Prelazak Andrije Prlainovica iz HN Jadrana u Partizan (?)

winston

Primećen član
Poruka
626
Mislim da je nacin na koji je Andrija presao u Partizan krajnje ne-korektan i sramotan. Odbio je da potpise cetvorogodisnji ugovor sa Jadranom i presao u Partizan , najveceg protivnika Jadrana. Ali o cemu se radi ,on je taj ugovor sa Jadranom morao da potpise jer ga na to obavezuje zakon saveza i pravilnik u klubu,koji je na brutalan nacin prekrsen od strane uprave Partizana i samog Andrije. To sto je odlucio da igra za Srbiju(i ako mu ona u vaterpolo smislu nije nista dala) je sasvim legitivno,ali mene boli na koji je nacin pobjegao iz kluba koji mu je bukvalno sve dao. Koliko god veliki talenat ostace mali u ocima svakog Novljanina. :!:
 
Zakon saveza????
Pravilnik u klubu?????

Andrija, iako je mlad, je vec profesionalac. On sigurno zna koje je mesto bolje za njegovu buducu karijeru. Kakve veze ima sto je to Partizan? A sta da je otisao u Italiju ili Rusiju ova tema sigurno ne bi bila pokrenuta.

To je isto kao da kazes da je Sapic pobegao iz Zvezde, koja mu je mnogo dala, u Becej.... I sta je bilo? Becej postade pet puta prvak a Sapic najbolji igrac sveta...
A ako neko ima potencijala da postane sledeci Sapic su Filipovic i upravo Prlainovic.

To sto ce "ostati mali u ocima svakog Novljanina" samo govori koliko upravo tog "svakog Novljanina" zabole za Andriju i ono sto moze da da svetskom vaterpolu.
 
Ko je profesinalac :) ? Profesionalac postajes tek kad potpises prvi cetvorogodisnji ugovor sa maticnim timom(timom u kojem si poniko). Radi se o tome sto on to nije uradio. Vec je potpisao ugovor sa ekipom Partizana sto nije smio,nije smio jer zakon postoji. Tako bi bilo i da je otisao u Rusiju ili Italiju. Uzimas primer Sapica,Zvezda nije imala uslova da ga zadrzi i dala mu je odresene ruke,sto nije slucaj sa Jadranom jer je Jadran finansiski stabilan.
Sto se tice samog geste Prlainovica i toga kako ce ga ljudi u HN gledati: Pazi jedu stvar on je hteo u Jadran , pozivao svakog vikenda navijace da dolaze na utakmice,izigravao kapitena.... i cim je malo zaskripela politika on pakuje kofere( necu da pricam konkretno sta je bilo jer je ovaj dio foruma o sportu ne o politici) On je sve stekao u Jadrana ,a sad se ponasa kao da je pao sa druge planete. Kad je potpisivao ugovor sa Partizanom nije se udostojim ka kaze odakle dolazi,da se zahvali navijacima Jadrana,vec se ponasao kao da je stigao iz mladjih kategorija Partizana.
 
Auu winstone pa ti stvarno mnogo znas o profesionalizmu,politici ljudskim kvalitetima,zivotnim potrebama i mnogo cemu...ili bi se mozda samo svadjao ... ja ne vidim neki drugi cilj pokretanja ove teme nego 'pjluvanja' po doticnom sportisti i jos cemu...mislim da si nasao pogresno mesto da to radis...i nadam se da se ovakav nacin razgovora nece nastaviti ... ali tuzno je sto verovatno hoce...jer svi da se svadjaju i pljuju' po nekome ili necemu ...
 
Nema svadje,naravno. Ja sam samo govorio cinjenice. Pored toga sto nisam raspolozen za svadju ne mogu da ne primjetim da ti se oigledno svidja rasplet oko Andrije. I samo jos jedna stvar,ova tema i postoji da bi svako dao sud o njoj a ne da bi se svadjali,zaista nemam tu namjeru.
Ziveo vaterpolo ;)


"..mislim da si nasao pogresno mesto da to radis..." ( Ne znam sta ovo znaci?)
 
Rasplet oko njegovog prelaska mi ne znaci NISTA jer vaterpolo pratim samo kada su u pitanju igre reprezentacije,u klupski sport na ovim prostorima sam izgubio veru...u redu je davati svoj sud ali na razuman nacin,mislim da nije potrebno blatiti Andriju i kao slucajno mesati politiku u sport...ovu opasku za pogresno mesto sam stavio cisto iz svojih razloga jer prosto ne volim kada se na ovakvim mestima polemise tako subjektivno i bez nekih osnova...ako decko zeli da igra za Srbiju ima svoje razloge , kao i za prelazak u Partizan,mi te razloge ne znamo i milsim da nije u redu siriti mrznju zbog toga...

