Sta uraditi pametno s novcem dobijenim od telekoma i rusa?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 78

Tema: Sta uraditi pametno s novcem dobijenim od telekoma i rusa?

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sta uraditi pametno s novcem dobijenim od telekoma i rusa?

I dok chekam da se ono vec vidjeno sa telekomom ponovi

mogli bi da diskutujemo o tome shta uraditi pametno s novcem.

ja mislim da je najbolje da sve pare udju u budjet, bez nekih smeshnih fondova za tovljenje velje, a da se na osnovu toga smanji porez na dobit firmama maximalno koliko moze,
    kao i da se pdv obori na polovinu, uz ukidanje na prehrambene proizvode i kompjute re 8) (kao u stara dobra chedina vremena)

(naravno, nisam vodio neku matematiku, neznam o kojim ciframa je rech, al sam siguran da je moguce primetno smanjenje ovih dadzbina)

i to po hitnom postupku!

prvo da se neko preebe i ulozi neki dinar ovde

a drugo a i mi, korisnici mobtela i naftinih derivata, najzad vidimo korist od "ulaganja" u ovu, kako ispade drzavnu firmu.

shta vi mislite.
    Poslednji put ažurirao/la crow : 01.08.2006. u 17:20

Obećava Gazda Milutin (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sta uraditi pametno s novcem dobijenim od telekoma i rusa?

Najbolje investirati u infrastrukturu - tj puteve. Premreziti Srbiju optickim kablovima takodje.

Nadam se da cemo investicije osetiti i mi koji zivimo van Beograda. Nadam se da nece sve pare pojesti Beograd kao sto to obicno bude.

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gazda Milutin
    Najbolje investirati u infrastrukturu - tj puteve. Premreziti Srbiju optickim kablovima takodje.

Nadam se da cemo investicije osetiti i mi koji zivimo van Beograda. Nadam se da nece sve pare pojesti Beograd kao sto to obicno bude.
    nece, pojesce ih velja 8)

za puteve se daju koncesije
    optichke kaplove cesh dobiti kad u praksi ukinu monopol telekomu

a privredu pokrecu niski porezi i jacha kupovna moc stanovnishtva, izmedju ostalog.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Kupiti dve krave i proizvoditi kajmak pošto je to jako tražena roba u inostranstvu.
    Od zaradjenih para kupiti još dve i tako dalje.
    Sve dok ne budemo mogli više od stoke da živimo.

Ostatak para čuvati na sigurnom, zbog promene vlasti i neprdvidljivog kursa.

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    839

Citat Original postavio Iron Lord
    Kupiti dve krave i proizvoditi kajmak pošto je to jako tražena roba u inostranstvu.

Ostatak para cuvati na sigurnom!
    Ima li sigurno mesto kad se radi o novcu i Srbima 8)

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Pare...pare ce ispariti. Nije prvi put.

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    839

Pa recimo 50 % dobijenog novca upotrebiti u nabavku preko potrebne medicinske opreme.Pogotovo neo natalne.

Aktivan član skarfejs (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pola love dati nekim Japancima , ili nekim slicnim likovima, da nas nauce kako da ulozimo drugu polovinu love.......................

Zainteresovan član satarichar (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa mi odavno ne možemo da živimo od stoke, tako da ti je plan nepotrebno komplikovan.

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio satarichar
    Pa mi odavno ne možemo da živimo od stoke, tako da ti je plan nepotrebno komplikovan.
    Znači ode kajmak za inostranstvo?

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Gazda Milutin

Bez uvrede za Beogradjane i ja se nadam da ce i onima van Beograda, diljem Srbije, investicije pomoci da rese neke prioritetne probelme. Da ce nesto ulziti u elktrodistribucionu(ili kako se vec zove( mrezu u mome gradu da mi ne nestaje struje u proseku tri puta dnevno

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    78

Imamo mi volova i krava koliko nam dusta iste!
    Tako da bar pola od dobijene sume treba cuvati do PROMENE VLASTI

Aktivan član besniris (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    56

Najbolje bi bilo da se pare iskoriste za pokretanje oronule privrede,jer je to osnova za bolju buducnost.Bojim se samo da ce se desiti isto kao i do sad bezbroj puta,da ce pare zavrsiti na raznim privatnim racunima,ako ne sve onda dobar deo.

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Plava Bilja
    Imamo mi volova i krava koliko nam dusta iste!
    Tako da bar pola od dobijene sume treba cuvati do PROMENE VLASTI
    volove ili bikonje?

Citat Original postavio besniris
    Najbolje bi bilo da se pare iskoriste za pokretanje oronule privrede,jer je to osnova za bolju buducnost.Bojim se samo da ce se desiti isto kao i do sad bezbroj puta,da ce pare zavrsiti na raznim privatnim racunima,ako ne sve onda dobar deo.
    koje pare? kada ste vi čuli za te pare? ma, gospodine, greška ja vam kažem...

