LIDO - ogledalo radikalske vlasti

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Da ne bi opterećivali već postojeću temu: „Radikalno bolje“, a i mislim da Veliko ratno ostrvo, popularno nazvano Lido, kao javno dobro zaslužuje posebnu temu. Vlasništvo je Republike Srbije, a posebnim aktom nadležnost održavanja i korišćenja data je opštini Zemun, davnih dana.
Već drugo leto, za redom, radikalska vlast u Zemunu odnosi se krajnje nemarno prema ovom javnom dobru, ne obezbedjuje uslove za odvijanje letnje sezone koja traje samo dva meseca. Neophodni uslovi su: bezbedan prevoz gradjana, održavanje javnog reda i mira, čišćenje i odnošenje smeća, javni toaleti, pijaća i tehnička voda, tuševi, spasilačka ekipa, lekarska ekipa, struja, kao i sportsko-rekreativni i ugostiteljski sadržaji.

Danas je situacija sledeća: „divlji“ prevoznici voze po 20 ljudi u čamcima registrovanim za 12 osoba koji se, uzgred, raspadaju, mesto odakle polaze je prvljavo i smrdljivo, sama plaža i prostor u hladovini prepuni su djubra, nema ni jednog toaleta, nema vode ni struje, niko ne brine o kupačima, tuševi su izvaljeni iz osnova i razbacani po ostrvu, česme počupane, zgrada restorana izgleda kao da je na nju pala atomska bomba, a od dečijeg parka sa ljuljaškama, klackalicama i penjalicama ostala je samo gomila zardjale gvoždjurije.

Na plaži tek par stotina ljudi koji se snalaze kako znaju i umeju.

Svaka čast braćo radikali!

img0107lb9.jpg


img0087mp9.jpg


img0088fi7.jpg


img0089cm9.jpg
 
Lido je bio uvek lepa plazica , doduse, kada sam ja tamo svracao , jer sam imao ortaka koji blizu zivi, bila je skroz neuredjena, pod tim ne mislim na djubre i slicno............jednostavno nije bilo tuseva, wca
nista da se jede i pije.......................

S obzirom da ima perspektive da bude super kupaliste, brooka je da oni, u ciju nadleznost spada ova stara zemunska plaza, nista ne rade po tom pitanju....
 
eIvin:
niste dovoljno čitali 'veliku srbiju', da jeste videli biste da u zemunu cvetaju ruže pod pravim srpskim patriotama - srpskim radikalima.


ovo je čista propaganda stranih plaćenika.

'non paseran!'

Cuo sam ja da su ovi placenici dobili od Sorosa neke cudne foto aparate.........sta god slikas
sve ispadne ko na ovim slikama....................

Narocito se , kazu, upotrebljavaju ti spijunski aparati, koji deformisu stvarnu sliku na opstini Zemun............reko Aca .........

Ne verujem svojim ocima........................verujem Aci i "Velikoj Srbiji" :twisted:
 
skarfejs:
Lido je bio uvek lepa plazica , doduse, kada sam ja tamo svracao , jer sam imao ortaka koji blizu zivi, bila je skroz neuredjena, pod tim ne mislim na djubre i slicno............jednostavno nije bilo tuseva, wca
nista da se jede i pije.......................

S obzirom da ima perspektive da bude super kupaliste, brooka je da oni, u ciju nadleznost spada ova stara zemunska plaza, nista ne rade po tom pitanju....

BIlo je prijatelju tuševa, veruj mi, bar prethodnih godina.

p1010044as3.jpg


a danas, ostatci od razvaljenih tuševa nalaze se na ostrvu razbacani:

img0099gn0.jpg
 
skarfejs:
Cuo sam ja da su ovi placenici dobili od Sorosa neke cudne foto aparate.........sta god slikas
sve ispadne ko na ovim slikama....................

Narocito se , kazu, upotrebljavaju ti spijunski aparati, koji deformisu stvarnu sliku na opstini Zemun............reko Aca .........

Ne verujem svojim ocima........................verujem Aci i "Velikoj Srbiji" :twisted:
Cannon Ixus, 5 megapixela, antiradikalski:lol:
 
A da vidimo šta kaže vlast:

- Zbog visokog vodostaja Dunava sada je veći deo ostrva pod vodom. Čim se za to steknu uslovi sa gradskim zelenilom ćemo deo ostrva preurediti kao izletište - kaže za Danas, Stevo Tatalović, član opštinskog veća. Prema njegovim rečima, veoma su mali izgledi da do kraja leta Lido bude dostupan za kupače.
- Neophodno je da se Dunav povuče, a zatim celu plažu valja temeljito očistiti - objašnjava Tatalović


GDE BRE VIŠE DA SE POVUČE, DUNAV POSLEDNJIH 20 GODINA NIJE IMAO OVAKO NIZAK VODOSTAJ?!:lol:
img0101sx1.jpg
 
DellBoy-011:
Misliš na one Beogradjane koji dolaze da prljaju naše zemunsko lido:wink:
Ne damo! Sami ćemo da ga prljamo!:lol:


Baš o tome govorim.
Recimo da je Ada Ciganlija toliko čista koliko su čisti posetioci.
Medjutim, tu postoje službe održavanja ali zalud od tvrdih stvari (limenke, flajke, kesice, kutijice) do "plutajuće-tvrdih" po vodi (ne bih naglašavao na šta mislim)...