Pozdravljam ...
 
winston:
Ko je profesinalac :) ?
Hmmm...... Necu komentarisati...
winston:
Profesionalac postajes tek kad potpises prvi cetvorogodisnji ugovor sa maticnim timom(timom u kojem si poniko). Radi se o tome sto on to nije uradio.
A iz kojih razloga to mora da bude maticni klub??
On mora da gleda i sta klub moze da pruzi njemu, a ne samo on klubu. Ovde se ne radi samo o novcu, jer je novac samo jedan od razloga zbog koga se igra.
winston:
Vec je potpisao ugovor sa ekipom Partizana sto nije smio,nije smio jer zakon postoji.
Koji to zakon 'leba ti? Jer mu istekao ugovor?-jeste. Jer postao slobodan igrac?-jeste.
Sta je onda problem. Otisao decko dalje.
winston:
Sto se tice samog geste Prlainovica i toga kako ce ga ljudi u HN gledati: Pazi jedu stvar on je hteo u Jadran , pozivao svakog vikenda navijace da dolaze na utakmice,izigravao kapitena.... i cim je malo zaskripela politika on pakuje kofere( necu da pricam konkretno sta je bilo jer je ovaj dio foruma o sportu ne o politici)
Pa napisi. Ne ide da pokrenes ovakvu temu, pa onda kao necu o razlozima zbog kojih odlazi....
winston:
On je sve stekao u Jadrana ,a sad se ponasa kao da je pao sa druge planete. Kad je potpisivao ugovor sa Partizanom nije se udostojim ka kaze odakle dolazi,da se zahvali navijacima Jadrana,vec se ponasao kao da je stigao iz mladjih kategorija Partizana.
To se i ne radi na podpisivanju ugovora.
 
Kazes : "A iz kojih razloga to mora da bude maticni klub??" Razlog je zakon koji obavezuje svakog igraca koji napuni 19 god. da potpise cetvorogodisnji ugovor sa klubom u kojem je ponikao.

Kazes : "Koji to zakon 'leba ti? Jer mu istekao ugovor?-" Ocito da ne razumes.... On nije ni imao nikakav ugovor,tako da nema sta da mu istekne,ali je imao 19 god. skojim MORA da ga potpise za maticni klub. To nije samo u klubskom pravilniku,vec je to zakon koji vazi u vaterpolo savezu scg , vaterpolu savezu srbije i vaterpolo savezu CG. Raspitaj se malo jer meni ne pada na pamet da te ubedjujem.

Kazes"To se i ne radi na podpisivanju ugovora." Nije on morao bas na potpisivanje ugovora da prica odakle je dosao,mogo je sutra,za mesec dana ali ne j... se njemu za Jadran.
 
PRVA 'BOMBA' PRELAZNOG ROKA NA BANjICI
Prlainović Partizanov!
Jedan od najtalentovanijih vaterpolista sveta Andrija Prlainović (19) sve je dogovorio sa Partizanom. Po informacijama iz crno-belog kluba, Prlainović je juče potpisao četvorogodišnji ugovor. S druge strane, "Sport" saznaje da će dojučerašnji igrač Jadrana paraf na vernost crno-belima staviti u ponedeljak. Suština je, međutim da omladinski, mladi i seniorski reprezentativac i zvanično postaje igrač Partizana.


Mladi Prlainović je ostao čvrst u nameri da dođe na Banjicu, uprkos protivljenju čelnika kluba iz Herceg Novog.
Ali, Andrija po svemu sudeći neće biti i jedino pojačanje crno-belih iz redova šampiona. Partizan ne krije želju da dovede i Aleksandra Ivovića. Sjajni bek je trenutno sa reprezentacijom u Budimpešti, a kako "Sport" saznaje, transfer u Beograd je direktno doveo u vezu sa dolaskom Prlainovića.


BORO MRAČEVIĆ
To je otimačina

Vest da je najtalentovaniji igrač Evrope i u svim planovima čelnika sa Škvera predvodnik novog jakog Jadrana Andrija Prlainović potpisao četvorogodišnji ugovor sa Partizanom nije previše uzbudila direktora kluba Bora Mračevića.

- Ovo je otimačina. Prlainović ne može ni na koji način da postane član Partizana. Po svim propisima on mora prvi profesionalni ugovor da potpiše sa nama. Odmah smo reagovali i uputili prijavu LEN i FINA sa željom da se zaštitimo. Sramota je način na koji ljudi u Partizanu pokušavaju da nas destabilizuju. Ovog puta ići ćemo do kraja, pravda je na našoj strani, a najgore može da prođe Prlainović kojem preti dvogodišnja suspenzija - jasan je direktor Mračević.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kao sto vidis nije jedini koji je trebao da bude vrbovan. I pored Leke Ivoviva na tom spisku se nalazi jos jedno 6-7 igraca koji su to trebali da postanu.
 

Back
Top