Žena

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Nekada davno sam negde pročitao sledeću,čini mi se Kinesku narodnu izreku.Mozda sam pogrešio,možda nije Kineska ali je sigurno iz tog dela Azije.


- Zamisli veliko bure i zamisli da je do vrha napunjeno zmijama.Zamisli da su sve otrovnice,osim jedne.Zamisli da moraš da zavučeš ruku u to bure i da na svetlost dana izvučeš baš tu,jedinu koja nije otrovna.I zamisli,zavučeš ruku i nijedna te ne ujede i zamisli sretnog slučaja,uhvatiš i izvučeš baš tu,jedinu koja nije otrovna.Ali i ona je zmija. -


Ova narodna se odnosi na žene.


Komentari. . .

P.S. Naravno da ima veze sa filozofijom.
 
Ova bez otrova je takva jer je iskoristila sav svoj otrov na ostalim otrovnicama i ubila ih...zato te ni jedna druga nije ugrizla,zato si izvukao bash nju......
 
...Mislim da je poenta sto je i ona zmija...al` zar i nisi zmiju itrazio zavlaceci ruku tamo gde ne treba...
btw vise mi se svidja ona nasa "Zena ti kaze - Idi do Djavola...Ti odes a ona te tamo ceka..."
 
Nemoj tako,moja talentovana golubice - Smrznuti je stari legionar i covek ciji se postovi citaju izmedju redova...A Sakala iako ne poznajem dugo cini mi se da je covek sjajne erudicije i poprilicnog iskustva...
 
Po definiciji, jedan"savremeni muskarac" ne bi trebalo da da ni tri pisljiva boba za neku sovinisticku kinesku poslovicu...

ali kada bi "savremen muskarac" zaista bio savremen, trebalo bi zabraniti osamdeset odsto tema...

:oops: promasila sam forum

izreka je sovinisticka, svejedno... mislim da u kineskom pismu kada zelis da napises "buka" stavis zajedno nekoliko karaktera "zena"
 
Šakal:
- Zamisli veliko bure i zamisli da je do vrha napunjeno zmijama.Zamisli da su sve otrovnice,osim jedne.Zamisli da moraš da zavučeš ruku u to bure i da na svetlost dana izvučeš baš tu,jedinu koja nije otrovna.I zamisli,zavučeš ruku i nijedna te ne ujede i zamisli sretnog slučaja,uhvatiš i izvučeš baš tu,jedinu koja nije otrovna.Ali i ona je zmija. -


Ova narodna se odnosi na žene.

A sad zamisli šta treba misliti o onom koga bedak tera da se petlja sa zmijama,
iako ih se već plaši/gadi.
I onda zamisli da zmije gledaju svoja posla dok ih ne nagaziš. Čak i one otrovne.

I na kraju se zapitaj - a što su dođavola zmije uopšte na lošem glasu?
Sve zavisi od ugla gledanja.
 
8-) Sta reci - a ne zaplakati :confused:

Mislim da je ovo tema - frustriranog postavljaca , recimo -SVEZE RASPUSTENOG- npr...
Uvredljiva je do koske, citirana poslovica je totalni idiotizam, zasluzuje katanac , odmah ...:evil:
 
Poslovica je shovinistichka ako je shvatite shovinistichki a ako je tako shvatite treba da se zapitate zashto ste je tako shvatili.....ko sho reche drugar Kaa pravo je pitanje ko je onaj ko turi ruke medj zmije(verovatno onaj ko je tu posovicu i izmislio).....a takvi nisu svi ko shto nisu ni sve zene u tom buretu....samo zmije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top