Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Ne primaj sve k srcu King 7, covek se mora znati nasaliti i na svoj racun! Jedan moj prijatelj je upravo sa pragom oborio bespilotnu letelicu Predatora i dve krstarece rakete u okolini Backe Palanke za cega je i nagradjen! I to je nesto u cega mogu da poverujem, a naslusao sam se raznih prica i dezinformacija tokom rata. Tako upravo za taj Duh Arizone sam slusao coveka koji bi se u decu kleo da su ga nasi migovi spustili na Niski aerodrom tako sto su mu "seli na krila"! Ako ovo nije nebuloza ja onda stvarno ne znam sta je!
 
WIBU:
Ne primaj sve k srcu King 7, covek se mora znati nasaliti i na svoj racun! Jedan moj prijatelj je upravo sa pragom oborio bespilotnu letelicu Predatora i dve krstarece rakete u okolini Backe Palanke za cega je i nagradjen! I to je nesto u cega mogu da poverujem, a naslusao sam se raznih prica i dezinformacija tokom rata. Tako upravo za taj Duh Arizone sam slusao coveka koji bi se u decu kleo da su ga nasi migovi spustili na Niski aerodrom tako sto su mu "seli na krila"! Ako ovo nije nebuloza ja onda stvarno ne znam sta je!
Ok, salio sam se dok sam mislio da je sala. Za Duha Arizone ne znam pricu. Znam da je '' priveden '' jedan mislim da je F - 16 na Batajnicu od nasih par lovaca ciju sam borbu posmatrao. U pokusaju da ih prevari ponovnim uzletanjem raketiran je i eksplizija se tako glasno cula da su preko radija morali smirivati gradjane nekim objasnjenjima. ovo je prica u koju nisam siguran, mnogo sam sei ja dezinformacija naslusao.
 
LEMMY:
I NA CUDNE PIRAMIDALNE OBJEKTE KAO MAMAC ZA MAVERIKE...

Za HARM-ove su u velikoj meri korišćene su mikorotalasne pećnice okružene tablama lima od 1-2 m2.

Pored protivgradnih raketa takođe u velikoj meri sa improvizovanih lansera (lično sam ga slikao i postaviću sliku) isapljivane su i rakete kratkog dometa AA-8, što je sigurno izazivalo veliku pometnju kada se na ološkim radarima pojavi raketa a aviona nigde!

Ima tu još mnogo toga, jer sam, kao što već rekoh na jednoj temi, svo vreme rata kao radio-amater i učesnik RMZO bio na 300 m od Aerodroma Batajnica i u stalnom kontaktu, radi vezom ili lično, sa dosta pripadnika 250 rak.brig. stacioniranih oko N.Pazove.
 
Da, sustina upotrebe protivgradnih raketa nije ono sto 'mali Dj-ok-ica zamislja' nego ostecivanje hiperosetljivih IC uredjaja na avionima. Zamisli da gledas nesto teleskopom velike snage, i onda te iznenada zaslepi par hiljada kelvina materilaja u belom usijanju. To nije obaralo avione, ali ih je ometalo u radu i izazivalo kvarove na opremi.
 
Pjer_Nis:
Da, sustina upotrebe protivgradnih raketa nije ono sto 'mali Dj-ok-ica zamislja' nego ostecivanje hiperosetljivih IC uredjaja na avionima. Zamisli da gledas nesto teleskopom velike snage, i onda te iznenada zaslepi par hiljada kelvina materilaja u belom usijanju. To nije obaralo avione, ali ih je ometalo u radu i izazivalo kvarove na opremi.

ovo vec ima smisla....
 
Rakete jesu punjene peskom koji pod vrlo visokom temperaturom biva rasprsen u eksploziji u velikom krugu. To znaci da gomila malih istopljenih kvarcnih gelera postaje jako opasno po avion i njegove motore u slucaju da su u blizini. Naravno, svetlosni efekat je bitan ako se koriste uredjaji za nocno osmatranje sto nije pravilo da se i uvek koriste. Protivgradna raketa je napravljena da deluje u gradnom oblaku na nacin koji se moze u nekim slucajevima koristiti protiv aviona. Zato se protivgradna dejstva obustavljaju ako je neki let planiran u blizini.
 

Back
Top