skrivanje IP

codemaker:
Jeste off-topic ali moram, drug je u pitanju....

Nikodime nemoj ti meni ovde "Uauuuuu;..." nego gde si na raportu za novopecene nepusace?
Kako ide?


Dobro de... nemo odma se bijes...
Raport... pa gotovo je kolega po oruziju... nema vise, ozbiljno... Sto bi neko reko:"Proslos..." ;)
 
pa, realno, skrivanje IP adrese nije moguce....
i taj proxy server, takodje negde cuva svoje logove, koji imaju vasu adresu, kao sto i vas provajder cuva vase logove....
dakle, proxy server, ali STVARNO skrivanje te adrese ne dolazi u obzir...zasto - zato sto remote server mora da zna vasu adresu da bi vam poslao podatke....
 
ma coveku verovatno treba da bi skidao sa rapida ili nesto slicno. I ja zbog staticke IP adrese imam isti problem i hide ip platinum me je dosta puta spasao. Inace Ober je potpuno u pravu. Pravo sakrivanje se jedino moze obaviti preko hardwara ali to nije uopste jednostavan posao a i jeftin.
 
tab503:
ma coveku verovatno treba da bi skidao sa rapida ili nesto slicno. I ja zbog staticke IP adrese imam isti problem i hide ip platinum me je dosta puta spasao. Inace Ober je potpuno u pravu. Pravo sakrivanje se jedino moze obaviti preko hardwara ali to nije uopste jednostavan posao a i jeftin.

Upravo za to mi treba skrivanje IP, jer kada hocu nesto da skinem sa rapida kaze da neko vec skida sa takvom IP adresom
 
A dali je neko cuo za NAT?
Bezo obzira da li jeste ili nije... ali NAT je mama za takve stvari.
Neko je ovde 100% upravu, nemoguce je sakriti IP, moguce ga je maskirati ili NAT-ovati... ali ga je nemoguce sakriti...
Ako sakrijes svoj IP, ti vise ne postojis na mrezi... nema te. Dakle, mozes ga maskirati... ali sakriti ne mozes...
 
Nat je dobar, pod uslovom ako stavis da ti je glavni rachunar linux. Ili da setujes tako da Server 2003 bude switch-ovan na Isu. A korisnici preko njega na server kroz server na internet. Po pitanju sigurnosti ovo je jedan od boljih predloga. To je jako dobra stvar za ljude koji znaju svoj posao.

Dao si dobar predlog, nikodime.
 
Sad ću početi da guglam za NAT-om, ali jel komplikovano za kapiranje (milim, jel zahteva puno vremena da bi se koliko-toliko shvatile osnove? ). jel može neko kratko objašnjenje, vaš savet, iskustva ?
 
Recimo ovde.
Kolio sam shvatio na njegovom primeru, momak je hteo da uradi share-ovanje njegove konekcije, tako da, jedan rachunar glumi server, u ovom sluchaju (lap top), i da sa drugim kroz (lap-top) surfuje na internetu.

To ti je recimo prosti primer, kako radi nat.
Das ulogu jednom rachunaru da bude glavni da kazemo (server u ovome sluchaju). Dok sa drugim rachunarom uz pomoc (servera) surfujes na internetu bezbedno. Dok se skrivas iza (lap-topa), to jest on te predstavlja na internetu i samo je on vidljiv za druge korisnike na internetu, dok si ti skriven iza njega..
 
PA NAT mene i je*e.
NAs vise sa sopstvenim IP adresama smo nakaceni na NAT koji nas sve lansira na net pod itom IP adresom.
Tako neki kablovski operateri prave kablovski net.
 
Mislis zbog skidanja, software i neki drugih stvari. Nedozvoljava (na tim sajtovima) istu ip adresu non stop ? Pa prebaci (server na proxy), nadji dobre ip (default gatway) adrese, i miran si, pod uslovom. ako imas jaku konekciju, i dobar proxy koji ce da te preusmerava.
 
The Legolas:
Nat je dobar, pod uslovom ako stavis da ti je glavni rachunar linux. Ili da setujes tako da Server 2003 bude switch-ovan na Isu. A korisnici preko njega na server kroz server na internet. Po pitanju sigurnosti ovo je jedan od boljih predloga. To je jako dobra stvar za ljude koji znaju svoj posao.

Dao si dobar predlog, nikodime.


Pazi... NAT moze da ti radi ne samo pod nekim OS-om, kako si ti ovde naveo, vec postoje i pametni routeri koji to mogu raditi, kao recimo... Cisco naravno... Mada nije jedini u tome. To mote raditi i Mikrotik, da li kao routerboard ili softver pokrenut sa flash diska... Ima mnogo nacina da se odradi NAT.
Ipak, odlika NAT-a je da maskira mrezu, ili mreze jednom adresom. Dakle svi upiti iz tih mreza ili mreze dobijace adresu externog uredjaja na kom se izvrsava NAT. Za jednog korisnika... to je suvise blesav pokusaj, jos gore, kucnog korisnika... ne vidim zasto bi kucni korisnik menjao ili skrivao svoj IP, osim kao pokusaj upada u nekim system... ;)

Da, vidis... ja nikada ne dozvoljavam korisnicima da preko servera izlaze na net, server je uvek "iznutra"... A firewall mi igra ulogu NAT-a i naravno routera... Do sada je to bio Linux jer se zaista dobro pokazao za neke stvari... Hardverski nije zahtevan... jednom setovan dobro odraduje svoj posao... Mada hoce ponekad i da pobrljavi... ali mu je zbog cene sve oprosteno. :D
 
Serijski_Ubica:
Sad ću početi da guglam za NAT-om, ali jel komplikovano za kapiranje (milim, jel zahteva puno vremena da bi se koliko-toliko shvatile osnove? ). jel može neko kratko objašnjenje, vaš savet, iskustva ?


NAT... pa nije kompliokav, ako poznajes osnove mreznih protokola, servisa... bla, bla... shvatices odmah o cemu je rec.
E sada, kako ces u praksi to primeniti to je vec druga stvar. ;)
 

Back
Top