zarada pomocu sopstvenog sajta

Nisi dobro formulisao pitanje. Dizajn sajta nema veze sa zaradom.
Da me pogrešno neko ne shvati, ne treba sajt da bude ružan. Naprotiv treba da bude dopadljiv. Ali zarada se time ne postiže.
Ima tu na forumu nekih stručnjaka koji će te uputiti što se tiče zarade. Meni su neubedljivi. Možda tebe ubede.
 
Uf, pa ti treba jos podosta da ucis, da bi uopste krenuo na zaradjivanje preko interneta.
Ali dobro, predpostavljam da si jos dosta mlad pa ima vremena :)

Dinamicke web stranice su generalno receno one ciji se sadrzaj menja u zavisnosti od neke akcije posetioca, ili ako su generisane od strane nekog programa, recimo korisnik izabere neki grad, to startuje neki program na serveru koji iz baze gradova, izvuce sve hotele u zadatom gradu i prikaze novu (programski generisanu stranicu) koju sad posetilac moze dalje pregledati.
Staticke su one koje se ne menjaju pri svakoj poseti ili akciji posetioca (osim kada dizajner doda ili ukloni neke elemente strane). Tu se misli na broj elemenata na strani, pozicioniranje i slicno. Nemoj to mesati sa raznim flash zezalicama koje se pojavljuju tu i tamo pa nestanu, to i dalje nisu dinamicke web stranice.

Ima tu jos dosta da se prica ali najbolje da uzmes neku knjigu pa polako.
 
Kakav god sajt da napravis kljuc je u optimizaciji za pretrazivace (SEO). Cak ni sajt sa golim tetama nece ti proraditi i napuniti dzep ako SEO nije odradjen kako treba.
Zanimljivo, ali ako niste znali u Velikoj Britaniji u poslednje tri godine mnogo vise se zaradjuje od optimizacije sajta za pretrazivace nego do dizajna. Zapravo, postoje firme koje se samo time bave tj. stalno optimizuju sajtove svojih klijenata tako da budu prvi na Google-u kada ukucate kljucne reci koje su bitne za poslovanje firme. I ja sam jedan mali šraf u jednoj takvoj firmi :-)
 
frontier:
koji program je najbolji za pravljenje sajtova?
Nema najboljeg programa.
U Mandusica Vuka, svaka puska ubojita.
Mnogo je vazan sadrzaj, dalje poznavanje HTML, JavaScripta, CSS, grafike i po potrebi PHP, SQL itd, itd...
Pa tek na kraju kad sve to budes znao, odabir programa kojim ces to sklepati i nije neki tezak posao.
A da ne pricam da sve zavisi da li ces sajt raditi samo ili delimicno i u Flash-u itd...
 
Dobro Orange, ne grdi decu. Nas cilj ovde je da ih nagovorimo da nesto nauce, a ne da prelepljuju skripte.

@frontier Pocni od Dreamweavera ili neceg slicnog i nikad neces nauciti Web programiranje. Instant pravljenje sajtova se po srpski kaze - smuti pa pospi. Moja preporuka je View>Page Source, pa zagrej stolicu!
 

Back
Top