Uredjenje stana!

cpt.Kirk

Početnik
Poruka
14
Vjerojatno sam profulao cijeli podforum, ali ne znam gdje bih uglavio pitanjce. Roditelji su mi ustupili stan na koristenje i trebao bih ga urediti, a kako zelim da bude najnajnajbolje, molikm vasu pomoc. Znam da postoji milijun siteova s tom tematikom, ali mene zanimaju bas osobna iskustva, posto na slici sve izgleda bolje.

Evo, par pitanja.

Stan je dosta mali, sastoji se od velikog dnevnog boravka (30-ak kvadrata)i male sobe (oko 5 kvadrata), s tim da je jedna strana te male sobe otvorena. Da pojednostavim, dnevni boravak i soba su spojeni i zanima me koje bi boje bilo najbolje koristiti za zidove.

Drugo, sto ugurati u tu sobu, posto je strasno mala? Krevet?

Sto vi mislite? Pliz! :confused: :)
 
pitaj Spoka, ipak ti je on prvi oficir
secret_smile.gif
 
Posto ti je stan mali-zidove mozes obojiti nekom svjetlijom bojom-tako da vizuelno izgleda veci!A sto se tice namjestaja-imas da kupis one tzv.prakticne krevete-to znaci da kada su sklopljeni ne zauzimaju dosta prostora-to mozes staviti u tu svoju malu sobicu,naravno ako ima mjesta i za nocni ormaric-samo pazi da bude sve u tonu,da ti soba ne lici na cirkus!A tu vecu sobu-pa moze neki dobar kauc i eventualno neka fotelja-i sto za kafu(samo nemoj veliki stolic) :)
 
cpt.Kirk:
A koje bi mi boje ondak bio namjestaj?[/QUOTE
Da te pitam -imas li parket u stanu-ako imas uzmi mali tepih(izgleda bolje),znas one male okrugle tepihe!!!!A sto se tice namjestaja-uzmi neku neutralnu boju!!!!Ja ti ipak preporucujem da zidove ofarbas u sto svjetlije tonove(npr.boja breskve)-samo da boja da toplinu-shvatas li??????
 
Evo, ncrtao sam u Paintu jer sam se i sam pogubio u objasnjavanju. Mali kvadrat je mala soba, veliki kvadrat je dneni boravak. Ono boldano su sve prozori + vrata koja vode na terasu, a terasa je duz cijelog boldanog.

I sad, koje boje da bude mala, a koje dnevni bor? Svidja mi se zuto- plava kombinacija, ali da to stavim u malu ili veliku? A namjestaj, gdje da stavim koji dio? Ok, znam da se ovo placa, ali znam da ste vi ful dobrodusni. :wink: :-D
 

Prilozi

  • New Bitmap Image.JPG
    New Bitmap Image.JPG
    3,7 KB · Pregleda: 56
Hvala ti puno :), ali to je sve totalno opcenito, a ni nema nekih slicica... mislim, prelistavao sam razne casopise i knjige i tamo sve izgleda super, ali u mom stanu bi vjerojatno bilo koma.

Hm, vise ni sam ne znam sto bih. :(
 
Pa prilagodi ga sebi i svojim potrebama.Mali stan - sto manje kabastih stvari, nek bude praktican, a lep namestaj.Zidovi - hmmm, kod mene je glavni (najsiri zid koji nema prozore) u rumeno zutoj boji, a svi ostali su u limun zutoj.Uz to mi je namestaj braon i te dve boje idu odlicno zajedno, s tim sto su kod mene komadi stilskog namestaja u nekim blesavim kombinacijama sa par novih komada savr. nam. (tzv. eklekticizam). Ja ti to bas i ne bih sad preporucila, kupi novo a funkcionalno.Vodi racuna o kombinovanju zidova sa bojom i texturom namestaja!
 
Pa ovo je bas ono sto ti treba....

3. Život u jednoj sobi (garsonjera, potkrovlje, studio)


U njoj jedete, u njoj spavate, u njoj gledate Milionera. Sve u jednoj jedinoj sobi. Iako studio ili soba studentskog doma može izgledati usamljenički i klaustrofobično, mnogo će Vas manje gušiti ako je dobro uređena i prijatna na oko. Kod ovakvih malih, jednosobnih prostora imate dve opcije: da prostor ostavite što praznijim i svetlijim, ili da ga podelite na male kutke za pojedinačne aktivnosti pomoću nekakvih paravana ili komada nameštaja koji prividno "odvajaju" jednu celinu od drugih. Zavisno od veličine prostora, dekora koji odaberete i Vašeg stila života (da li u tom prostoru dosta radite, da li Vam ljudi često dolaze u posete itd.), možete odabrati jednu od ovih opcija. U svakom slučaju, prostor uredite jednostavno. Koristite što manje različitih boja i izbegavajte zakrčena mesta i višak nameštaja. Razmislite o nabavci komada sa dvostrukom funkcijom, kao što su sofa ili dvosed na rasklapanje da bi uštedeli na prostoru.
 
