Pefkohori

Mogu ja lepo da se provedem i u kolima, sam, dok vozim za Brisel.
Upalim air condition, pustim muziku do daske, jedem crnu belgijsku čokoladu, od nje ne može da se zaspi i to je to....Sve zavisi od tebe, koji film trenutno imaš u glavi....

Za neki provod u Pefkohoriju će vam ipak trebati mnogo VIŠE optimizma......
Preporučujem da ipak već prvi dan krenete za Kaliteu. Ako vam je do provoda....

Plaže su ionako svuda iste, ali uveče.....SAMO Kalitea !
I nemojte da odete jako daleko. U Grčkoj postoji 5 ( PET ) mesta koja se tako zovu....


halkidiki_map.gif




Inače, sva imena mesta u okolini imaju neko značenje...Pefkohori je selo sa borovima, Kalitea je lep pogled, Kriopigi je hladan izvor, Polihrono ima više verzija, počev od nekih gusara, pa na dalje, ali mislim da je najbolje tumačenje da je to ime cveta koji raste u okolini....Jedino za Hanioti nisam otkrio do sada, ali potrudiću se.
Postoje i tu neke verzije, ali pošto sam ja lingvista, to po meni ne stoji....Upravo sam zamolio doktora Barry-ja sa Oxforda da mi pomogne.
 
Jel ovo za Brisel poenta da kažeš da si dobar vozač i da ideš tamo ili...(?):)Hvala na savetu i stručnom objašnjenju!:)E razočarao si me što ne znaš za Hanioti,brzo to saznaj nemoj da mi se tu blamiraš sa neznanjem:)Šalim se naravno,uvek je lepo saznati nešto novo kao ja od tebe sada..Kao što sam već pomenula noćni provod mi nije presudan ali me zanimalo da li uopšte postoji..A za Kaliteu,nažalost ne idem kolima pa jedino ako tamo imaju neki prevoz i ako nije mnogo daleko:)
 
Autobus ti nije rešenje, pošto ima cca 20 km, a poslednji ide u 23.30.
Ja sam jednom išao peške tu relaciju, jer mi se ispraznio mobilni, pa nisam mogao da zovem taksi. Ali bilo je pred zoru, pa sam išao pored mora, nije bilo tako loše...
 
Meni je Grčka sama po sebi prelepa,kao i more,sigurno će ti se svideti!A ne verujem da tamo smeštaj može da bude loš,tako da..ne brini:)A za prevoz možda i prihvatim:)Naplašiše me ljudi da je bezveze uveče:(
 
ma pusti foliranti,navikli svaki dan da hajatuju pa im sve lose:lol:
s kim ides?ako ti je dobro drustvo ne moze provod da bude los makar i da ponesete flasu vina na plazu uvece ili neko (bezbedno) mesto.ja sam odlucila da se lepo provedem i bas me briga
a sigurno cu posetiti i okolne gradove
 
Idem sa dečkom i još jednim parom,zato se i ne opterećujem previše time što su mi rekli jer znam da ću se lepo provesti bez obzira na sve!:)A ta ideja piće,plaža,noćno kupanje mi je mnogo primamljivija!:)Za izlaske imam hvala Bogu celo leto..Okolni gradovi su dosta slični kolikoja znam.
 
Da li je neko bio na poluostrvu Halkidiki posle onog velikog pozara,zanima me da li su ostale neke posledice,posto planiram da idem u Pefkohori ove godine?I kakve su plaze u Pefkohoriju,Haniotiju,Polihronu i ostalim mestima na Halkidikiju uopste i da li ima puno Srba?Sta preporucujete da obidjem tamo?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako je posle požara neznam,stigao sam kući iz Pefka ujutru a požar je izbio taj dan popodne.A naših turista ima mnooogo,više no igde u Grčkoj,rekoše tada na RTS-u kada su javljali o požaru da nas je na tom delu obale više od 12000.
 
Nista se ne primecuje sa leve strane do mora..sa desne eventualno manje shume..hanioti je po meni najlepsi kao i njegova plaza..ima dosta srba sto i nije bas neki +..zavisi od termina putovanja..licno ne volim guzvu..takodje nista spec nema za pogledati..mesta su mala i peshaka se obidju za cas.
 
Da li je neko bio na poluostrvu Halkidiki posle onog velikog pozara,zanima me da li su ostale neke posledice,posto planiram da idem u Pefkohori ove godine?I kakve su plaze u Pefkohoriju,Haniotiju,Polihronu i ostalim mestima na Halkidikiju uopste i da li ima puno Srba?Sta preporucujete da obidjem tamo?

