POŠTANSKE MARKE

prion:
najbolje da ih nazovesh i pitash da li imaju sve
91-..57.60
92-..106.80
93-...76.30
94-...77.20
95-...62.00
96-...71.00
97-...48.20
98-...88.00
99-...67.60
00-...95.40
01-...71.10
02-...108.25
03-...91.50

Ovo su cene tih godishta iskazane u bodovima stvarno nisam imao snage josh i da ti to mnozim,cena boda je trenutno 30 dionara pa izvoli pomnozi.
Cene za neka izdanja su vishestruko vece u Mihel katalogu,tako sam chuo ali nemam ga pa ti nemogu reci koliko se cene razlikuju.
pozdrav

Ja znam da onaj ko je kupio 2002 za 50E je bio presrećan. Tako da su te cene vrlo sumljive. Sem ako im ne nedostaju ključne marke iz tog perioda kao što je blok "Cirkus" koji sam glatko ide za 1200 dinara.
 
grebicka:
imam sa titovim likom,piše `demokratska federativna jugoslavija`,piše vrednost 5,6,9,10,20,25 i 30 din.boje su za svaku vrednost razlicite.
druge koje imam sa slikom mesta,piše `nezavisna država hrvatska`,oznacena vrednost 0.25 kuna i piše-ozalj,0.50kuna-jajce,1kuna-velebit,1.50kuna-zelenjak,3kune-osijek,2kune-zagreb,4kuna-drina,5kuna-konjic,6kuna-dubr ovnik,7kuna-slavonija,8kuna-sarajevo,10kuna-plitvice..takođe su sve razlicite boje.
neke imaju pecat,ali ne vidim godinu...
zna li neko da mi kaze da li nesto vrede?

hvala svima koji mogu da mi odgovore!

Možda da vam pomognem oko ovih iz NDH, sve su bezvredne. Najvrednija iz te serije je od 100Kn plavoljubičasta "Banja Luka" i košta čitav 1E
Ako nekad naletite na ovu lepoticu onda sa njom si možete priuštiti lepo letovanje na drugom kraju sveta ili čak 20% učešća u kreditu za jednu novu Dačiju
 
filatelista:
Ja znam da onaj ko je kupio 2002 za 50E je bio presrećan. Tako da su te cene vrlo sumljive. Sem ako im ne nedostaju ključne marke iz tog perioda kao što je blok "Cirkus" koji sam glatko ide za 1200 dinara.


Ja sam isto kupio taj blok za 1200 din,pre nekoliko dana i josh uvek ga imaju po toj ceni.
Inache po Mihel katalogu je navodno samo taj blok 50 evra,
To znam jer mi je kolega filatelista iz Rumunije poslao za taj blok markice u protivrednosti od 50 evra/takodje po mIhelu/
E sad ja nemam Mihel katalog i imam problem mogu da me muntaju stranci i zato mi ljudi kazite ko ima katalog poshto su nasha izdanja Evropa od 1995 do 2006 god.
 
prion:
Ja sam isto kupio taj blok za 1200 din,pre nekoliko dana i josh uvek ga imaju po toj ceni.
Inache po Mihel katalogu je navodno samo taj blok 50 evra,
To znam jer mi je kolega filatelista iz Rumunije poslao za taj blok markice u protivrednosti od 50 evra/takodje po mIhelu/
E sad ja nemam Mihel katalog i imam problem mogu da me muntaju stranci i zato mi ljudi kazite ko ima katalog poshto su nasha izdanja Evropa od 1995 do 2006 god.
Kupili ste to u Jugomarci? Malo mi je nejasno zašto onda cela godina vredi 108 bodova x 30 dinara.
U 2002 ima jako lepih primeraka i cela godina je prelepa
solt lejk siti su 22.00E
matematičar Karamata je 10.00
fauna ptice 10.00
Žarko Sremac 14.00
fauna ribe 18.00
avioni 30.00
Nikšić 9.00
Blok košarka 10.00
Blok JUFIZ 8.00
Čak su i franko marke po 5-6 pa čak i 9 E
Cela godina po Michelu je 299E
25% jednako 50E i još su pevali kad su to dobili.
Zato mi je nelogično da u Jugomarci cirkus vredi 1200, a sve ove ostale 2000 dinara.
 
Sigurno je ta cena ,kupio ja pre desetak dana jedan za mene jedan za Rumuna.
Te cene su im iz 2003 kada su nashtampali katalog i josh nisu promenili vrednost boda.
i tu ja ućarim kad se razmenjujem po Mihelu /koga nemam/ a kupujem po nashem katalogu.
Uostalom tel 011/3343-248 pa proverite.
 
Frozen74:
A kako to da si ti Prione filatelista a da nisi kupio Cirkus kad je izasao odmah nominalno??? bas sam iznenadjen.

A ko kaze da nisam,nego kupio sam ih malo tada.Da sam znao kupio bih ih onda pedesetak blokova.
To ti je sada sluchaj sa serijom i blokom za svetsko fudbalsko prvenstvo,nema ih vishe u prodaji i ko je kupio vece kolichine ako ih polako dozira u promet moze da zaradi neke parice.Ja sam filatelista ljubitelj a takvi uglavnom placaju a ne zaradjuju.
 
Frozen74:
Jel moze neko da mi kaze nominalnu vrednost nasih maraka za period 2004 do 2006.. dakle te tri godine...

NOMINALNA :)

hvala
pa ukljuchi se na sajt jugomarke i prochitaj cenu koja je na markicama sve lepo saberi i to ti je nominalna cena,
Uostalom u takovskoj i prodaju markice za ta godishta po nominali / bar one koje josh uvek imaju na lageru/ i otuda velika razlika u cenama izmedju Mihela i njih.
A shta ce ti to?
 
Cena je bez doplatinih oko 6330 RSD, a sa doplatnima oko 6450
Nema šanse da na prodajnim mestima imaju sve, to prosto nije moguće.
Po klubovima se prodaje nominala + 15% Što bi bilo oko 7000 i više!!!
Za marke od SCG ne važi ni Michel ni Jugomarka katalog već ova računica.
 
prion:
A ko kaze da nisam,nego kupio sam ih malo tada.Da sam znao kupio bih ih onda pedesetak blokova.
To ti je sada sluchaj sa serijom i blokom za svetsko fudbalsko prvenstvo,nema ih vishe u prodaji i ko je kupio vece kolichine ako ih polako dozira u promet moze da zaradi neke parice.Ja sam filatelista ljubitelj a takvi uglavnom placaju a ne zaradjuju.

Ima li Tesle u slobodnoj prodaji...Znam da su jedan lep lager otpremili za SAD?!!
Računam da bi to moglo biti nešto vrednije, a i najlepši je blok od svih dosadašnjih. Bar meni!
 
filatelista:
Ima li Tesle u slobodnoj prodaji...Znam da su jedan lep lager otpremili za SAD?!!
Računam da bi to moglo biti nešto vrednije, a i najlepši je blok od svih dosadašnjih. Bar meni!


Da stvarno lep blok,a i serija nije losha.
 

Prilozi

  • N.Tesla blok 2006.jpg
    N.Tesla blok 2006.jpg
    25,8 KB · Pregleda: 33
Jel zna neko koje su marke albumi koji se prodaju u Jugofilateliji. Da bih pitao tetku iz Nemacke da mi ih nabavi. jer sam cuo da su tamo mnoooooogo jeftiniji.

ALbum nema naznaku proizvodjaca a na prednjoj korici ima uzduznu liniju i u donjem levo uglu ima stilski prikazanu postansku marku zarotiranu za nekih mislim 90 stepeni.
 

Back
Top