Pomoc vezano za depilaciju voskom

jecav

Početnik
Poruka
36
Pozdrav svima. Imam problem koji se javlja prilikom depilacije, odnosno na nogama mi ostaju tamne tačkice koje bukvalno oszaju do sledeće depilacije, mada ni jednom depilacijom nisam u potpunosti zadovljna jer dlake pocnu da mi rastu vec poslije pet dana, i urastaju a depiliram se vec deset godine. Koza mi je inace njezna i bijela, ni dlake sad nisu prejake, a prilikom depilacije gotovo uvijek mi se desava da mi kozmeticarke skinu prvi sloj koze, to je prava katastrofa, na kraju cu ici na trajnu depilaciju. Moze li samo neko da mi objasni sta da radim da tamne tackice nestanu.
Hvala unaprijed
 
Wellcome to the club! Ista stavr je kod mene.Trajna depilacija je svakako najbolje resenje. Ali i najskuplje. Probaj povremeno da obrijes noge brijacem, jedno nedelju dana pre depilacije, tako ce ti sve dlacice ravnomerno izrasti i na depilaciji ce se skinuti bas sve dlacice.
 
Hvala na odgovoru, probala sam i to, ali nije mi jasno da li je problem u meni ili u kozmeticarima, mojim prijateljicama se to ne desava pa ipak mislim da je moja koza problem kao i folikul dlake. Sad koristim pilinge svaki dan, da pokusam tako da sprijecim urastanje, ne znam stvarno...
 
Sacekaj, da ti sve dlake porastu do odredjene duzine ( to radi zimi kad znas da nigde neides itd...) i onda depiliraj noge sa voskom (listici).

Mislim, da nema nacina na koji bi mogla to da izbegnes. Ne rastu sve dlake u isto vreme, zato se i javljaju crne tackice. To mozes, da izbegnes na nacin opisan gore i nakon toga cim se pojave nove dlacice uzeti u ruke Silk-epil...i to je to...
:D
 
?:
za koga su dobri ti depilatori a za koga je bolja debpilacija hladnim voskom

Depilacija hladnim voskom je mnogo bolja od dep.toplim od kojeg pucaju kapilari na nogama i nije bas nesto higijenski - ko zna kna koliko su ga zena stavljali - dzabe sto ga prokuvaju i procede:roll:
Depilator, kako kome - nije los, meni licno urastaju dlake kad sa njim skidam - nemam bas puno problema kad je hladan vosak u pitanju.
Mada,opet je sve relativno.Svi smo mi razliciti;)
 
Hvala na odgovorima, ali ja nikako nisam zadovoljna hladnim voskom, cini mi se da mi se prilikom depilacije sa njim cesce pokidaju dlacice, pa ja odmah nakon depilacije predjem rukom i osjetim dlacice, a bas zbog higijene sam presla na njega. Nij emi jasno sobzirom da s edepiliram deset godina da se korijen dlake nije promijenio da je i dalje jak, ja mislim i da mi kozmeticarke kidaju dlaku tacno ispod prvog sloja koze, tako da iygleda kao depilirano a ono pocnu da rastu kroz tri dana. Tako "zavidim" zenama koje nemaju ovaj problem, pa meni se odlazak na more odredjuje uspjesnoscu depilacije,npr. ovo ljeto je bilo katastrofa, kozica na preponama mi je bila skroz skinuta, i jos na nekoliko mjesta na nogama, pa je sve to dobilo drugaciju boju od ostale koze, dlacice pokidane, svaki dan pinceta u rukama, svako jutro mazanje coverdermom preko skinute kozice, uvece gelovima od kamilice da se smiri, katastrofa....
Pozdrav
 
Ja glasam da predjes na zilet. Jeste kratkotrajan efekat, ali je najbezbedniji i najjeftiniji, i uvek dostupan. Samo malo pene i jedan satin care, i eto ti. Moja koza nije jos videla vosak, a mogu da vam se pohvalim da je popu bebine, to su mnogi primetili, nezna i glatka. Doduse, moram da naglasim, da nisam puno maljava i da sam plava, pa su mi i dlacice svetle :-)
Sve u svemu, najbolje odi do dermatologa, nemoj se igrati s tim tamnim tackama, ili sta su vec, mozda ti koza ne podnosi vosak, sto nije nemoguce. A kozu treba zaista cuvati i zastiti.

Na kraju ipak dajem glas dermatologu, sto je sigurno sigurno je!
 
Micotakis:
Ja glasam da predjes na zilet. Jeste kratkotrajan efekat, ali je najbezbedniji i najjeftiniji, i uvek dostupan. ...

Meni su dlake nakon brijaca postale dosta gusce, deblje , bljak...
Srecom, davno je to bilo, sada koristim samo el. depilator.

On topic: Mozda je kod tebe u pitanju hormonski poremecaj ? Tj, ako si postala takva u periodu puberteta, moguce je. Onda bi trebala da skoknes do ginija (ginekolog) a on ce ti vec reci sta dalje ...
 

Back
Top