transfer novca sa inostranstvom

Ja sam slao 1800$ za Srbiju letos i na to sam platio proviziju 20$
Potrebno je da ti osoba kojoj saljes pare posalje faxom ili e-mailom "instukcije" koje moze dobiti u banci gde ima devizni racun. Sa tim papirom odes u tvoju banku u USA i kazes samo da hoces da posaljes pare za Srbiju i to je to......pare u Srbiju stizu za 3-4 dana

A SIGURAN SAM DA NE MOZES PREKO BANKE DA SALJES PARE, A DA TI NE UZMU PROVIZIJU.
BANKE POSTOJE DA BI UZIMALE PARE, A NE DA BI DAVALE.

pozdrav......
 
Poslednja izmena:
Можеш да ми појасниш како то преко ностро дознаке, и то за друге банке? Стварно ми је хитно треба да пошаљем неку лову у иностранство а и даље неможе преко вестерн униона, мада сам чуо да су неки људи слали на неку фору...
 
Odakle ti info? Jel proveren?

Pa do pre par dana u posti si mogao da podignes pare iz inostranstva preko westerna samo u evrima. Sada su nesto menjali i vise ne moze u evrima vec samo u dinarima a uskoro ce biti i slanja novca, osim ako se posta ne popismani, a nadam se da nece, jer to bi bio pravi pogodak. Aj da sacekamo kraj meseca....
 
Poslednja izmena:
Pa do pre par dana u posti si mogao da podignes pare iz inostranstva preko westerna samo u evrima. Sada su nesto menjali i vise ne moze u evrima vec samo u dinarima a uskoro ce biti i slanja novca, osim ako se posta ne popismani, a nadam se da nece, jer to bi bio pravi pogodak. Aj da sacekamo kraj meseca....

Da, novina je da se u Postama novac poslat preko WU moze podici samo u dinarima. Kurs je dosta dobar (nesto malo jaci nego kod banaka a slican onim u menjacnicama) i bar jedno 90% onih koji podizu novac nema problem sa time. (govorim iz iskustva jer radim u Posti)

Slanje novca ka inostranstvu pocinje u ponedeljak 26. oktobra na salterima svih posta (neke manje poste se jos uvek uce pa nemojte da vas cudi ako naidjete na zbunjene salterske radnike). Cenovnik za slanje je takav kakav je. WU nije jeftin, ali omogucuje veoma jednostavnu proceduru slanja (uplacujete u dinarima) i primalac moze podici novac u roku od nekoliko sekundi bilo gde u svetu gde ima WU, a ima ih gotovo svuda, bez da otvara devizni racun i slicnih peripetija. (javite mu kontrolni broj i on sa vazecom licnom ispravom podize novac)

Cenovnik
http://www.posta.rs/struktura/posalji/dokumenti/Cenovnici/Cenovnik WU uputnica.pdf

Novina je i to da ce oni koji vam salju novac iz inostranstva u Srbiju moci da se opredele za kucnu dostavu. Dakle ne morate ni ici do saltera Poste, dostavljac ce doci na vasu adresu i isplatiti vam vas novac. (dodatnu provizuju od 5 evra placa posiljalac a ne vi).
 
Danas sam bio malo po bankama. Išao i u Western Union... Hoću da pošaljem nešto para jednom prijatelju, a oni svi Službeni list pod nos meni i kažu - gledaj!
NEMA! NEMA! Ne može prikane! Samo rodbini do trećeg kolena i to uz izvod iz matične knjige rođenih i još par stvari... A može da se primaju pare.
Kažu da država ne dozvoljava odliv novaca... Glupost. Pare ću pocepati i baciti... Ili poslati... Svejedno meni i državi. Pocepati ili dati nekom, zar ne?
Čemu zaebavanje???
I da li neko zna način, naravno. Suma je mala, manja od 100E.

Unistavanje novca je krivicno delo :)
 
Zna li neko na koji nacin mogu da prebacim novac iz Srbije za trgovinu akcijama na americkoj berzi. Zapravo otvorio sam racun na www.firsttrade.com za trgovinu akcijama i treba da firsttrade-u posaljem na njihov racun u banci New Yorka novac koji se posle ubelezava na moj racun kod njih i onda mogu da trgujem akcijama.

Bio sam u banci , komplikuju stvari. U glavnom kako sam svatio meni treba neki ugovor sa firsttradeom (on line broker) na kom pise u kom svojstvu ja saljem tamo pare. Ili neka instrukcija. Boga pitaj.

A neki su mi cak rekli da je protivzakonito, tj. da nasi zabranjuju trgovinu na stranim berzama.
 
Zna li neko na koji nacin mogu da prebacim novac iz Srbije za trgovinu akcijama na americkoj berzi. Zapravo otvorio sam racun na www.firsttrade.com za trgovinu akcijama i treba da firsttrade-u posaljem na njihov racun u banci New Yorka novac koji se posle ubelezava na moj racun kod njih i onda mogu da trgujem akcijama.

Bio sam u banci , komplikuju stvari. U glavnom kako sam svatio meni treba neki ugovor sa firsttradeom (on line broker) na kom pise u kom svojstvu ja saljem tamo pare. Ili neka instrukcija. Boga pitaj.

A neki su mi cak rekli da je protivzakonito, tj. da nasi zabranjuju trgovinu na stranim berzama.

