko nema mozga i ne postavi klimu na kov.
 
L.1:
Ima Lider klimu ali živi u kući i van centra grada.......
I ako nešto ružim onda je to samo fasada moje kuće,ma da je klima potpuno zaklonjena i ne bode oči...
Ali brate priznaćeš da je ono što se radi po centru KATASTROFA....
Silne pare su uložene u rekonstrukciju fasada,meni samo smeta to što niko nema mozga i ne postavi klimu na kov.
Pa dobro....,recimo u mojoj zgradi su sve privatni stanovi i ljudi koji zive u zgradi takodje klimom ruze svoju fasadu. Tvoje primedbe su ok samo za zgrade koje su u drzavnom vlasnistvu i u kojima se nalaze raznorazne ustanove i sl.Ali i tu kad malo razmislis stvar je tehnicke prirode.Mozda se nema para za neku skupu centralnu klimatizaciju pa je ovo najjeftinije resenje.Takodje mozda je zgrada takva da klima nema gde da se zakloni...itd..itd..Puno sitnica tu ima.
 
Obersturmfuehrer:
to nije razlog...
ako ne mozes da ispostujes nesto do kraja, nemoj ni da se guras gde ti nije mesto...
Sta da ispostujes?
Koliko znam nema nikakvih propisa po tom pitanju a koga zabole u Srbiji za fasade.
Nikoga nije briga i za bitnije stvari a o fasadama i da ne govorim.
 

Back
Top