STAN U BG-U

CICIRIPI:
i ja trazim stan u bg..a ti halo oglasi su cista navlakusa-to je sve preko agencije koja vam samo uzima pare :evil:

Navlakusa su oglasi koju deluju nenormalno povoljno...ono recimo 120 evra stan za CG u centru i slicno...
Ali moze da se nadje stan preko halo oglasa samo mora se biti realan sa cenama a sto znaci
Cenatar Beograda sa CG i ako je stan u solidnom stanju ide 200-300 za garsonjenu odnosno jednosoban.Stanovi koji nekaju grejanje a koji su po pravilu jako losi su nesto jeftiniji.slicne su cene i za Novi Beograd deo oko Sava,Centra,Hayata,Hotela Yu,Retenzije pa sve negde do Fontane.
Malo jeftiniji su savski blokovi,Banovo brdo,Vozdovac,Konjarnik to za oko 200 evra mozes naci jednosoban stan za CG.
Sto ides dalje cene jos vise padaju.
 
Evo moje iskustvo koje ce, nadam se, pomoci.
CILJ: Pronaci stan do 200 eura, moze (gotovo) bilo gdje u Beogradu, sa CG, vm, finim kupatilom, finom kuhinjom i to je bilo to.
POTRAGA: Kada sam nazvala ponude iz novina, ispostavilo se da su u pitanju agencije. Nema veze. Stigle smo u Beograd (inace, trazila sam stan sa drugaricom), u agenciju koju smo jedva pronasle (a pored koje smo prosle minut prije) i morale odmah platiti 2000 dinara. U drugoj se ponovila ista situacija, samo sto smo ovu jos teze pronasle. Izabrale smo nekoliko ponuda i pocele zivkati. Od tog dana do juce, bile smo u Beogradu nekoliko puta, potrosile gomilu novca na taksije, autobuse, ruckove i slicno, nagledale se svega i svacega (ne mogu da vjerujem za sta sve ljudi traze 200 eura), da bi na kraju pronasle jedan lijep stancic na Vozdovcu za nesto vise od 200 eura. Naravno, mogle smo traziti jos i mozda pronaci nesto povoljnije ali nam se zaista sve, najjednostavnije receno, smucilo. Mnogo stanova je vec izdano, dobro je sto smo krenule malo ranije u potragu dok jos nije pocela prava ''guzva''. Sada jedva cekam septembar i selidbu jer je neopisiv osjecaj znati da imam tamo neki stancic, neko svoje mjesto u tom gradu.
Sretno svima koji jos uvijek traze. Pazite se agencija jer mnogi vlasnici i ne znaju da su ih uvrstili u svoje ponude. Takodje, probajte da se cjenkate (ako vam se stan zaista svidi a cijena vam se ucini previsoka) jer je i nama vlasnik malo spustio cijenu. Ne mislite da ako je stan malo dalje od fakulteta to odmah znaci da je los. Jedan stan koji smo pogledale u centru ne moze ni da se poredi sa ovim na Vozdovcu. Jedan u Medakovic II nas je odusevio (ali cijena bas i nije).
Eto, nadam se da je pomoglo.
 
Ја сам ових дана тражио стан, па се з-бо да ангажујем агенцију. У међувремену сам се снашао на другом месту, али и даље од њих примам мејлове са понудама за станове и директним телефонима власника. Ако неко хоће да уштека кинту коју би дао агенцији, могу да му проследим те мејлове. Само ми шибните пм.
 
Ljudi ja nadjoh stan!!!:)
Na Banovom Brdu za 200 evra kompletno opremljen.Sta to kompletno.Ima telefon frizider sa zamrzivacem,ves masinu,kablovsku jedno, i po soban stan, terasa, na trecem spratu ,ulica predivna u kojoj je kao da si na moru tiho lepo i zeleno.
A sa tobom TimeQ se potpuno slazem!Tako je bilo i sa mnom.
Nagledala sam se svega i svacega.Videla sam neki podrum i za njega je covek trazio 200 evra +depozit a taj stan(podrum) ne moze da se poredi sa ovim stanom.I nama je gazdarica spustila cenu jer nas je dve.
Srecno ljudi zaista!I pripremite se da vidite sve i svasta.
 
Ljudi, postoje agencije koje vam nalaze stan, idu sa vama pokazuju vam stanove i placate tek kada nadjete odgovarajuci (platite 50% od stanarine za 1 mesec). Znaci ne mozete se ispaliti za pare, sto se cesto desava sa "agencijama" koje uzmu 2000 din. daju lazne adrese i posle jednostavno ispare. Mislim da je ovo ok jer se ne cimate oko snalazenja po gradu, prevoza itd.
 
