Sta uraditi pametno s novcem dobijenim od telekoma i rusa?

crow

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.554
:( I dok chekam da se ono vec vidjeno sa telekomom ponovi

mogli bi da diskutujemo o tome shta uraditi pametno s novcem.


ja mislim da je najbolje da sve pare udju u budjet, bez nekih smeshnih fondova za tovljenje velje, a da se na osnovu toga smanji porez na dobit firmama maximalno koliko moze,
kao i da se pdv obori na polovinu, uz ukidanje na prehrambene proizvode i kompjute re 8) (kao u stara dobra chedina vremena)

(naravno, nisam vodio neku matematiku, neznam o kojim ciframa je rech, al sam siguran da je moguce primetno smanjenje ovih dadzbina)

i to po hitnom postupku!

prvo da se neko preebe i ulozi neki dinar ovde :D

a drugo a i mi, korisnici mobtela i naftinih derivata, najzad vidimo korist od "ulaganja" u ovu, kako ispade drzavnu firmu.

shta vi mislite.
 
Gazda Milutin:
Najbolje investirati u infrastrukturu - tj puteve. Premreziti Srbiju optickim kablovima takodje.

Nadam se da cemo investicije osetiti i mi koji zivimo van Beograda. Nadam se da nece sve pare pojesti Beograd kao sto to obicno bude.

nece, pojesce ih velja 8)

za puteve se daju koncesije
optichke kaplove cesh dobiti kad u praksi ukinu monopol telekomu

a privredu pokrecu niski porezi i jacha kupovna moc stanovnishtva, izmedju ostalog.
 
Iron Lord:
Kupiti dve krave i proizvoditi kajmak pošto je to jako tražena roba u inostranstvu.
Od zaradjenih para kupiti još dve i tako dalje.
Sve dok ne budemo mogli više od stoke da živimo.

Ostatak para čuvati na sigurnom, zbog promene vlasti i neprdvidljivog kursa.
Ostatak para cuvati na sigurnom!
Ima li sigurno mesto kad se radi o novcu i Srbima 8)
 
Iron Lord:
Kupiti dve krave i proizvoditi kajmak pošto je to jako tražena roba u inostranstvu.
Od zaradjenih para kupiti još dve i tako dalje.
Sve dok ne budemo mogli više od stoke da živimo.

Ostatak para čuvati na sigurnom, zbog promene vlasti i neprdvidljivog kursa.

Pa mi odavno ne možemo da živimo od stoke, tako da ti je plan nepotrebno komplikovan.
 
Gazda Milutin:
Najbolje investirati u infrastrukturu - tj puteve. Premreziti Srbiju optickim kablovima takodje.

Nadam se da cemo investicije osetiti i mi koji zivimo van Beograda. Nadam se da nece sve pare pojesti Beograd kao sto to obicno bude.
Bez uvrede za Beogradjane i ja se nadam da ce i onima van Beograda, diljem Srbije, investicije pomoci da rese neke prioritetne probelme. Da ce nesto ulziti u elktrodistribucionu(ili kako se vec zove( mrezu u mome gradu da mi ne nestaje struje u proseku tri puta dnevno:)
 
Iron Lord:
Kupiti dve krave i proizvoditi kajmak pošto je to jako tražena roba u inostranstvu.
Od zaradjenih para kupiti još dve i tako dalje.
Sve dok ne budemo mogli više od stoke da živimo.

Ostatak para čuvati na sigurnom, zbog promene vlasti i neprdvidljivog kursa.
Imamo mi volova i krava koliko nam dusta iste!
Tako da bar pola od dobijene sume treba cuvati do PROMENE VLASTI :lol:
 
Plava Bilja:
Imamo mi volova i krava koliko nam dusta iste!
Tako da bar pola od dobijene sume treba cuvati do PROMENE VLASTI :lol:

volove ili bikonje?

besniris:
Najbolje bi bilo da se pare iskoriste za pokretanje oronule privrede,jer je to osnova za bolju buducnost.Bojim se samo da ce se desiti isto kao i do sad bezbroj puta,da ce pare zavrsiti na raznim privatnim racunima,ako ne sve onda dobar deo.

koje pare? kada ste vi čuli za te pare? ma, gospodine, greška ja vam kažem...
 
Vidim mnogi predlazu neke veoma dobre i prijeko potrebne investicije, medjutim mene muci jedna boljka. Mislim da ovim parama ne treba obnavljati infrastrukturu. Zasto? Pa zato sto ce je opet unistiti ako se ne zastitimo. Isto I sa medicinskom opremom. Sve zemlje u svjetu se prvo pobrinu bezbjednoscu. To urade ili naoruzavajuci se ili pravljenjem saveznistava sa mocnim zemljama. Posto nama ova druga varijanta slabo radi u zadnjih 5 godina, ne nasom krivicom jer smo mi dosta ucinili da se priblizimo zapadu, prva varijanta izgleda najrazumnija. Znam da je vecini dosta ratovanja, vjerujte mi i meni je, medjutim ako nas opet pritisnu za nesto (Raska, Vojvodina, Bujanovac I Presevo) pa nam opet nametnu ultimatum koji se ne moze prihvatiti kao u Rambujeu eto jos 50 milijardi dolara stete. Milijardu i po evra je puno para I moze se za dvije trecine toga novca kupiti dovoljno oruzja da se zastitimo a ostatak nek ide na civilne programe.
 
UofC:
Vidim mnogi predlazu neke veoma dobre i prijeko potrebne investicije, medjutim mene muci jedna boljka. Mislim da ovim parama ne treba obnavljati infrastrukturu. Zasto? Pa zato sto ce je opet unistiti ako se ne zastitimo. Isto I sa medicinskom opremom. Sve zemlje u svjetu se prvo pobrinu bezbjednoscu. To urade ili naoruzavajuci se ili pravljenjem saveznistava sa mocnim zemljama. Posto nama ova druga varijanta slabo radi u zadnjih 5 godina, ne nasom krivicom jer smo mi dosta ucinili da se priblizimo zapadu, prva varijanta izgleda najrazumnija. Znam da je vecini dosta ratovanja, vjerujte mi i meni je, medjutim ako nas opet pritisnu za nesto (Raska, Vojvodina, Bujanovac I Presevo) pa nam opet nametnu ultimatum koji se ne moze prihvatiti kao u Rambujeu eto jos 50 milijardi dolara stete. Milijardu i po evra je puno para I moze se za dvije trecine toga novca kupiti dovoljno oruzja da se zastitimo a ostatak nek ide na civilne programe.


E, ovaj je najsmesniji............sve pare na tenkove i topove........... :roll:

Yebote, bolje ce biti na lekove ...........
 
skarfejs:
E, ovaj je najsmesniji............sve pare na tenkove i topove........... :roll:

Yebote, bolje ce biti na lekove ...........

Ja sam rekao oruzje a pod oruzje spadaju i neke druge stvari. U ovom slucaju sam mislio na moderne protiv-avionske sisteme (S-400, S-300 i BUK-M1) koji bi zastitili svu tu privredu o kojoj pricate, ili ono sto je ostalo od nje nakon 1999. Naravno ako se gradjanima Srbije grade mostovi, skole, fabrike itd. nakon sto ih NATO opet unisti onda samo napred. Tenkova imamo dovoljno, dok malo skripimo sa artiljerijom, medjutim topovi i haubice su jeftina oruzja i lako ih je proizvesti i u Srbiji.
 

Back
Top