kad je savremeni sef...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Dal je neko savremen ili nije nikako da se slozimo, jer su misljenja uglavnom razlicita pa vise i ne ulazim u te diskusije... Nedavno mi je u ruke dosla knjiga od Karnegija koja savetuje reklo bi se savremene muskarce kako da postanu i ostanu sefovi neke velike firme i kako da ta firma uspesno posluje...da ne bih sad preterano davila sta je pisac hteo da kaze samo cu napisati da mi se svidelo kako je tu na jednostavan nacin savetovano sefu da po ugledu na svetske velike firme pokloni izuzetnu paznju svim zaposlenima i kad donosi velike odluke na sastanke pozove sve radnike pa i zenu koja cisti da ucestvuju u razgovoru...Americke firme to odavno praktikuju i zaista se svi osecaju ravnopravno motivisano i srecno...na zalost mnogi savremeni muskarci sefovi su iskompleksirani do te mere da sve sto je crtu ispod njih ne primecuju, galame pocenjuju radnike i uopste se ponasaju jako nadmeno...ne znam ko gde radi i hoce li se sloziti sa mnom ali pomislite samo koliko na nekoga motivisano deluju reci pohvale i uvazavanje i koliko taj radnik moze postizati bolje rezultate od onog koji je uvek za svog sefa "sitna riba" Volela bih da ovde neki sef takodje da svoj komentar pa da se malo diskutuje na tu temu...Jer i taj odnos prema potcinjenima pokazuje koliko smo se osavremenili...
 
[/QUOTE] savremeni muskarci sefovi su iskompleksirani
Да ли мислиш да су савремене жене шефице другачије???

И шта, који ђаво, значи то ''савремени''....има ли старинских мушкараца шефова? Да ли су они другачији?
 
ariela:
Dal je neko savremen ili nije nikako da se slozimo, jer su misljenja uglavnom razlicita pa vise i ne ulazim u te diskusije... Nedavno mi je u ruke dosla knjiga od Karnegija koja savetuje reklo bi se savremene muskarce kako da postanu i ostanu sefovi neke velike firme i kako da ta firma uspesno posluje...da ne bih sad preterano davila sta je pisac hteo da kaze samo cu napisati da mi se svidelo kako je tu na jednostavan nacin savetovano sefu da po ugledu na svetske velike firme pokloni izuzetnu paznju svim zaposlenima i kad donosi velike odluke na sastanke pozove sve radnike pa i zenu koja cisti da ucestvuju u razgovoru...Americke firme to odavno praktikuju i zaista se svi osecaju ravnopravno motivisano i srecno...na zalost mnogi savremeni muskarci sefovi su iskompleksirani do te mere da sve sto je crtu ispod njih ne primecuju, galame pocenjuju radnike i uopste se ponasaju jako nadmeno...ne znam ko gde radi i hoce li se sloziti sa mnom ali pomislite samo koliko na nekoga motivisano deluju reci pohvale i uvazavanje i koliko taj radnik moze postizati bolje rezultate od onog koji je uvek za svog sefa "sitna riba" Volela bih da ovde neki sef takodje da svoj komentar pa da se malo diskutuje na tu temu...Jer i taj odnos prema potcinjenima pokazuje koliko smo se osavremenili...

Sve je to ok što si ti rekla, al zar ne misliš da se nema mnogo od hvale?? Nemaš
ništa od toga da se on tebi(šef) lepo javi pozdravi te na hodniku itd...Bitno je da se svaki
radnik koji se maksimalno trudi na poslu i ima i previše posla bude adekvatno nagrađen
u vidu stimulacije svakog meseca kada to zasluži i takođe ako ostaje na poslu i sat vre-
mena posle propisanog radnog vremena da mu to bude plaćeno u vidu prekovremenih sa-
ti. Ovde kod nas se po državnim firmama još uvek gleda ko je kada došao na posao i
otišao :shock: a ne koliko radi u toku tih osam sati odnosno koliki je njegov učinak..E
to je prava motivacija za dalje...
 