Eto ko sve dolazi da se "kupa"
 
A evo kako laže radikalska vlast u "Glasu javnosti" 26. jula, pre neki dan:
- Lido je naša rak - rana. Nivo Dunava je još uvek visok, oko 550 santimetara, tako da je pola plaže pod vodom. Moramo sačekati da se voda povuče kako bismo postavili sigurnosne mreže - bove. Ne preostaje nam ništa drugo nego da se kupači do plaže prevoze čamcima. Međutim, prvo će morati da se raspiše tender za firme, koje će organizovati prevoz čamcima. Kolika će biti cena prevoza nismo sigurni, to će zavisiti od ponuđača - objasnio je Steva Tatalović, član opštinskog veća u opštini Zemun.

:lol: :lol: :lol:

Međutim izveštaj Republičkog hidrometeorološkog zavoda demantuje navode Tatalovića. Na zvaničnom sajtu RHMZ navedeno je stanje vodostaja Dunava iz merne stanice Zemun, gde se vidi da je nivo Dunava 446 santimetara sa tendencijom opadanja. Na svim mernim stanicama na toku Dunava kroz Srbiju vodostaj je u opadanju, a prognoza predviđa i dalji pad.
 
****** ти идеш по граду и кликћеш фотоапаратом и вероватно сатима тражиш призоре које ћеш да кликнеш? :)
а све то зарад своје екстремне политичке индиктрираности, ирационалног политичког фанатизма и политиччке острашћености
баш чудно, јеси фрик... како те само не мрзи? није ми јасно
боље ради бре нешто корисно за промену - за себе и за своју државу - уместо што трошиш време на такве глупости :confused:
а и не знам да ли стварно на тај начин мислиш да ћеш било кога убедити у било шта??? :lol:
 
мени тако нешто никад не би пало ни на крај памети - да идем и да кликћем фотке некаквих канти за ђубре, сломљених стабала, тушева и љуљашки? :roll:
и да ми те слике буду некакав "аргумент" против политичких неистомишљеника... ???
заиста смешно! :) (и чудно) :???:
 
DellBoy-011:
A evo kako laže radikalska vlast u "Glasu javnosti" 26. jula, pre neki dan:
- Lido je naša rak - rana. Nivo Dunava je još uvek visok, oko 550 santimetara, tako da je pola plaže pod vodom. Moramo sačekati da se voda povuče kako bismo postavili sigurnosne mreže - bove. Ne preostaje nam ništa drugo nego da se kupači do plaže prevoze čamcima. Međutim, prvo će morati da se raspiše tender za firme, koje će organizovati prevoz čamcima. Kolika će biti cena prevoza nismo sigurni, to će zavisiti od ponuđača - objasnio je Steva Tatalović, član opštinskog veća u opštini Zemun.

:lol: :lol: :lol:

Međutim izveštaj Republičkog hidrometeorološkog zavoda demantuje navode Tatalovića. Na zvaničnom sajtu RHMZ navedeno je stanje vodostaja Dunava iz merne stanice Zemun, gde se vidi da je nivo Dunava 446 santimetara sa tendencijom opadanja. Na svim mernim stanicama na toku Dunava kroz Srbiju vodostaj je u opadanju, a prognoza predviđa i dalji pad.

Kojih crnih 550???
Reka: Dunav
Stanica: Zemun
http://www.hidmet.sr.gov.yu/ciril/hidrologija/izvestajne/prognoza.php?hm_id=42045
 
VlajaZlaja:
****** ти идеш по граду и кликћеш фотоапаратом и вероватно сатима тражиш призоре које ћеш да кликнеш? :)
а све то зарад своје екстремне политичке индиктрираности, ирационалног политичког фанатизма и политиччке острашћености
баш чудно, јеси фрик... како те само не мрзи? није ми јасно
боље ради бре нешто корисно за промену - за себе и за своју државу - уместо што трошиш време на такве глупости :confused:
а и не знам да ли стварно на тај начин мислиш да ћеш било кога убедити у било шта??? :lol:

Uopšte ne idem po gradu, to mi je jako blizu kuće, a aparat sam, ionako, nosio drugim povodom. Subota je, ne radi se, znaš?
Što se tiče korisnog rada za državu, već nekoliko puta sam pisao nekolicini ovde da sam za istu uradio koliko oni, verovatno, neće za života.
A za Lido sam uradio koliko ovi radikali neće nikad.
zato ovo i pišem i fotografišem.
Dokazi su čudo, vidim da te pogadja.
 
VlajaZlaja:
мени тако нешто никад не би пало ни на крај памети - да идем и да кликћем фотке некаквих канти за ђубре, сломљених стабала, тушева и љуљашки? :roll:
и да ми те слике буду некакав "аргумент" против политичких неистомишљеника... ???
заиста смешно! :) (и чудно) :???:

Nije to argument već živi dokaz.
O neradu i nesposobnosti radikalske vlasti u zemunu.
To je njihov posao kojim se oni ne bave.
Šta onda rade tamo, jer im je to jedini posao preko leta, da ogranizuju sezonu na Lidu.
 
DellBoy-011:
Danas je situacija sledeća: „divlji“ prevoznici voze po 20 ljudi u čamcima registrovanim za 12 osoba koji se, uzgred, raspadaju,

Боже, па ти си стварно изложио свој живот великој опасности ушавши у чамац! :shock: Други пут немој чамцем никако, већ пливај, као ја од "Венеције" до Лида! :lol:
 

Back
Top