curetina sa mlincima

Ćuretina se ispeče u rerni:razz:

Mlinci: umesi se tvrdo testo od brašna, jednog jajeta, vode i soli. Slično kao za rezance. Onda se oklagijom istanji na otprilike 3-4 mm debljine, stavi se na obrnutu stranu tepsije i ''osuši'' u rerni. Zatim se izlomi na komade, zalije vrelim mlekom i supom i drži poklopljeno dok ne upije sve. Izmeša se sa mašću od ćurke i ćurkom
that's all folks:wink:

Količine ne znam da napišem, ja to sve proizvoljno:|
 
Jao, kako ja volim to jelo..........:-D
Mlince u glavnom kupim već gotove i to na mestu na kojem je rekla Isobel.......:-D
A ne pravim ih kao mačkica, nego ih samo potopim u ključalu slanu vodu, ostavim minut možda, procedim i isperem, pa onda stavim u masnoću u kojoj se peklo pile ili ćurka, malo povegetim i to je to............:-D
I više volim mlince od ćurke i pileta zajedno.........:-D
 
mackica ns:
Ćuretina se ispeče u rerni:razz:

Mlinci: umesi se tvrdo testo od brašna, jednog jajeta, vode i soli. Slično kao za rezance. Onda se oklagijom istanji na otprilike 3-4 mm debljine, stavi se na obrnutu stranu tepsije i ''osuši'' u rerni. Zatim se izlomi na komade, zalije vrelim mlekom i supom i drži poklopljeno dok ne upije sve. Izmeša se sa mašću od ćurke i ćurkom
that's all folks:wink:

Količine ne znam da napišem, ja to sve proizvoljno:|

Nisam bila davno ovde, al i dalje volim da lucam. Hm..kako zaliješ mlince mleko i supom?
Prvo mlekom,pa supom ili pomešaš? Izvini, al nije mi to jasno. Pozz
 

Back
Top