ariela:
samo cu napisati da mi se svidelo kako je tu na jednostavan nacin savetovano sefu da po ugledu na svetske velike firme pokloni izuzetnu paznju svim zaposlenima i kad donosi velike odluke na sastanke pozove sve radnike pa i zenu koja cisti da ucestvuju u razgovoru...Americke firme to odavno praktikuju i zaista se svi osecaju ravnopravno motivisano i srecno...
Samoupravni socijalizam na delu u kapitalističkom društvu? :)
Da možda čistačica ne donosi odluke o daljim ulaganjima ili marketinškoj kampanji?
Što se mene tiče, te fore o motivaciji radnika su takva glupost da je to neverovatno. Pravilna motivacija jeste izuzetno važna, ali nekako ispada da su samo najdebilniji predlozi i prihvaćeni od strane menadžmenta. Šta misliš, da se ta čistačica ne smara možda na tim sastancima? Posebno ako su nakon radnog vremena?
 
Byja:
Samoupravni socijalizam na delu u kapitalističkom društvu? :)
Da možda čistačica ne donosi odluke o daljim ulaganjima ili marketinškoj kampanji?
Što se mene tiče, te fore o motivaciji radnika su takva glupost da je to neverovatno.
Preteče me čovek. Htela isto ovo da napišem.
Mi smo to imali ihaaaj od kada... ono, i čistačice odlučivale ravnopravno sa inženjerima o projektima itd. Milina božija. Neki u Srbiji još se tripuju da su u tom vremenu.

Suštinsko poštovanje radnika - adekvatna plata i dobri uslovi rada.
 
I ja sam se zgrozila pri pomisli na cistacice koje ravnopravno ucestvuju:)

ono sto si ti opisala je los sef a ne savremen sef. svaki udzbenik o sefovanju, vodjenju ljudi itd. bas naglasava direktan kontakt, preskakanje hijerarhije, i tako neke humane aspekte.

ne znam koliko ti je velika fiorma ali i ja sam primetila da to kako se osecaju zaposleni direktno zavisi od toga kakav je Br. 1. Ako je on lud i nadrkan cela firma je katastrofa i obrnuto... ne znam kako je to moguce, da jedna osoba moze toliko da utice na raspolozenje svih ostalih - ali stvarno je tako...
 
Ne postoji nešto što se zove "savremeni" ili "starinski šef, postoji samo dobar ili loš, odnosno organizovan i neorganizovan. Moje puno poštovanje zaslužuju ljudi koji dobro organizuju posao, vide sve aspekte istog, uvažavaju i poštuju mišljenje kolega bez obzira na različitost stavova, ophode se pristojno i uljudno u svakoj situaciji.
Odnos prema podređenom govori o karakteru čoveka.
Adekvatno nagrađivanje tj. zarada, nije uvek pod uticajem direktno nadređenog, tako da ne bi trebalo po tome ocenjivati kvalitete nekog šefa.
 
savremeni muskarci sefovi su iskompleksirani
Да ли мислиш да су савремене жене шефице другачије???

И шта, који ђаво, значи то ''савремени''....има ли старинских мушкараца шефова? Да ли су они другачији?
Pa ovde je sve pobrkano i za savremenog sefa je uzeta matrica od americkog sefa sa pocetka proslog veka kada nisu postojali sindikati i kada su mogli da te maltretiraju i crpe do mile volje ... a starinski sef je onaj cija je zadnja rec u odlucivanju , ali te nece ponizavati na hiljadu nacina da bi zadovoljio svoj ego vec ce te nagradjivati kad to zasluzis da bi i sutra bio skoncentrisan na posao i aktivno ucestvovao i trudio se da posao napreduje .... samo zadovoljan zaposleni je spreman da da sve od sebe na poslu , a ako bi da bude zadovoljan samo svojim ne radom onda dovedes drugog ko ce biti zadovoljan radom
prosto ko pasulj
 