Alice:
Ljudi, postoje agencije koje vam nalaze stan, idu sa vama pokazuju vam stanove i placate tek kada nadjete odgovarajuci (platite 50% od stanarine za 1 mesec). Znaci ne mozete se ispaliti za pare, sto se cesto desava sa "agencijama" koje uzmu 2000 din. daju lazne adrese i posle jednostavno ispare. Mislim da je ovo ok jer se ne cimate oko snalazenja po gradu, prevoza itd.

Mislim da nijedna agencija nije obavezna da ide sa tobom dok razgledate stanove vec samo da adrese,jedino ako u ugovoru ne pise drugacije.U glavnom ne idu sa tobom jedino ako ti licno zatrazis.
 
Lucky girl:
a jedan decko me je zamolio da vidim stan u bg-u za 100 evra,jel postoje uopste takve ponude?

Mislim da je malo nerealno traziti tako nesto.Gore sam vec navela da je meni jedan covek nudio PODRUM za 200 evra!:shock:
Ali dobro,de,sve je za ljude:lol:
Nece naci nista za sto evra.Moze za 150 ali zavisi u kom delu Beograda.
 
Moj savet svima koji traze je da se ne vezuju striktno za neki deo grada... Bitno je samo da se ne menja mnogo prevoza. Npr. ja sam daleko od svog fakulteta , ali imam direktan prevoz. I naravno srecno svima koji traze!
 
jel mnogo 250 za jednoiposoban u Vojislava Ilica(kod super vera), tamo gde sece ustanicku???
ima centralno, nema terasu, niti ves masinu, ni tv. ovako je veoma tiho jer je okrenut ka parku
sta misle iskusniji???
 
samuilov:
Mislim da je malo nerealno traziti tako nesto.Gore sam vec navela da je meni jedan covek nudio PODRUM za 200 evra!:shock:
Ali dobro,de,sve je za ljude:lol:
Nece naci nista za sto evra.Moze za 150 ali zavisi u kom delu Beograda.
da,znam,ali mi zao ne znam kako da mu saopstim da nema nista maltene za sto evra :(
 
Pa kazi mu da ako nadje cimera moze da ga iznese ispod 100evra ako budu imali tu srecu da nadju nesto prihvatljivo a za nisku cenu.Mislim,to je realnost ,nema tebi sad sta da bude zao ili neprijatno,jednostavno je tako.Tuzno ali istinito.
 
Ja radim u jednoj agenciji koja uzima samo proviziju po realizaciji,tj. ako od ponudjenih stanova koji pogledate sa agentom koji vas vodi na svaki stan,ako odaberete neki da vam odgovara po ceni i lokaciji,po potpisivanju ugovora sa vlasnikom u agenciji placate proviziju za uslugu.Da, mnoge agencije uzimaju te takozvane clanarine ali to je samo bacen novac bolje za te pare da se ode na neku lepu klopu ili kupi neki film ili knjiga nego da se bace na lazne informacije.Ako idete preko agencije to je povoljnije nego sami da trazite stan jer agencija, bar moja svakodnevno azurira podatke i unosi nove stanove i imate vece sanse da nadjete neki lep stan a placate proviziju jedanput i to kad ste sigurni da znate sta ste dobili.Samo treba naci dobru agenciju i bicete zadovoljni sigurna sam.I ne,agencija nije moja posto je ovako lepo reklamiram samo da predocim sta sve ima..Pozdrav:)
 
ajoj nisam znala da je takva frka naci stan....odoshe moji planovi bestraga...:(
A ljudi...shta je sa onim malim stanchicima( garsonjerama ili tako neshto)?????? A i u sushtini 200 eura i nije mnogo kad se podeli na 2-3 dela.....+ hrana+odeca+knjige za fax....hehehe veselo!
 
ovaj.....ja sam imala veoma neprijatno iskustvo sa trazenjem stana u Bg,mislim ne moram ni da vam prepricavam nisam jedina kojoj se desilo obican klise,gaydarica te yajebe poveca kiriju a tvoja cimerka ne moze da placa vise i onda te gazdarica jos jednom skenja i ne vrati ti sve pare i ako ti ceo jedan mesec nije javljala da je povecala kjiriju i takoc.....Treba samo naici na ovakve naivcine kao sto sam ja!
Kuda ide ovaj svet pitam vas ja?.....Eh:rol:
 

Back
Top