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio satarichar
    apsolutno tachno my friend 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

Vidim mnogi predlazu neke veoma dobre i prijeko potrebne investicije, medjutim mene muci jedna boljka. Mislim da ovim parama ne treba obnavljati infrastrukturu. Zasto? Pa zato sto ce je opet unistiti ako se ne zastitimo. Isto I sa medicinskom opremom. Sve zemlje u svjetu se prvo pobrinu bezbjednoscu. To urade ili naoruzavajuci se ili pravljenjem saveznistava sa mocnim zemljama. Posto nama ova druga varijanta slabo radi u zadnjih 5 godina, ne nasom krivicom jer smo mi dosta ucinili da se priblizimo zapadu, prva varijanta izgleda najrazumnija. Znam da je vecini dosta ratovanja, vjerujte mi i meni je, medjutim ako nas opet pritisnu za nesto (Raska, Vojvodina, Bujanovac I Presevo) pa nam opet nametnu ultimatum koji se ne moze prihvatiti kao u Rambujeu eto jos 50 milijardi dolara stete. Milijardu i po evra je puno para I moze se za dvije trecine toga novca kupiti dovoljno oruzja da se zastitimo a ostatak nek ide na civilne programe.

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    78

Da nije bikonja ne bi bilo ni volova, samo ne znam sto ne pominjete i ovce, toga tek imamo na pretek
    Ovnova predvodnika nam ne manjka, ali to nije tema i ne lezi mi bas, ne razumem se mnogo u pare, bar ne u tako velike sume, pa odustajem

Domaćin DukeofSerbia (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Za otplatu dugova i kapitalne investicije.

Samo ne u potrošnju što je učinio Sloba sa Telekomom, jer ćemo popiti hiperinflaciju.
    Poslednji put ažurirao/la DukeofSerbia : 01.08.2006. u 23:05
    Велика депресија II почиње у 2009!

Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    56

Nije bas pametno da se koristi novac za vracanje dugova.Bolje je investirati u razvoj privrede koja bi sama bila sposobna da vraca dugove.

Aktivan član skarfejs (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio UofC
    Vidim mnogi predlazu neke veoma dobre i prijeko potrebne investicije, medjutim mene muci jedna boljka. Mislim da ovim parama ne treba obnavljati infrastrukturu. Zasto? Pa zato sto ce je opet unistiti ako se ne zastitimo. Isto I sa medicinskom opremom. Sve zemlje u svjetu se prvo pobrinu bezbjednoscu. To urade ili naoruzavajuci se ili pravljenjem saveznistava sa mocnim zemljama. Posto nama ova druga varijanta slabo radi u zadnjih 5 godina, ne nasom krivicom jer smo mi dosta ucinili da se priblizimo zapadu, prva varijanta izgleda najrazumnija. Znam da je vecini dosta ratovanja, vjerujte mi i meni je, medjutim ako nas opet pritisnu za nesto (Raska, Vojvodina, Bujanovac I Presevo) pa nam opet nametnu ultimatum koji se ne moze prihvatiti kao u Rambujeu eto jos 50 milijardi dolara stete. Milijardu i po evra je puno para I moze se za dvije trecine toga novca kupiti dovoljno oruzja da se zastitimo a ostatak nek ide na civilne programe.

E, ovaj je najsmesniji............sve pare na tenkove i topove...........

Yebote, bolje ce biti na lekove ...........

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma užas.

Početnik Carica_Milica (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

meni treba nesh para...pa ako neko iz vlade vidi ovaj post neka me kontaktira....
    ja cu ih stvarno pametno uloziti

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio skarfejs
    E, ovaj je najsmesniji............sve pare na tenkove i topove...........

Yebote, bolje ce biti na lekove ...........
    Ja sam rekao oruzje a pod oruzje spadaju i neke druge stvari. U ovom slucaju sam mislio na moderne protiv-avionske sisteme (S-400, S-300 i BUK-M1) koji bi zastitili svu tu privredu o kojoj pricate, ili ono sto je ostalo od nje nakon 1999. Naravno ako se gradjanima Srbije grade mostovi, skole, fabrike itd. nakon sto ih NATO opet unisti onda samo napred. Tenkova imamo dovoljno, dok malo skripimo sa artiljerijom, medjutim topovi i haubice su jeftina oruzja i lako ih je proizvesti i u Srbiji.

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

A da zaboravih i ovo. Ovih pola milijarde sto bi ostalo nakon kupovine PVO sistema treba potrositi na obrazovanje. Platiti pametnima da idu na strane fakultete pod uslovom da nakon toga provedu najmanje 10 godina u Srbiji. Nekoliko hiljada izninjera iz Berklija, MIT ili Georgia Tech nam u svakom slucaju ne bi skodilo.

Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    56

Ne bi stvarno bilo lose kad bi se deo para odvojio za modernizaciji vojne tehnike.Tu pre svega mislim na vazduhoplovstvo koje je u ocajnom stanju.

Slične teme

1. Biseri iz Telekoma
    Autor bukva-list u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2009., 22:25
  2. DA LI JE PAMETNO URADITI OVAKO NESTO???
    Autor MERCURY u forumu Hardver
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 19.07.2007., 10:43
  3. Od tatarina do Telekoma
    Autor lj_950 u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.06.2007., 02:16
  4. AKCIJE TELEKOMA SRPSKE
    Autor sklopotnica u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.12.2006., 11:50

Pravila za slanje poruka