Slusaj druze ti sam odluci sta zelis ali kad krenes da kupujes, svakoga menadzera u prodavnicama namjestaja pitaj da ti iskreno odgovori da li je u cijenu uracunat prevoz istovar i narocito UTOVAR namjestaja u stan. Ja evo trenutno imam takav problem i najradije bi otisao u novine da se zalim, da mogu.Niko ne unosi namjestaj. Daj boze da je to samo kod nas u CG ionako nam pricaju da smo primitivni ali i odje je sramota. Mislim 1. Moja plata kao intelektualca je premala da izdvojim petinu cijene robe da dam njemu da mi unese.
2. U kamion su obicno 2 covjeka, sta radi tu onaj drugi, osim da nosi.
Cisti bezobrazluk a jos on je i placen za to no misli ako ja imam pare da kupim da cu i njemu da dam jos bonus za ono za sto ce ionako da bude placen od njegovog sefa.
Taman sam htio da uzmem namjestaj u vrijednosti od 1500 evra u dvije prodavnice i tek kad sam vadio pare onaj veli "sam ces nosit".
"Majku ti reko ***** e pa evo ti sad ***** pa nosi dzabe"
Ili, majstor trebao da uradi kuhinju do 15. tog ovoga mjeseca pa nije do sad i sve kaze "ostace mi kljuc pa cu ja natenane" ( Jel to on stvarno misli da cu ja njemu poslije useljenja da ostavim kljuc, da me pokrade) U lopovskoj drzavi ne bi se okrenuli jedva cekaju da pokradu inteligenciju. I smije mi se u lice. Treba sam ga puknut jednom no ajd...
 
Zeno s greskom, to na slici izgleda PREKRASNO, ali ja si ne mogu izdvojiti toliko praznog prostora, jer mi u 30 kvadrata mora stati radni stol, krevet, trosjed, fotelje, stolic, ormar, police...
A i pogledaj koliko je to svjetla, kao u stakleniku. Koji ja nemam. Ipak, hvala ti!

A sto mislite o crno - bijeloj kombinaciji namjestaja? Koja bi ondak boja na zidovima odgovarala? Je li to pretmurno za studentski stancic?


Hostihugen, ja sam iz Hrvatske i kod nas uglavnom donose besplatno, vjerojatno zato sto je jaako velika ponuda, a potraznja mala pa na neki nacin moraju privuci kupce. Koliko znam, jedino naplacuju nosenje na katove ako nema lifta.

Zasto ne promijenis majstora za kuhinju? Mislim, ako nece on, netko drugi bude. Ti majstori su postali toliko umisljeni, kao da su jedini na svijetu, zato im treba pokazati da nisu. Daklem, ovog majstora sutni van i nadji drugog. Treba njih sve staviti na njihovo mjesto.
 
e kapetane ja bih ti preporucila da uzmes samo jedan krevet koji kad se razvuce bude skoro kao bracni i sto manje namestaja umesto fotelja mozes da stavis one male taburejcice(valjda se tako kaze!=)imas ih u svakom salonu kod nas ti dodju oko 5 evra i manje,mali okrugli sto, na pod nemoj nista da stavljas samo ces imati vise za ciscenje a radni sto kupis onaj fazon staklo-metal ja imam takav i na njemu mi stoji gomila uredjaja i jos ima mesta,a sto se tice boje sto svetlija mozda nesto krem pa da imas palete neke druge boje recimo bordo a plafon beli i oko lustera ili plafonjerke napravis trokut u boji zidova ili romboid jos bolje izgleda!nadam se da ti se nesto od predloga svidja
 
Ma ne volim spavati po kaucima, osim toga, kome se da namjestati ga svako jutro? :twisted:

Mislis da su tabureici bolji? Ali na njima se ne moze izvaliti i zaspati. :(

To s trokutom oko lustera mi se svidja, ali malo mi je krem i bijelo preslicno.
Sto mislis, koja malo JACA boja bi odgovarala crno - bijelom namjestaju?
 
Slusaj-malu sobicu ofarbaj u svijetlu boju(boja breskve ili svijetlo plava)-sto se tice namjestaja-dovoljan ti je nocni ormaric i krevet- i to uzmi u boji krem(ako ces sobu ofarbati u boji breskve) ili smedji(ako ce soba biti plava)-ukrasne jastucice na krevetu mozes upariti sa bojom zidova!Stavi mali okrugli tepih ako imas parket!Sto se tice ove vece prostorije-nju mozes ostaviti bijelu(posto je velika)-uzmi trosjed,dvosjed i fotelju(opet smedja ili krem boja),stolic za kafu(gledaj da je uradjen od punog drveta),tepih mozes uzet bijeli(opet ako imas parket,uzmi one manje okrugle-ljepse izgledaju)
 
Uz plavo zutu kombinaciju zidova se slaze svetlo braon namestaj. Uzmi neki manji stocic za dnevni boravak, neka bude stakleni, takav stocic vizuelno zauzima manje prostora, na zidove stavi one male lampice od po dva, tri komada, ima ih u svetloj boji drveta i one uvece lepo osvetle zidove i boje dodju do izrazaja. Tepih sto manji i neka bude svetliji.
Crno bela kombinacija zidova je dobra, ali za vece stanove jer ta crna malo gusi prostor, a tebi za mali stan trebaju neke vedre i svetle boje
 
Pardon sto nisam odgovarao, riknuo mi komp. :(

Hvala svima na savjetima i imam jos jedno pitanje. Kupio sam crni trosjed i dvije fotelje, planiram da mi sav namjestaj bude crn. I sad mi je pala na pamet ideja da mi zidovi u onoj velikoj sobi budu bijeli, osim jednog na kojem bi bila komoda za tv i tv. Koja bi to boja bila? Htio sam nesto zarko, ali i da pashe uz crni namjestaj i ostale bijele zidove.

Sto vi mislite? ;)
 
Ja volim bijelu boju, a nekada davno želio sam na plafonu bijele boje crnom bojom nacrtati paukovu mrežu - možda da probaš to na tom zidu, na kraju krajeva lako je prekrečiti. tv bi trebao biti leđima okrenut prema prozorima, ali malo se ko toga drži kuda se ulazi u stan? Gdje je voda, struja itd?
 

Back
Top