Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Avionima za gadjanje staticnih ciljeva uopste nije problem visina, cilj se moze gadjati i sa 10 km visine, istina manje precizno ali se ipak moze! Takodje postoje i televizijski navodjene rakete dometa preko 20 km! Jedino specificno u svemu tome moze biti situacija, tj. ako ne uspes prvi put vrati se ponovo, tako da cisto sumnjam da su imali neke grandiozne probleme da pogode cilj!
 
iskander:
Prva faza je napad na aerodrome i na tehnicka sredstva, avione, helikoptere, raketne sisteme, magacine, t.j.sve vezano za RV i PVO
Druga faza Napad na komunikacijske jedinice t.j. sisteme veza radare vojne i civilne uz manji udar na oklopne i pesadijske jedinice
Treca faza napad na oklopne i pesadijske jedinice kao i presecanje civilnih komunikacija t.j.mostova na vaznim strateskim pravcima
Cetvrta faza uvodjenje pesadije u borbu iz pravca Maja glave t.j na pravcu Kosare - Junik - Decane - Djakovica
Peta faza uspostavljanje baza na tom podrucju
Sesta faza elektronski rat t.j. blokiranje svih vidova komunikacija i uspostavljanje svog programa koji bi emitovanjem pokrio celu teritoriju Srbije a imao bi za cilj propagandu protiv vojske i civilnih struktura
Sedma faza - u totalnom haosu iz pravca Madjarske, Bosne, Hrvatske, Bugarske, Makedonije, Hrvatske ulaze pesadijske jedinice i bez borbe zauzimaju Beograd, uspostavljaju privremene institucije i na taj nacin zauzimaju celu teritoriju Srbije
Mislim da si pogresio u redosledu,faze jedan i dva.
 
WIBU:
Avionima za gadjanje staticnih ciljeva uopste nije problem visina, cilj se moze gadjati i sa 10 km visine, istina manje precizno ali se ipak moze! Takodje postoje i televizijski navodjene rakete dometa preko 20 km! Jedino specificno u svemu tome moze biti situacija, tj. ako ne uspes prvi put vrati se ponovo, tako da cisto sumnjam da su imali neke grandiozne probleme da pogode cilj!
I tu postoje problemi: mora biti opet sve idealno. Mogu biti jako precizni ali zato su neupotrebljivi ako je lose vreme ili ako postoji dimna zavesa.
 
poluksalek:
JA MISLIM DA JE OSNOVNI PROBLEM ZA NAS VREME.ONI SU IMALI RESURSE ZA DUGOGODISNJI RAT A MI I KAD BI PRESLI U GERILU NEBISMO MOGLI DUGO BAR NE DUZE OD NJIH
Mi smo imali rezerve hrane za jos nekoliko meseci rata. Oni su trosili milijarde dolara Americkih poreznika i njihov odnos prema javnom mnjenju je bio ozbiljno poljuljan. Postojala je realna mogucnost da im kongres ne dozvoli dalje finansiranje pa su tako zestokim blefom dobili potpis u Kumanovu.
 
ISPRICACU JEDNU ANEGDOTU . razgovor dvojice mojih kolega.Kaze jedan -zao mi ovih pilota- a drugi ga pita-zast, tolike godine smo u njih ulagali toliko para,imali su najbolje uslove, najbolje stanove,naj plate,naj zene,naj ishranu,a sve samo da bi smo ih spremili za rat,a sad kad je taj trenutak dosao meni da ih bude zao, ne nije mi zao jer oni su bili svesni toga kad su birali poziv zato sam ja obican radnik a on pilot. NEZNAM STA SAM HTEO RECI ALI MISLIM DA JE BILO VREDNO SPOMENA
 

Back
Top