Vasi bolesni tripovi.....

Pussycat

Veoma poznat
Poruka
10.427
Nisam sigurna da li je ova tema mozda za psihijatriju al' ja se uvek sita ismejem kad sa nekim pricam o tome....
Naime, svako od nas ima neke svoje ''tripove'' ili uobicajene radnje koje radi svesno ili nesvesno... Npr. znam ljude koji idu ulicom i tripuju se da ne smeju da zgaze liniju, ili posle radnje u wc-u moraju da se obrisu parnim ili neparnim brojem toalet papita :) :) :)
Razmislite i otvorite se, nije to nista strasno:)
 
Opsesovno-kompulzivne radnje?.......vlajda se tako zove......
Ko mali sam imo to.....sve je moralo da bude vishe okrenuto na desno nego na levo jer sam utripovao da je desna strana dobra a leva losha...pa ponavljanje 1,2,3 puta 3 puta 3......eeeee sad sam dobro.:|
 
Da, to su opsesivno kompulzivne neuroze (mislim, po definiciji)....
Ali nisam mislila na toliko ozbiljne stvari :)
Ja npr. kad idem sama ulicom gledam registracije i provaljujem neku logiku medju brojevima, ako je nema, prelazim na sledecu :)
Jbg, nekako moras da prekratis vreme:)
 
Ja sam jedan od tih koji nikada ne gaze liniju.

Imam velik broj auto-modela u 1:18 velicini i na policama razdaljina medju njima mora biti u milimetar tacna.

Ili uvece kad ugasim kompjuter i legnem na krevet i gledam tv, milion puta bacim pogled ka kompjuteru da vidim da su i kompjuter i monitor ugaseni i da su modem i router upaljeni.
 
Kada spremam ispite, obicno se preslisavam kada legnem da spavam i kada necega ne mogu da se setim ja ustajem da procitam....ne mogu da spavam kada imam dileme u glavi...
thinking.gif
 
to je jednom davno bilo...i onda je neko kreno da se.re kako su to u sushtini psihosomatska oboljenja...i kako moderna psihoanaliza ukazuje na poremetjaje u nesvesnom...uglavnom pricha se podigla na neki nedoqchiv nivo mistichnosti...
kad pomenu wc...moj je trip da ke.njam na poslu...dakle svaki dan na poslu hop - wc...ne nema veze s mojom podsvesti...ne nisam izgubio nevinost u wc-u...jednostavno 10min ne gledam bljushture s kojima radim...
volim da se dodirujem dole...hihihi
 
Lucca:
Kada spremam ispite, obicno se preslisavam kada legnem da spavam i kada necega ne mogu da se setim ja ustajem da procitam....ne mogu da spavam kada imam dileme u glavi...
thinking.gif
Ja to nebi radio. Nikad nemoj posle ucenja da ides da spavas tako se brze zaboravlja. Uzmi radi nesto drugo, pa onda lezi.

Da vidimo tripovi, tripovi ....
Uvek mislim da me neko posmatra, cak i sada. Odoh da spustim roletnu
 
to za ucenje nije tacno, dokazano je upravo suprotno tj. da kad ucis pa spavas bolje naucis!
i ja uvek-ponekad mislim da me neko posmatra, to nije prijatno..
kad mi vade krv kao da mi vuku iz mozga direktno..
mislim da su svi ljudi dobri!!!
uzasno me nerviraju otvorena vrata cak i od ormana..
 
Ako bi pitala psihologa reko bi ti drugacije. Razmisli malo sama, kad spavas ti ne razmisljas o tome sta si ucila i oko 70% biva zaboravljeno i dok spavas mozak prelazi u REM (ako u opste predje) tu dolazi do porasta pulsa i mozdanih aktivnosti (dolazi tu do jos reakcija ali one nisu bitne sada) ali ti u ovoj fazi sanjas i samo zbog toga dolazi do povecane mozdane aktivnosti.
 

Back
Top