Jos nesto o kontracepciji.....

Z

Zbunjena

Gost
Ovo je pitanje za sve koji se bave medicinom.Imam 18 godina i vec godinu dana pijem Loget za kontracepciju i zbog neredovnog ciklusa.Lekar mi je rekao da necu sa njim imati problema kao sa ostalim hormonskim tabletama-da se necu gojiti i sl.,medjutim,ja sam se u poslednjih godinu dana ugojila cak 7 kilograma i verujem da je to zbog Logest-a.Sta da koristim za kontracepciju??Koliko je pametno u ovim godinama staviti spiralu??Zelim da budem sigurna i da mirno spavam.
 
Sa samo 18 godina tesko da bih ti preporucila spiralu,porazgovaraj sa svojim ginekologom o nekim drugim kontraceptivnim pilulama.
Ne znam sta bih ti drugo rekla,licno ja sam pobornik koriscenja kondoma.Mislim da daje odlicnu sigurnost onima koji se ne zezaju sa njim nego ga koriste kako treba.
Imas i anti bebi filmove koji se koriste u kombinaciji sa kondomom.Na tebi je da odlucis.
Kondom te ne stiti samo od trudnoce nego i od infekcija,a mislim da je to jako vazno jer si mlada i treba da sacuvas vsoje zdravlje do vremena kad resis da osnujes porodicu.
Spirala se preporucuje zenama koje su vec radjale a sa druge strane ne znas da li tvoje telo prihvata spiralu,pri tome stavljanje i vadjenje spirale nije bas bezbolno.
Ja bih ipak se ipak odlucila za kondom.
Pozdrav!
 
Joj mani me se tih fantomskih trudnoca,koristili kondom a pre toga ga je malo gurnuo par puta pa su onda stavili kondom,ili puko bas kad je on ejakulirao,ili bio je busan...naslusala sam se tih prica iha,ha.Da su ga koristili kako treba ne bi zatrudnela ni sa malo maste.
Imam i ja takve drugarice,ubise se objasnjavajuci kako su ostale u drugom stanju,pored kondoma.Zena je plodna 24h i bas su ga tad potrefili! :roll:
Draga moja onaj koji zna kad i kako se stavlja kondom ,gde se kupuje,kako se cuva tom tesko da se desi trudnoca.
 

Back
Top