U poslednjih deset godina imala sam 4-5 sefova.Od toga je jedna bila zena.Najgora varijanta.Cist promasaj.Sto se tice posla umela je nije da nije,da organizuje ljude ali previse se uzivela u ulogu majka Mare pa je sa jednim kolegom bila vise nego "dobar saradnik".Svi smo trpeli zbog toga.Bio joj je ljubavnik.
Ostali manje vise,nisu se bas pretrgli ni oko posla ni oko nas podredjenih.
Ovaj poslednji je jos najbolji.Ume da nam se uvuce pod kozu.Stvorio je opustenu atmosferu,kupuje nam kafu,sokove,kolace stalno nas nesto kao mazi-pazi.Sav je simpatican i drag,caska sa nama,zeza se ali ....brale kad oplete po poslu ima dusu da ti uzme a od para nista.Sve u svemu jedino se razlikuje od drugih sto nam je u kancelariji opustena atmosfera i nemamo zent od udaranja packi i super nam je kad je tu jer ume da pliva ko' riba u vodi,radi covek posao,mi lipsemo ko 'mazge a sve fino i simpaticno i kao lakocemo.... E,to treba znati!Pametan covek!
 
Volim da na poslu bude opustena atmosfera, simpaticni su mi sefovi kao sto je bliyance navela, ali ipak je najvaznije da taj covek bude sposoban da dobro radi svoj posao, da pruzi dobre uslove rada i da adekvatno nagradi zaposlene. Ja sam imala ovakvih i onakvih sefova, ali za sada su se kao bolji u tome pokazali muskarci.
 
Ravnopravno odlučivanje svih.......

Znači da samo šef odlučuje, ali komentare daju svi....
Tako što suočiš radnike dobijaš.....
I na svadji i na koordinaciji , i na uvaljivanju.....
A da se plaća tužbom za neobrisan pod, djubre van kante, prašinu na VMA u bolesničkim sobama, možda bi i prodavačica hamburgera bila vrlo značajna kao i čistačica bilo na VMA bilo u samoposluzi...ili bilo gde...
Jer ako ona opsuje mušteriju, ceh će platiti firma....a čistačica će tako dati otkaz...ali skup otkaz....

Naravno u podaničkom društvu , sve ovo ispada smešno....tu su bitne lestvice....
 
LUPATE GLUPOSTI,JA SAM IMAO PRILIKE DA RADIM SA TAKVIM DIREKTOROM,BIO JE AZDAJA SA SEDAM GLAVA,BRANIO SE NA SVE MOGUCE NACHINE,ALI TA STIMULACIJA NA PSIHICKOJ OSNOVI JE NAJJACHA,KAD IMASH TAKAV ODNOS RADNIK-SARADNIK,I O SVIM PROBLEMIMA U FIRMI ZAJEDNO DONOSITE ODLUKE,SLAZETE KOCKICE,I TA CHISTACICA IMA NESTO PAMETNO DA KAZE,JER SVI NEZNAMO SVE,A TO JE VEOMA BITNO,NEGO MI SMO SRBENDE,NAJPAMETNIJI I SVE NAJ,NAJ...MA MI NIKAD NECEMO U EVROPU I AKO PRIPADAMO,SA TAKVIM RAZMISLJANJEM,JA VAM KAZEM>
 
Uproshcavate stvari previshe. Naravno da samoupravljanje vishe ne postoji ali ovde nije rech o tome.
U Japanu je, recimo, uobichajeno da se (jednom godishnje) u kompaniji sprovede akcija u kojoj svaki zaposleni moze da iznese svoje mishljenje o poslovanju, iznese predloge, shta god... Naravno, zna se ko na kraju donosi odluku (sigurno ne nekakva samoupravljachka gomila, dizanjem ruku), ali poenta je da se svaki radnik oseti delom firme, da nije samo prosta radna snaga. A moze da bude i zanimljivih ideja...
 
ariela:
...da ne bih sad preterano davila sta je pisac hteo da kaze samo cu napisati da mi se svidelo kako je tu na jednostavan nacin savetovano sefu da po ugledu na svetske velike firme pokloni izuzetnu paznju svim zaposlenima i kad donosi velike odluke na sastanke pozove sve radnike pa i zenu koja cisti da ucestvuju u razgovoru...Americke firme to odavno praktikuju i zaista se svi osecaju ravnopravno motivisano i srecno..
I kod nas se to odavno praktikovalo..50 godina da budem precizan...zvalo se samoupravljanje.
 

Back
Top