Cuj da li je neko bio :)

Znas sta je Srpski bermudski trougao?
Polihrono - Hanioti - Pefkohori
Kazu da se tu svako leto "izgubi" najvise Srba :)
 
Stigli smo u Pefkohori upravo posle gasenja pozara i velike kiše.
More je bilo crno od gareži.
Pesak je ostao prljav i nekoliko dana posle toga.
Imali smo veliki problem da operemo crnilo sa stopala posle plaže
 
Bila sam u Pefkohoriju kada je izbio pozar, nama je to bio 3. dan letovanja, sutradan se nismo kupali, ali posle toga jesmo. Osecala se garez jos nekoliko dana, ali bilo je izdrzljivo. Nema razloga da ne odes do Pefkohorija, samo mestasce pozar nije ni takao.Uzivajte!
 
Poslednja izmena:
Da li je neko bio na poluostrvu Halkidiki posle onog velikog pozara,zanima me da li su ostale neke posledice,posto planiram da idem u Pefkohori ove godine?I kakve su plaze u Pefkohoriju,Haniotiju,Polihronu i ostalim mestima na Halkidikiju uopste i da li ima puno Srba?Sta preporucujete da obidjem tamo?

Procitaj info u okviru teme POLIHRONO..
Pozdrav!
 
Mi smo bili prosle godine u Pefkohoriju. Vidi se da je bio pozar jer su drveca bila crna. Inace imam malu decu koja vole da kopaju po plazi pa su kopali malo dudlje i dosli smo do onih ogaraka koji se nalaze ispod peska. Inace voda nema nikavih posledica kao i sve ostalo.
 
Ja sam se vratio iz Pefkohorija pre neki dan. Bio sam sa porodicom i prijateljima 15 noćenja u aranžmanu Travelland-a u kući Avra. Zapravo, predstavljaju tu kuću kao apartmanski hotel, ali ne znam koje kategorije bi ona zapuštena kuća mogla da bude.
Otprilike, samo mesto je ono što sam i očekivao (prema onome što sam pre letovanja čuo, video i pročitao): isto ko Paralia samo na malo višem nivou u svakom pogledu. Dakle, vašarište sa mnogo ljudi (posebno vikendom), kineska roba na sve strane (za veće pare nego kod nas, ali cenkanje obavezno), prenatrpana plaža. O.K. moram da priznam da mesto ima nekog šarma, naročito u starom delu, oko crkve (tačnije, 2 crkve iznad magistrale) i tu i tamo uz obalu (ali samo kad nema velike gužve). Moje najveće razočarenje je sama plaža jer je u najvećem delu vrlo uska (sem u delu ka Haniotiju) i poprilično neorganizovana jer nema tuševa, WC-a, ima samo 2 kabine za presvlačenje, nema spasilaca (ili su se negde zavukli) a za 16 dana samo jednom su je dubinski čistili. Nije mi jasno ko im je dodelio "Blue Flag" jer za takvo znamenje treba ispuniti 29 vrlo rigoroznih uslova, a ovi navedeni nedostaci su standard i na mnogo manje izvikanim gradskim plažama. Samo more nije loše, ali...
...ako ste tamo motorizovani otidite negde na plažu u okolini, tačnije na neku ka jugu, na istoj obali ili na neku na zapadnoj obali. Puno se pričalo o plaži Xenia koja je po fami koja kruži među Srbima (čini mi se, lansiranu od strane naših medija) izuzetna i koja je na oko 2 km od Pefa. Ako je to ono što sam ja video, zaobiđite je, ništa posebno, dobra je tek na neka 4km od Pefa, ali, kad ste već tu, pređite na Glarokavos. Na početku je marina za ribarske brodiće, glisere i manje jahte (mnogo zanimljivije izgleda sam pogled na nju sa brda) a iza nje je plaža u zalivu dužine cca. 2km. Prema marini je sitan beli pesak i tu udaraju malo jači talasi (zato i jeste prah-pesak). Malo dalje odatle su 2 beach bara sa ležaljkama (ima tu Srba koji konobarišu) a što idete dalje, pesak se pretvara u sitan šljunak i voda je sve mirnija, da bi na kraju zaliva bila ravna ko staklo i na samom kraju su stene. S druge strane tog rta je plaža Chrussou ali o tome sledeći put. U zalivu Glarokavos je u zaleđini borova šuma, tako da ima dosta hladovine, a takođe ima i puno kamp kućica u njoj (hipici iz cele Evrope, Grci koji beže od obaveza + Bugari i Rusi), od kojih su pojedine napuštene tokom radnih dana pa možete bez problema da se stacionirate ispred neke od njih. A more plavo i prozirno, ujutru vam se ribice motaju oko nogu, a ako ste vični lovu na hobotnice, možda vam se posreći među stenama (bez brige, ne napadaju ljude, to su mala, plašljiva noćna stvorenja). Jedino se treba paziti osa jer vrlo brzo namirišu i najmanju količinu hrane ili sokova. Ali, gde su borovi, tu su i ose, neminovno.
 

Back
Top