Odeš u neku susednu državu koja je u EU, otvoriš račun u banci i radiš sa svojim novcem šta hoćeš. Ostaje ti samo da u više tura preneseš novac pošto za poslovanje na berzi treba toga malo više a država je odredila neki limit koliko se novca može, legalno u kešu, izneti preko granice. Za ovaj iznos se raspitaj ili će neko to ovde na forumu da saopšti.
Trgovanje na netu ti niko ne može zabraniti pošto samo ti znaš svoje šifre i držiš novac van države a odmrzavanje SSP sa EU podrazumeva mnogo stvari pa tako i ovaj posao.
Čuvaj samo sve finansijske izveštaje o poslovanju, nikad se ne zna.

A što se tiče instrukcija, pa to moraš da ti broker pošalje mejlom jer je instrukcija jedan dokument na kome su podaci o brokerovoj banci i brokeru i kako da se izvrši transfer novca. Tu instrukciju ćeš obavezno morati priložiti bilo gde da tražiš transfer novca. Isto tako, kada budeš povlačio novac u neku našu banku, moraćeš od te banke da tražiš da ti izdaju istrukciju koju treba da pošalješ brokeru radi transfera novca na tvoj račun u Srbiji.

Ipak prvo traži instrukciju od brokera da ti je pošalje mejlom, odštampaj je i odnesi u neku banku da vidiš da li će da prođe pa tek onda ti ostaje inostranstvo.
 
Poslednja izmena:
Jeste starija tema ali i dalje aktualena..
Sto se tice tice slanja novca znam da mi WU ne gine,ali bih hteo da probam sa varijantom preko deviznog racuna u banci ako je ikako moguce(preko onog IBAN,SWIFT itd).Dakle 1000e suma je u pitanju i trebalo bi da posaljem prijatelju u Svedsku tj na njegov racun.Kao jos jedna varijanta mi je Moneybookers ali ipak bankovni transfer ima prioritet..
I jos da pitam,koja posta u BG najvise lici na banku tj kad dodjem tamo da posljem novac, da me ne gleda blentavo salterska sluzbenica?
Hvala
 
A jel mogu ja na tvojoj temi da postavim pitanje...:rumenko: Ooovaj zanima me slanje paketa u BIH iz Srbije.Al ne post expresom jer saljem neku tasnu koju cu naplatiti 600 din pa ne zelim da devojku izadje skuplja postarina neg tasna :confused: a post expres je skup, na osnovu mog dosadasnjeg iskustva...Kako ide slanje nekim drugim nacinima da li neko zna???
 
A jel mogu ja na tvojoj temi da postavim pitanje...:rumenko: Ooovaj zanima me slanje paketa u BIH iz Srbije.Al ne post expresom jer saljem neku tasnu koju cu naplatiti 600 din pa ne zelim da devojku izadje skuplja postarina neg tasna :confused: a post expres je skup, na osnovu mog dosadasnjeg iskustva...Kako ide slanje nekim drugim nacinima da li neko zna???

Autobusom kralju .Odes lepo na autobusku i castis vozaca kavu 50-100 dinara.
I lepo devojku obavestis da ceka :D
 
Neke banke (Vojvodjanska) ne traze dokaz o srodstvu. Moze da se posalje do 5000 eur u toku meseca. Ino troskovi zavise od zemlje inokorisnika i od iznosa koji se salje, 3-15 eur najvise. Jos se placa provizija za izvrsenje doznake, mislim oko 200 csd, za male sume. Pozdrav!

Dobro je znati za ovakve stvari. I meni ce to trebati u skoroj buducnosti. Zapamticu vojvodansku banku
 
Ovako, imam druga u Kanadi. Desilo se da mu je trebala pomoc, a ja sam bio u mogucnosti da mu pomognem preko neta. I on je resio da mi da deo sume koje je zaradio ( oko 150 eura ). Radi se o programiranju. E sada, mozda vise nece biti potrebe za mojom pomoci, ili ponekad. U principu to neznam kako ce ici.
Ono sto mene zanima, kako da mi on posalje novac iz Kanade, a da ne budem ocerupan za ovu sicu...
Racunam da se ova transakcija vodi kao pomoc prijatelja.
Da li treba da otvaram devizni racun u banci ( neznam da li cu i dalje imati uplate )...
Ili WestUnion. Ko ima vecu proviziju, i koliko bih uzeo cisto na ovu sumu od 150 eura??
Cuo sam da razne banke imaju svoje smicalice, gde recimo ako se otvori racun na kraju godine ste recnu za jos 50 eura...
Sta se isplati u mom slucaju...???
Bilo bi dobro da odgovore ljudi koji imaju iskustva, a ne nagadjanje
Hvala unapred na odgovoru.
 
На прву руку могу да ти кажем да заборавиш на Вестерн Унион. Деру ненормално. Прошле године ми је једна особа из Холандије послала неких 200 еврића на мој девизни рачун у банци (са банке на банку), и подигао сам целокупан износ. Мислим цео износ што сам подигао је зато што је она платила трошкове слања, или како то већ иде.:confused:

Надам се да ће те неко боље посаветовати. Боље да сам ћутао :lol:
 
Evo ovako :
Imam PayPal račun i na njemu novac koji želim da prebacim na bankovni račun. Pronašla sam u profilu opciju za add/edit bank account međutim opcija je samo add acount in United States (a nisam to podesila kao državu pri registraciji). Kakav račun mi treba i u kojoj banci da bih uspela da se povežem?
 
PayPal sistem nije jos uvek u svoj sistem uvrstio Srbiju. Ove godine se moze ocekivati da cemo dobiti mogucnost da placamo usluge i robu putem ovog servisa ali i dalje nece postojati mogucnost da nama neko uplati novac. Mogucnost uplate i isplate putem ovog servisa od bivsih Jugoslovenskih zemalja ima jedino Slovenija.
 

Back
Top