Nemogu da izbisem file?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Genije

Zainteresovan član
Poruka
185
Nesto sam probao i prebacio sam sa W. Digital harda, sistem volume information na Maxtor-ovu particiju. Sada je problem sto nemogu da izbrisem taj fajl! Probao sam i u safe modu nece? Da ima nacina kako da izbrisem fajl?
 
Fajl obicno ne moze da se izbrise jer ga koristi neki proces u pozadini.
Unlocker je mali alat koji moze da otkrije proces i da eliminise problem na dva nacina :

- tako sto ce "otkljucati" fajl.
- tako sto ce "ubiti" proces.

Vrlo korisna alatka.
U slucaju da fajl i dalje ne moze da se obrise, a unlocker ne prijavljuje nikakav proces, onda je problem u exploreru ("explorer.exe"). Prosto, iskljucti ga u TaskManageru i ukljuciti ga opet.
To je to.

Poz :wink:
 
A mozes i da u command promptu (tj. DOSu) udjes u folder fajla i kucas :
del /f imefajla
(ime fajla sa sve ekstenzijom)

Mene je ovaj problem duuugo mucio (fajl koji sam hteo da izbrisem bio je virus infected) i kada sam konacno saznao za unlocker (a gasenje procesa nije palilo mada nisam pokusao da ugasim explorer vec sve sumnjivo) i skidanje write protection-a iz safe mode-a (nije upalilo)... Naidjoh negde na ovaj jednostavan redic koji je odmah upalio :)
A Genija pamtim da mu slucajno ne odgovorim ako mu nesto zatreba jer nije hteo da objasni kako je resio svoj problem! :!:
Bar do sutra! ;-)
 
Sve je to super sa programom "Unlocker",ali kod mene ne funkcionise.Uvek ostane jedan blokiran program(explorer.exe) i ne mogu da ga se otarasim.Isao sam na Task manager i iskljucio ga i onda pokusao da obrisem fajl,ali nista.Kad sam iskljucio explorer.exe,
Unlocker mi javlja da je ukljucen Task mng.exe,a njega ne mogu da iskljucim i naravno ne mogu da obrisem pomenuti fajl.
Ima li neko ideju sta da radim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top